Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Czy da się zmienić kierunkowskazy by mrugały 3 razy tak jak w nowszych autach? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70246)

danielp 20-05-2009 15:16

Czy da się zmienić kierunkowskazy by mrugały 3 razy tak jak w nowszych autach?
 
Witam,

dosyć często prowadzę auta z grupy VAG (np A4, A6) w których lekkie przesunięcie kierunkowskazu powoduje trzykrotne mignięcie, w naszych autach miga tylko raz. Przyznam, że jest to dosyć wygodne np. przy zmianie pasa gdzie wystarczy by mrugnęło 3 razy. W moim aucie trzeba wtedy trzymać wajchę albo włączyć kierunkowskaz i po manewrze go wyłączyć bo jedno mrugnięcie to za mało.
Zastanawiam się czy za takie działanie kierunków odpowiedzialny jest przełącznik zespolony (manetki) czy może można to aktywować VAGiem. Udalo się komus tak przerobić kierunkowskaz?

RafałB 20-05-2009 15:23

Odp: Czy da się zmienić kierunkowskazy by mrugały 3 razy tak jak w nowszych autach?
 
Też tak mam jak piszesz,a w instrukcji od naszych MK2 jest napisane że powinien mrugnąć 3 czy 5 razy.

jck264 20-05-2009 21:20

Odp: Czy da się zmienić kierunkowskazy by mrugały 3 razy tak jak w nowszych autach?
 
U mnie miga trzy razy.

le-mar 20-05-2009 21:22

Odp: Czy da się zmienić kierunkowskazy by mrugały 3 razy tak jak w nowszych autach?
 
Cytat:

Napisał jck264 (Post 1168233)
U mnie miga trzy razy.

kol ma 2003
we wcześniejszych nie ma - zależy chyba od modułu komfortu

danielp 20-05-2009 22:16

Odp: Czy da się zmienić kierunkowskazy by mrugały 3 razy tak jak w nowszych autach?
 
Jeśli zależy od modułu komfortu to może da się to przestawić VAGiem?

le-mar 21-05-2009 05:25

Odp: Czy da się zmienić kierunkowskazy by mrugały 3 razy tak jak w nowszych autach?
 
coś kol Stefano nic nie pisze ..
- zapewne On wie najlepiej albo
trzeba pokopać w archiwum :)

RafałB 21-05-2009 08:47

Odp: Czy da się zmienić kierunkowskazy by mrugały 3 razy tak jak w nowszych autach?
 
Jak ktoś wie jak to ustawić VAGiem to piszcie ;)

zibi187 21-05-2009 09:14

Odp: Czy da się zmienić kierunkowskazy by mrugały 3 razy tak jak w nowszych autach?
 
Kierunkowskazy nie mają nic wspólnego z modułem komfortu. Z pewnością odpowiedzialny jest za to przekaźnik. I tam trzeba szukać.

taxidriver 21-05-2009 19:10

Odp: Czy da się zmienić kierunkowskazy by mrugały 3 razy tak jak w nowszych autach?
 
Cytat:

Napisał zibi187 (Post 1168513)
Z pewnością odpowiedzialny jest za to przekaźnik. I tam trzeba szukać.

Jeśli się nie myle to powinno taki efekt dać wymiana przekażnika na taki z opużnieniem czy (czasowym ) to powinno zdać egzamin.
dziś już poprawiłem bo klawiaturami padła i brakło kilka literek "asdfg"

vacekw 22-05-2009 11:59

Odp: Czy da się zmienić kierunkowskazy by mrugały 3 razy tak jak w nowszych autach?
 
U mnie miga 3 razy po lekkim naciśnięciu manetki kierunkowskazu. (przy zmianie pasa ruchu lub wyprzedzaniu bardzo sie przydaje). Tak samo jest u teścia w Mondeo z 2003 roku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.