Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Drukarka laserowa Brother czy polecacie?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119046)

t-przemek 05-01-2011 21:02

Drukarka laserowa Brother czy polecacie??
 
Znowu mam problem i walę z nim jak zwykle prosto do was :p

Wczoraj wysiadła mi drukarka (hp psc 1510) i pytałem się znajomego (który zna się na rzeczy bo siedzi w branży komputerowej jakieś 15 lat) co by mi polecił i powiedział, że coś z brother'a mam tu kilka moich typów, który byście najbardziej polecali ??
Urządzenia wielofunkcyjne:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Drukarki:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zelazowy 05-01-2011 21:18

Odp: Drukarka laserowa Brother czy polecacie??
 
Ja kupowałem drukarkę laserową ok roku, półtora temu. Przede wszystkim sprawdź ile kosztują i na ile starczają tonery, jak również czy są i jak są obsługiwane zamienniki, oraz ich ceny i pojemności. Drukarka to niestety tylko początek kosztów ;) Zazwyczaj im tańsza drukarka, tym droższa eksploatacja.

Zależy też do czego Ci potrzebna, jeśli chcesz, żeby pracowała w sieci, to warto, żeby miała kartę sieciową, albo wifi, i masz z głowy kombinowanie, albo zwykła i do routera ją ;)

Ja długo szukałem i się zastanawiałem a mój wybór ostatecznie padł na poleasingowego hp 2300dn. Kosztowała mnie 400zł, dostałem do tego prawie pełen toner, który oryginalnie starcza na 6tys stron (wydrukowane było ok 500-600). Przez półtora roku wrzucam tylko papier i drukuje, skąd chcę, bo do routera podłączona ;)

Najlepiej poszperaj na jakichś forach specjalistycznych, albo spytaj się znajomego jaki konkretnie model poleca, bo w każdej firmie zdarzają się produkty bardzo dobre jak i całkowicie do bani ;)

Krzysiek 05-01-2011 23:30

Odp: Drukarka laserowa Brother czy polecacie??
 
Ja mam Brother'a HL 2030 już z dobre 4 lata.
Laserówka, czarno-biała, toner to dopiero 2 raz wymieniałem od nowości.
Bardzo dobra drukarka z tej firmy, porównywalna do HP, ale chyba nieco tańsza, chodź cen na bieżąco nie śledzę....

DomeloTDCI2.0 08-01-2011 12:04

Odp: Drukarka laserowa Brother czy polecacie??
 
Ja osobiście posiadam urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-585CW. Nie jest to co prawda sprzęt laserowy ale sprawuje się rewelacyjnie ;) Więc jeśli chodzi o samego producenta to w 100% polecam!

m_g 08-01-2011 12:53

Odp: Drukarka laserowa Brother czy polecacie??
 
Ja używam też atramentówki Brother DCP-195c i powiem wam że jest zachwycony a tusze kupuje po 3,5 zł sztuka :D więc to już w ogóle rewelacja

mondeouser 01-02-2011 10:53

Odp: Drukarka laserowa Brother czy polecacie??
 
Ja mam do czynienia z dwoma brother’ami atramentowymi i jeden to dcp 130 a drugi dcp 375cw. Ten drugi ma karte wi fi i chodzi rewelacyjnie bardzo łatwo można go skonfigurować.
Polecam.

t-przemek 01-02-2011 17:23

Odp: Drukarka laserowa Brother czy polecacie??
 
no ja już kupiłem dcp 7040. Jestem zadowolony, instalacja o niebo szybsza i mniej skomplikowana niż w hp'ku.

Andrzej 02-02-2011 09:40

Odp: Drukarka laserowa Brother czy polecacie??
 
ja nie polecam, serwisowałem kiedyś min. drukarki i najtrwalsze i najtańsze, najprostsze w serwisie z powszechnie dostępnymi częściami i opisami napraw były HP... jeszta to wynalazki. Widziałem drukarki laserowe HP, które wydrukowały ponad 800 000 stron (stara seria 4000) teraz to już pewnie ma z 1,5 mln., sam w domu mam używaną hp2200 (duplex, sieciówka, dodatkowy podajnik na 500 kartek), któa wydrukowała już prawie 200 000. A używam nieoryginalnych tonerów z allegro po 20zł (każdy wystarcza na 6 do 8 tys. stron)
Nowe HP są drogie, ale uważam, że warto dać więcej. Mi szkoda kasy było na nową, to kupiłem, jedną z tych używanych z allegro. Największy plus dla hp tp dpstępność tonerów i zamienników i to że są one tanie.

zelazowy 02-02-2011 10:13

Odp: Drukarka laserowa Brother czy polecacie??
 
A właśnie, jak tam sytuacja z zamiennikami? Nie ma problemów z wykryciem przez drukarke i poprawnym drukowaniem? Faktycznie starczają na te kilka tys stron? Za jakiś czas moją 2300dn czeka wymiana tonera, a 400zł za oryginał to trochę dużo. Wydałbym, bo działa pięknie, ale jeśli można taniej... :D

sorki za mały OT

Andrzej 02-02-2011 10:59

Odp: Drukarka laserowa Brother czy polecacie??
 
Cytat:

Napisał zelazowy (Post 1590435)
A właśnie, jak tam sytuacja z zamiennikami?

zamiennik wystarczy na dużo więcej niż oryginalna kaseta. a za wkład do 2300 zapłacisz od 35 do 50 zł na alledrogo, lub możesz zanieść do regeneracji (od 70 do 90zł).
Oryginalny toner do 2200 ma wystarczyć na ok 5000stron. Zamiennik z alledrogo za 22zł wystarczył na ok 10 000 !!! Byłem w szoku, nawet jak sam dosypywałem proszku to starczało go na ok 7000 stron...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.