Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137742)

atomics 17-08-2011 13:53

Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Witam, podłączam pod temat zdjęcie mojego modułu, mam elektrykę w 4 drzwiach w wersji ghia, nie działa wiele funkcji modułu komfortu, właściwie z kluczyka się tylko otwiera samochód i bagażnik nic poza tym można pomarzyć o zamykaniu samochodu czy domykaniu szyb, czy ktoś się orientuje jakie funkcje posiada mój moduł? tylko CL i RF centralny i zdalne sterowanie pilotem, czy ewentualna podmiana na inny moduł coś wniesie?
http://img856.imageshack.us/img856/7...0802194206.jpg
By [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] at 2011-08-17
http://img545.imageshack.us/img545/7...0802194029.jpg
By [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] at 2011-08-17

moons 17-08-2011 15:26

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Zmiana modułu nic Ci nie zmieni. Ten moduł jak każdy inny potrafi domknąć szyby, wystarczy przytrzymać przez chwilę przycisk zamknięcia drzwi na pilocie i szyby się zamkną. Oczywiście szyby muszą być zaprogramowane czyli działać ma podwójny przycisk przy każdej szybie. Otwierania globalnego żaden focus przed liftem nie ma.
Pozdrawiam

atomics 17-08-2011 19:48

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
o super dzięki za info programowanie szyb doczytam bo już gdzieś widziałem a co z ewentualnym zamknięciem z pilota bo nie działa jak mogę wykluczyć czy to pilot czy gdiześ indziej tkwi problem (centralny z kluczyka działa ok)

moons 17-08-2011 20:24

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Skoro działa otwieranie a nie działa zamykanie to najpewniej przycisk w pilocie. Rozbierz pilota przemyj choćby spirytusem, ewentualnie jak będziesz widział że przycisk się rozleciał wymień na nowy.
Pozdrawiam

weronika112 17-08-2011 21:23

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w tym linku możesz sprawdzić co twój moduł zawiera funkcji

atomics 18-08-2011 07:22

Re: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
fajnie edukacja samochodowa to lubię, dziś przeczyszczę ten pilot i zobaczę co się dzieje!

atomics 19-08-2011 17:35

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
czyli tak czyszczenie kluczyka nic nie dało, a zasilanie napewno styk się z płytką (taka podpórka jest tam wyłamana ale poza tym ok) otwieranie działa, otwarcie klapy z pilota także jedynie te zamykanie

szyb nie potrafię zaprogramować pomimo robienia zgodnie z manulem brak potwierdzenia zaprogramowania...

rozglądać się za kluczykiem przekładać immo? na allegro też widziałem alarm bloker z osobnym sterownikiem do centralnego i nowymi kluczykami może takie coś?
wszelkie inne pomysły mile widziane

moons 19-08-2011 17:51

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Szyby programujesz prosto jak drut. Najlepiej sobie przekręcić kluczyk i nie uruchamiać silnika. Otwierasz lekko szybę, następnie naciskasz drugi stopień do góry i trzymasz cały czas aż szyba się zamknie i trzymasz do tej pory aż usłyszysz z silnika podnośnika szyby "klik", puszczasz przycisk. Naciskasz drugi stopień w dół aż szyba się otworzy do końca i znowu trzymasz aż będzie znowu "klik" I to wszystko szyba zaprogramowana. Od tej pory powinny działać dwa stopnie, lekko naciskasz to szyba działa tylko przy naciśnięciu przycisku, drugi stopień szyba sama jedzie do końca. Programowanie powtarzasz z każdą szybą.
A co do kluczyka, to wystarczy kupić nowy pilot może być nawet używka. Może styki już są wyrobione w przycisku. Przekładasz samego pilota i pastylkę immo, programujesz i masz miejmy nadzieje działającego pilota.
Jeśli już chcesz alarm, to jakiś porządny, bezkluczykowy ale do tego potrzebny sprawny Twój oryginalny, chyba że chcesz nosić cała stertę pilotów i kluczyków.
Pozdrawiam

atomics 05-09-2011 07:27

Re: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Wszystko jasne wyszedł brak doświadczenia pilot nie działa szyby były zaprogramowane
jak dla mnie temat do zamknięcia!

dzięki za pomoc

blaugrana_ 25-04-2015 13:59

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Odświeżam kotleta.

Jak wypiąć wtyczkę z modułu komfortu? Męcze się i męcze i nie potrafie poradzić.

Pozdrawiam.

nyzrum 25-04-2015 14:22

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Wtyczkę wypinasz jak każdą inną, nie ma w niej nic nadzwyczajnego :P dociskasz blokadę i w dół :D

blaugrana_ 25-04-2015 14:37

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
no próbowałem tak, ale chyba za mocno siedziała, trzeba się bylo z nią posiłować.

a co do tematu - jeśli wypinam bezpiecznik od centralki(63) a potem wkładam i odpala sie alarm to ok? nie działa mi centralka z pilota i właśnie po bezpiecznikach znalazłem że najlepiej jest odłączyć na chwilę moduł komfortu.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :restart modułu wszystko ogarnął - działa tak jak działało wcześniej

pawcio98 25-04-2015 21:32

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Witam.
Chciałbym coś ustalić mam focusa z 2007 roku. Czy u mnie moduł komfortu to ta biała opuszczana podstawa z bezpiecznikami nad nogami pasażera?
Czy mam szukać pod tapicerką czarnego elementu z wtyczkami?

grzesiek122 01-06-2015 20:41

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Przypne sie gdzie w focusie 99 r kombi jest modul komfortu gdzie go szukac . otoz przestal mi dzialac kluczyk tzn otwieranie drzwi z pilota myslalem ze bateria. Wymienilem i to samo.wzialem drugi kluczyk dzialal pare razy i to s amo co z pierwszym zdech. Co robic centralny otwiera z kluczyka normalnie

nyzrum 01-06-2015 20:51

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
moduł jest za schowkiem po prawej stronie. Kwestia odkręcenia 6 śrubek :)

man991 22-07-2015 11:57

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Na marginesie - ile może (powinien) kosztować moduł komfortu do MK1 - szukałem na allegro i w necie, ceny mnie nie porażały, a mechanik wyjeżdża mi z kosztem rzędu 300 zł! :( I nie mówię tu oczywiście o nowej części. Czuję się naciągany... Czy koszt tegoż może wynieść aż tyle?

PICU-2010 28-12-2015 16:33

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Witam
Przydała mi się porada z niedziałającym centralnym zamkiem z pilota .Po przeczytaniu tutaj wątku odłączyłem akumulator , wypiąłem wtyczki z ;modułu komfortu; następnie raz jeszcze zaprogramowałem pilota w stacyjce i ku mojemu ździwieniu pilot zaczął zamykać i otwierać drzwi.
Dziękuję

kuszal 28-12-2015 19:09

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Cytat:

Napisał man991 (Post 2431359)
Na marginesie - ile może (powinien) kosztować moduł komfortu do MK1 - szukałem na allegro i w necie, ceny mnie nie porażały, a mechanik wyjeżdża mi z kosztem rzędu 300 zł! :( I nie mówię tu oczywiście o nowej części. Czuję się naciągany... Czy koszt tegoż może wynieść aż tyle?

Jasne, że tak, to warszat. Co prawda to ździerstwo i oszustwo, ale fakt, że może to tyle wynieść...

Polecem obejżeć program na TVN Turbo pt. Będzie Pan zadowolony. Obrazuje to jak pracują warsztaty.
Przykładowo, 3 usterki wycenione przez prowadzącego program na 250zł - warsztat usunął jedną (odblokowanie pasów bezpieczeństwa) i zainkasował 550zł :))

technik08 28-12-2015 20:32

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Cytat:

Napisał pawcio98 (Post 2394014)
Witam.
Chciałbym coś ustalić mam focusa z 2007 roku. Czy u mnie moduł komfortu to ta biała opuszczana podstawa z bezpiecznikami nad nogami pasażera?
Czy mam szukać pod tapicerką czarnego elementu z wtyczkami?

Temat dotyczy foki I . Rocznik 2007 to foka II , podstawa o której piszesz to GEM - general electric module . Możesz go nazwać modułem komfortu . Między innymi steruje centralnym zamkiem , szybami , oświetleniem kabiny , światłami drogowymi , kierunkami , wycieraczkami ,spryskiwaczami , pilotem w kluczyku itd.

djbaddysproz 22-09-2016 20:21

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Panowie dołącze sie do tematu - moja foczka po lifcie miała problem z centralnym w pilocie - nie reagował żaden przycisk, tylko kluczyk. Po zdiagnozowaniu wyskoczył błąd GEM B1326, czyli moduł do wymiany, znalazłem taki sam tylko że z zieloną naklejką, oznaczenie "L", czyli z tego co czytałem to taki ma w sobie podobno alarm, tak? I kilka innych funkcji typu domykanie szyb itp. Wpiąłem ten moduł (przy odłączonym akumulatorze) i po zdiagnozowaniu moduł GEM B1326 zniknął, ucieszyłem się. Na tym etapie utknąłem - bo pilot nie reaguje nadal, baterię zmieniałem w tamtym roku, jedyne co mi sie udało zrobić to aktywować... Zapomniałem fachowej nazwy, to jest po prostu opcja w której podczas jazdy automatycznie zamykają się wszystkie drzwi, wcześniej tego nie miałem, jeszcze nie jeździłem ale poznałem po sygnałach dźwiękowych sugerujących aktywacje czy włączenie tej opcji. Pytanie czy musze zmienić baterię by centralny znów zadziałał? Czy musze programować kluczyk? Nie wiem jak się sprawa ma do wymiany modułu na inny, wcześniej miałem oznaczenie "FA" (bez naklejek)

cbrman 23-09-2016 06:56

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Doprogramuj piloty alarmu do nowego GEMa.

djbaddysproz 23-09-2016 16:16

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Zrobiłem to za pomocą przekręcania kluczyka jednocześnie z pozycji II do 0 (cztery razy), usłyszałem sygnał, nacisnąłem dowolny przycisk na pilocie, usłyszałem drugi sygnał, od tej pory jestem szczęśliwym posiadaczem sprawnego centralnego zamka - otwiera/zamyka wszystkie drzwi wraz z tylną klapą.

Teraz rozkminiam dlaczego żadne światła awaryjne nie reagują przy otwieraniu jak i zamykaniu, od czegoś to zależy? Czytałem że to podobno od któregoś z czujnika w drzwiach, że może działać niepoprawnie, stąd takie zakłócenie, ale konkluzja wyszła na bazie podejrzeń, że nie jest to w pełni sprawdzona przyczyna, mimo tego każde drzwi pięknie reagują czy to kluczyk czy pilocik. Poczytam sobie coś na ten temat w międzyczasie, jakbym znalazł rozwiązanie to dopisze je edytując post

J@colo 23-09-2016 22:10

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Jeżeli będzie się palić kontrolka otwartych drzwi podczas jazdy to kierunkowskazy nie mrugną podczas zamykania, ponieważ jest sygnał jakby były otwarte drzwi, tak samo nie będą mrugać jak będzie przerwany przewód w przelotce klapy.

djbaddysproz 24-09-2016 15:16

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Kontrolka otwartch drzwi nie pali się, ale sprawdziłem przewody w przelotce to zielono-niebieski, jeden z grubszych kabli miał miejscami popękaną koszulke, zobaczyłem to pod izolacją, wyglądał ogólnie na cały i teraz nie wiem czy to normalne ale dałem zapłon do II i dotknąłem miernikiem (śrubokręt z diodą) ten odkryty fragment i zero reakcji, teraz nie wiem (moge palnąć jakąś głupote) czy to nie jest przewód od jakiegoś uziemienia itp, pamiętam na szkoleniach BHP pokazywali podstawową legendę barw i ich oznaczenia w elektryce, kolor zapamiętałem zielono-żółty do tych "bezpiecznych", nie wiem jak to sie ma do zielono-niebieskiego, poza tym nie zauważyłem żadnych uszkodzeń we wiązce


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.