Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Jak wzmocnic tylne zawieszenie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126786)

lucaklosik 26-03-2011 14:27

Jak wzmocnic tylne zawieszenie?
 
witam.
jak wzmocnic tył mojego mondka?? od jakiegos czasu woże troche towaru moim autkiem, zauwazylem ze tył jest bardzo nisko, jak to wzmnocic, czy wystarczy wymienic gumy usztywniajace czy lepiej sprezyny?? od jakiego innego samochodu beda pasowaly takie sprezyny??

Marek 26-03-2011 15:59

Odp: Jak wzmocnic tylne zawieszenie?
 
Wymień sprężyny na nowe.Nic nie kombinuj od innych aut tylko nowe do twojego mdo

Cobretti 26-03-2011 16:16

Odp: Jak wzmocnic tylne zawieszenie?
 
nie tyle że nowe co wzmocnione...
przynajmniej do mondeo MK III występowała wersja wzmocnionych spreżyn "pod hak" czyli dla tych co przyczepy holują

lucaklosik 27-03-2011 12:08

Odp: Jak wzmocnic tylne zawieszenie?
 
a czy ktos z was ma takie sprezyny ktore beda pasowac do mojego forda??
mk1 mondeo kombi 1.8td 95r.

no i chcialbym troche podniesc tyl do gory (pewnie po zmianie sprezyn na nowe tyl sam sie troche podniesie)

dominik107 27-03-2011 13:46

Odp: Jak wzmocnic tylne zawieszenie?
 
Ja ostatnio założyłem do swojego wzmacniane sprężyny na tył bo mój też siedział bardzo i ostatnio wiozłem ponad 150kg w bagażniku praktycznie na samym rancie i niewiele co usiadł tyle że pewnie będę musiał zamontować czujniki cofania bo teraz jak na pusto jade to ciężko gdzieś tyłem zaparkować bo tył tak się podniósł. Cena za nowe sprężyny wzmacniane to ok 90zł za sztukę więc czy jest sens kupować używki?

mascom 27-03-2011 21:29

Odp: Jak wzmocnic tylne zawieszenie?
 
Warto poszukać w jakimś rozbieranym mondeo nivomatów. Bardzo fajna sprawa - ładuje się do tyłu coś, zawieszenie najpierw przysiada a później w trakcie jazdy pompuje się i podnosi do tyłu. Można coś takiego dostać za 400-500zł używane (nivomaty + sprężyny). Mam u siebie takie coś od 0.5 roku i bardzo sobie chwale.

A jak nie to to nowe sprężyny.

Emmm 30-03-2011 15:25

Odp: Jak wzmocnic tylne zawieszenie?
 
Koledzy, nie szalejcie z nadmiernym podnoszeniem tyłu. Nasze mondki "genetycznie" mają niżej przód niż tył, więc przesada nie jest wskazana, bo zrobicie z auta furmankę :)
Pozdrawiam

rajman 30-03-2011 20:33

Odp: Jak wzmocnic tylne zawieszenie?
 
Cytat:

Napisał Emmm (Post 1628664)
Nasze mondki "genetycznie" mają niżej przód niż tył,

chyba na odwrot.

co do tematu jak sprezyny zdrowe to mozna gumy od merca podlozyc pod sprezyny. u mnie dalo to wyrownanie przeswitu wzgledem przodu.

Emmm 31-03-2011 00:04

Odp: Jak wzmocnic tylne zawieszenie?
 
Cytat:

Napisał rajman (Post 1628834)
chyba na odwrot.

A popatrz z boku na dolną krawędź poszycia progów. Jeszcze nie widziałem mdo 1/2 w którym linia ta byłaby wyżej z przodu niż z tyłu. Zawsze przód bardziej siedzi, nawet gdy wydaje się, że odległość nadkola nad przednim kołem jest sporo większa niż nad tylnym. Oczywiście auto musi stać na równym, płaskim podłożu. Ciekawe, co?
Pozdrawiam

kosteg 31-03-2011 11:44

Odp: Jak wzmocnic tylne zawieszenie?
 
w mondeo fabrycznie tylek nizej niz przod co poteguje sie z wiekiem - tyl siada

u mnei wymiana na wzmacniane dala oczekiwany efekt - podniosl sie i mozna bylo smialo go dalej ladowac (wozenie paneli czy kafelek nie robi na autku wrazenia). wzmocnione z allegro za ok 100pln sztuka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.