Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Hamulce nie działają - padłow spomaganie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86642)

be_rcik 20-12-2009 17:12

Hamulce nie działają - padłow spomaganie
 
Wspominałem o problemie, ale postanowiłem założyc nowy wątek.
Wczoraj wieczorkiem okazało ze straciłem hamulce. Pedał hamulca był twardy, hamował jakby nie działało wspomaganie. Od biedy dało się jechać, ale ... chyba tylko do warsztatu (sobota wieczór ...).

Nie wiem czy to kwestia płynu hamulcowego, jego uwodnienia, może woda się dostała i zamarzła.
Czy może przymarzła pompka od wspomagania.
Nie miałem żadnego komunikatu o usterce na desce rozdzielczej.

Dzisiaj rano tak samo.
Uruchomiłem go na 30 min na wolnych obrotach, żeby się trochę rogrzał, no i ... hamulce zaczęły działać.

Nie mam pojęcia co mu mogło być. Nigdzie na grupie nie znalazłem podobnego watku. Nikt z was nie miał podobnych objawów?

Kayu 20-12-2009 19:25

Odp: Hamulce nie działają - padłow spomaganie
 
Byłeś objęty akcją serwisową twardniejącego pedału hamulca ? Problemem był zawór zwrotny przy pompie hamulcowej.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Akcja serwisowa powtórzyła się niedawno dla samochodów od listopada'08 do marca '09
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] więc mozna się obawiać, że nie tylko egzemplarze objęte akcją serwisową na to cierpią.

GMK 20-12-2009 19:29

Odp: Hamulce nie działają - padłow spomaganie
 
Z tego co widzę to masz diesla 1,8.
Akcja serwisowa dotyczyła chyba tylko dwulitrówek.

be_rcik 20-12-2009 19:56

Odp: Hamulce nie działają - padłow spomaganie
 
Cytat:

Napisał Kayu (Post 1315002)
Byłeś objęty akcją serwisową twardniejącego pedału hamulca ? Problemem był zawór zwrotny przy pompie hamulcowej.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Akcja serwisowa powtórzyła się niedawno dla samochodów od listopada'08 do marca '09
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] więc mozna się obawiać, że nie tylko egzemplarze objęte akcją serwisową na to cierpią.

Nie wiem, bo mam go do 2 miesięcy, wcześniej jeździł we Francji.
Jakoś moje auto nie pasuje do tych danych, bo jest z 2007 roku i w wersji 1,8. Ale objawy odpowiadają.
Cóż, pewnie wizyta w ASO.

norbi771 21-12-2009 12:47

Odp: Hamulce nie działają - padło wspomaganie
 
Cytat:

Napisał be_rcik (Post 1314803)
Wspominałem o problemie, ale postanowiłem założyc nowy wątek.


Nie mam pojęcia co mu mogło być. Nigdzie na grupie nie znalazłem podobnego watku. Nikt z was nie miał podobnych objawów?

Witam,
Ja mam podobny problem i jestem umowiony jutro w serwisie.
Po wizycie napisze o wynikach.

Pozdr.
Norbert

drinks 21-12-2009 17:01

Odp: Hamulce nie działają - padło wspomaganie
 
Miałem w swoim podobnie, pierwszy raz to był niezły szok, potem się przyzwyczaiłem :-) dopóki nie ogłosili akcji serwisowej.
Objawy były wyłącznie rano przy zimnym silniku, do tego nieregularnie, pomagało faktycznie potrzymanie auta na wolnych obrotach ok 5 min.
Tylko że u mnie nie było w ogóle hamulców, pedał twardy jak kamień i jedynie ręczny działał normalnie ;-)

be_rcik 21-12-2009 19:06

Odp: Hamulce nie działają - padło wspomaganie
 
Cytat:

Napisał norbi771 (Post 1315523)
Witam,
Ja mam podobny problem i jestem umowiony jutro w serwisie.
Po wizycie napisze o wynikach.

Napisz też jak cię potraktowali finasowo za wizytę.
Ja jestem umówiony dopiero na po Świętach.

be_rcik 28-12-2009 18:53

Odp: Hamulce nie działają - padłow spomaganie
 
Po wizycie w ASO, nie jest znana przyczyna jednostkowego wystąpienia tej przypadłości. Potwierdzono, że silnika 1,8 problem kojarzony z akcją serwisową nie dotyczy. Nie stwierdzono błędów i czegokolowiek.
Sądzę, że przy -14 st musiało coś przymarznąć we wspomoganiu hamulców, jakaś kropelka wody czy coś analogicznego. Na razie wystąpiło raz i się nie powtórzyło ...
ale kolejne mrozy idą :027:

norbi771 28-12-2009 20:25

Odp: Hamulce nie działają - padło wspomaganie
 
Cytat:

Napisał be_rcik (Post 1315825)
Napisz też jak cię potraktowali finasowo za wizytę.
Ja jestem umówiony dopiero na po Świętach.

Mialem za darmo wymiane czegos związanego z hamulcami i podciśnieniami. Podobno problem znany w fordach, ale nie pamietam jak to sie dokladnie nazywalo.

Pozdr.
Norbert

arczi_75 29-12-2009 13:17

Odp: Hamulce nie działają - padło wspomaganie
 
[QUOTE=norbi771;1319721]Mialem za darmo wymiane czegos związanego z hamulcami i podciśnieniami. Podobno problem znany w fordach, ale nie pamietam jak to sie dokladnie nazywalo.

U mnie też ta akcja była. Jeśli dobrze pamiętam to była to akcja serwisowa pt. "wymiana zaworu podciśnienia pompy hamulca" (czy cosik podobnego). Mój Maksiu wyprodukowany grudzień 2008. Nic odpukać ani wcześniej przed wymianą tego ustrojstwa ani po się nie działo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.