Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK3] Pompa paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=46804)

marcin144 29-06-2008 22:56

[MK3] Pompa paliwa
 
Witam
Zaczne od krotkiego opisu problemu. Auto podczas normalnej jazdy zaczelo szarpac, a po chwili stopniowo zwalniac. Gaz dociskalem do konca, ale praktycznie nic to nie dawalo. Ujechalem tak moze jeszcze 2km, coraz wolniej i wolniej az auto kompletnie sie zatrzymalo i nie dalo rady go juz odpalic. Bylo tez troche jasnego dymu z rury wydechowej (zauwazylem dopiero jak sie zatrzymalem). Auto odholowalem na parking i na drugi dzien o dziwo normalnie zapalilo. Najpierw bylem z nim na diagnostyce elektronicznej. Tam stwiedzili, ze to jakis problem mechaniczny z pompa wtryskowa (mowili cos o tym ze jakis zawor byl przywieszony, czy cos takiego). W kazdym razie auto uruchomili (a wiec znowu) ale powiedzieli, ze bez naprawy moze znow pasc w kazdej chwili. Teraz samochod jest w kolejnym warsztacie i tam stwiedzili, ze to nie jest problem z pompa wtryskowa ale na 100% z pompa paliwa (pompa zasilajaca). Otoz wymontowali ta pompe i okazalo sie ze pompa raz dziala raz nie dziala, nie wiadomo dlaczego. Powiedzieli tez, ze raczej nie sa w stanie jej naprawic. Sprawdzali tez sama pompe wtryskowa (podajac paliwo prosto do niej) i auto dzialalo normalnie.

W kazdym razie w tej chwili wyglada na to, ze trzeba bedzie kupic nowa pompe paliwa. W kilku sklepach powiedzieli mi, ze mozna taka sprowadzic z Niemiec, oryginal nowka do tego modelu, i ze kosztuje to 500 zl. Co ciekawe ponoc te pompy praktycznie sie nie psuja wiec ciezko znalezc gdzies taka, z powodu malego zapotrzebowania. Nie moge tez znalezc zadnych uzywanych.

A wiec zanim wydam te 500zl chcialbym Was zapytac co o tym myslicie, i czy ewentualnie macie jakies namiary gdzie mozna taka pompe dostac taniej. Na allegro jest sporo pomp, ale do MK1 lub MK2 i sa o wiele tansze. Zastanawiam sie czy i do MK3 mozna by taniej znalezc.

Moje autko to Mondeo MK3 kombi, 2001 rok, 2.0 TDDI 115 KM, przebieg 220 000 km

joj 30-06-2008 13:50

Re: [MK3] Pompa paliwa
 
a ja się zapytam czy zapaliła ci się pomarańczowa sprężynka ?

marcin144 30-06-2008 14:02

Re: [MK3] Pompa paliwa
 
nie

kreeecik 30-06-2008 14:24

Re: [MK3] Pompa paliwa
 
Było kilka przypadków na forum opisywanych, trzeba wymienić pompke tą przy baku, a jak nastepnym razem Ci stanie to musisz kija w ręke wxiąć i od spodu w nia popukać, do domu powinienes dojechać.

Snajper_881 30-06-2008 15:24

Re: [MK3] Pompa paliwa
 
Cytat:

"...a jak nastepnym razem Ci stanie to musisz kija w ręke wxiąć i od spodu w nia popukać, do domu powinienes dojechać."
:fcp2 :fcp2 :fcp2
Akupunktura mówisz niezawodna ta? :fcp18

marcin144 30-06-2008 19:04

Re: [MK3] Pompa paliwa
 
Cytat:

Napisał kreeecik
Było kilka przypadków na forum opisywanych, trzeba wymienić pompke tą przy baku, a jak nastepnym razem Ci stanie to musisz kija w ręke wxiąć i od spodu w nia popukać, do domu powinienes dojechać.

Jesli bylo na forum to widocznie nie moglem znalezc, a szukalem. Poprosze w takim razie o linki.

A co do tej odpowiedzi to jesli jest na powaznie to kompletnie bez sensu, a jesli nie to i tak mi nic nie pomoze :P

jewro 04-08-2008 20:05

Re: [MK3] Pompa paliwa
 
Witam, czy w tddi jest pompa paliwa ktora mozna zdemontowac mi mechanior powiedzial ze jest tylko zespolona z pompa wtrysku i wymienia sie calosc, apropo mam to samo mam mundka tddi 2001 i odpala normalnie a gdy silnik sie rozgrzeje tzn 10-20km, zaczyna przyduszac tak jakby brakowało paliwa potem obroty dostaja szału i gasnie oczywiscie chmura bialego dymu i musi troche postac zanim odpali, na kompie pokazuje blad zasilania oraz blad pompy wtrysku, czy tddi ma pomke wspomagajaca przy baku? chyba nie tylko tdci mają, czekam na pomysły wszystkich forumowiczów, pozdrawiam jewro :fcp12

ozzman 28-08-2008 23:40

Re: [MK3] Pompa paliwa
 
Odswieze temat, posiadam ten sam model co koledzy, czyli TDDI 115KM. Rocznik z kodow tez 2001 z papierow 2002, przebieg 160.000, ostatnio przy wymianie filtrow fachowcy zapowietrzyli mi uklad paliwowy/zasilania nie zalewajac do pelna filtr paliwa. Po calej operacji przejechalem ok 5 km silnik slab az zgasl i nie zapalil, po przeciagnieciu na holu odpalil przejechal podobny dystans i znowu trup... zalano filtr paliwa do pelna odpalil pojezdzil i padl. Zaczelo sie przedmuchiwanie przewodow, odpowietrzanie i w efekcie zachodzenie w glowe ktore przynioslo efekt w postaci zaowaznia ze pompa paliwa nie pracuje :/ Nie wiem czy uszkodzenie moze miec powiazanie z wymiana filtrow? po zapowietrzeniu prob odpalenia pewnie bylo z 50 :/ a czytalem tutaj ze od czegos takiego mozna uszkodzic/przegrzac sterownik ? Narazie da sie jezdzic ale tak jak napisal kreeecik jak tylko czuje ze zaczyna szarpac to neutral, pobocze, daje nura pod samochod i obmacuje pompe jak nie wibruje to wystarczy puknac i dziala, czy mam rozumiec ze pompka bankowo do wymiany czy moze to ten sterownik, a moze cos nie styka? chociaz z opisow wynika ze to przypadlosc TDDI :/

joj 29-08-2008 07:06

Re: [MK3] Pompa paliwa
 
a mam pytanie gdzie szukać tej pompy po prawej czy lepwej stronie, jak głęboko no ogólnie chodzi mi o to jak ją wymacać i gdzie stukać
pytam zapobiegawczo bo jak narazie jest umnie wszystko oki :fcp14

ozzman 29-08-2008 07:42

Re: [MK3] Pompa paliwa
 
Za tylnim prawym kolem (idac od tylu samochodu), nie trzeba tam wkladac glowy :) wystarczy ze zerkniesz pod samochod w tym miejscu i ja zobaczysz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.