Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181333)

hendy 30-04-2013 22:02

przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
Witam,od dłuższego czasu mój "mundi" lekko podszarpuje przy przyśpieszaniu.Dzieje się tak bez względu na temperaturę silnika.Odpala i na wolnych obrotach pracuje bez zarzutu.Kiedy obroty silnika przekroczą 2 tyś sytuacja się normuje.Wcześniej wymieniłem świece,przewody wn,cewkę zapłonową.W tak zwanym miedzy czasie zrobiłem remont silnika,szarpanie pozostało.
Czy może to być uszkodzony silniczek krokowy,a może coś innego?jak ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić proszę się ze mną podzielić, będę wdzięczny.Pozdrawiam serdecznie.

kuba1308 03-05-2013 12:36

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
Witam, podłączam się pod pytanie. Pan który mi sprzedał auto 2 dni temu informował mnie ze do wymiany jest silnik krokowy ale pewny nie jestem, przerywanie przy około 2tys. obrotów. Potem jest ok. Na niskich jest równo.

TomCat 03-05-2013 12:52

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
krokowy tylko reguluje wolne obroty, podczas przyspieszania nie ma raczej nic do gadania.
Takie rzeczy często powoduje układ zapłonowy - jeżeli elementy są powymieniane to też zależy na jakie - ford często nie toleruje innych niż np motorcraft - z własnego doświadczenia mój zetec chodził tylko na świecach motorcrafta i ngk, na wszystkich innych wariował. Podobnie cewka - tylko oryginał, na beru świrował.
Ew warto się przyglądnąć egr - też może powodować szarpanie.

kuba1308 03-05-2013 13:31

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
To zacznę po kolei. Na razie nie jest to mocno wyraźne szarpanie i nie przeszkadza mi, ale zrobić
trzeba;) dzięki za info. Pozdrawiam

hahy1 17-05-2013 23:50

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
witam.A nie zauważyliście dymka z okolic kolektora wydechowego przy porannym odpaleniu???:027:Widze ze ten sam problem wystepuje w pb i w on.Mianowicie,nasz problem polega na wydmuchanej uszczelce kolektora wydechowego lub poluzowaniu...po naprawie przerywanie w okolicach 2tyś.obr. minie:619:Mile widziane podziekowania za oszczedzenie kosztow jesli ktos jeszcze nie wymienil egra,sterownika podcisnienia i wogule calego silnika...pozdro.

kuba1308 21-05-2013 20:55

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
Jeszcze nic nie ruszałem, jutro rano spojrzę tak jak mówisz, kolega coś wspominał żeby sprawdzić jeszcze czujnik położenia przepustnicy ale ja w tym jestem zielony, mam zaufanego dobrego mechanika więc pojadę do niego w najbliższym czasie :mrgreen: Dzięki za info. pozdrawiam

hendy 04-06-2013 19:54

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
Dzięki za porady,niestety bez zmian jak przerywał tak przerywa.Zgodnie z sugestiami wymieniłem cewkę, przewody wn,świece,przepłukałem krokowca,i nic pozostał mi już chyba tylko zawór EGR ale nie wiem za co jest odpowiedzialny.pozdrawiam.

karloss 04-06-2013 20:04

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
Na jaką wymieniłeś tą cewkę?
Sprawdzałeś sondy lambda? Może, któraś podaje zły sygnał.

m@niek 05-06-2013 08:25

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
Próbuję zdiagnozować podobny problem w swoim Mondku, aczkolwiek u mnie przerywanie odczuwalne jest w zakresie od ok. 1800 - 2500 tys. przy spokojnej jeździe. Jak sięgnę pamięcią, to problemy z przerywaniem zaczęły się jak padła mi pierwsza cewka. Wówczas to zanim wymieniłem cewkę, parę dni szukałem przyczyny i strasznie wyszarpało mi silnik (gasł gdy włączałem światła mijania). Pisałem o tym w wątku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wymieniłem wówczas cewkę na jakąś najtańszą - było prawie dobrze. Po jakimś czasie zakupiłem oryginał - było jeszcze lepiej. Jednak idealne działanie od tamtej pory w moim odczuciu nie powróciło.

Stąd moje podejrzenia padają na to, że podczas uszkodzenia cewki (i towarzyszącego jej szarpania silnikiem, co na pewno nie jest obojętne dla elektroniki) może dojść do jakiegoś minimalnego uszkodzenia innego obwodu, który właśnie później skutkuje takim denerwującym przerywaniem, niewielkim falowaniem itp.

Może ktoś ma doświadczenia z samodzielnym diagnozowaniem Mondka za pomocą ELM327 (posiadam taki zestaw) i mógłby się podzielić swoją opinią w sprawie parametrów na które należałoby zwrócić uwagę podczas szukania przyczyn takiego niewielkiego przerywania / falowania w pewnym zakresie obrotów?

mnich80 05-06-2013 14:49

Odp: przerywa przy przyśpieszaniu do 2 tyś obrotów
 
Ciekawa teza niech ktoś z fachowców się wypowie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.