Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Przygasające światła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150206)

Hit 07-02-2012 11:22

Przygasające światła
 
Od pewnego czasu zauważyłem, że światła mijania lekko przygasają i ponownie rozjaśniają się podczas jazdy. Jest to związane z uruchamianiem różnych urządzeń lub zmiana obrotów silnika. Np. ostatnio w czasie nocnej podróży mogłem obserwować, że światła lekko przygasały gdy włączałem podgrzewanie przedniej szyby. Domyślam się, że nawala jakiś regulator napięcia czy cos w tym stylu (nie jestem elektrykiem). A może problem z masą? Czy zdarzyły się wam podobne objawy? Jak wyglądała naprawa?

picok 07-02-2012 11:43

Odp: Przygasające światła
 
Jest to całkowicie normalne zjawisko, które możesz i zaobserwować nawet w domu, gdy włączysz jakiś odbiornik prądu, który pobiera go dużą ilość, światło na ułamki sekund przygasa. Jeśli dobrze pamiętam fizykę jest to kwestia chwilowego obniżenia natężenia prądu. No chyba że światła w ogóle przygasają dopóty dopóki nie nie odłączysz dodatkowych źródeł poboru prądu, bo w takim razie oznaczało by to, że twój akumulator już nie daje rady

RafałB 07-02-2012 11:50

Odp: Przygasające światła
 
Cytat:

Napisał Hit (Post 1779596)
Od pewnego czasu zauważyłem, że światła mijania lekko przygasają... gdy włączałem podgrzewanie przedniej szyby Czy zdarzyły się wam podobne objawy? Jak wyglądała naprawa?

Mam to samo w Maxie i miałem to samo w Galaku....jak włącze ogrzwanie szyb,zadziała abs czy esp lekko przygasają na sekunde światła - to chyba normalna sprawa w każdym aucie.

Hit 07-02-2012 12:20

Odp: Przygasające światła
 
Światła przygasają tylko trochę, tak więc wygląda na to, że wszystko jest OK. Dziękuję za szybką odpowiedź :)

RafałB 07-02-2012 12:40

Odp: Przygasające światła
 
No minimalnie,taki sam efekt "przygaszania" można zobaczyć jak mamy zamknięte szyby a pociągamy za klaw zamykania szyb do góry...

domadm 07-02-2012 13:03

Odp: Przygasające światła
 
Czasem dochodzi do tego lekkie wahnięcie obrotów w dół, jeśli obciążenie jest istotne (większy pobór prądu to obciążenie dla alternatora a to obciążenie dla silnika)

CARISMA 13-11-2013 21:20

lekko przygasające światła
 
Witam, może nie potrzebnie panikuję, ale zaobserwowałem lekko przygasające-mrugające światła mijania oraz pozycyjne, myślałem , że to złudzenie ale wysiadlem z auta i wpatrywałem się w lampy i faktycznie lekko jakby delikatnie-co jakiś czas- zmieniają jasność świecenia. Nie wiem, czy też tak macie, bo normalne raczej to nie jest.
Wyłączyłem wszystkie dodatkowe odbiorniki typu podgrzewanie foteli, radio itp, pozostawiłem tylko światła mijania, a wahnięcia jasności nadal wystepują, nie wiem być może to dodatkowe podgrzewanie ( nie mam webasto) tyle pobiera , że są spadki napięć?

CARISMA 29-11-2013 13:02

Odp: Przygasające światła
 
jestem po wizycie u elektryka, wygląda na to, że w akumulatorze padła jedna cela, generalnie autko odpala od strzała, ale przy rozruchu napięcie na chwilkę spada do 5 V, na wykresie widac pulsujące napiecie ładowania o minimalnej amplitudzie, podobno padnięta jedna cela daje taki efekt pulsujących świateł. Wymienie aku to dam znać- jeżdże jeszcze na oryginale.
PS. Nie mam kodu do radia, planuję podłączyć kablami do klem inny aku na czas podmiany dla podtrzymania napięcia, czy kabel klemy (-) jest na tyle długi aby przysunąć do siebie aku w celu podłączenia dodatkowego kabla przed zdjęciem klemy?

eclipse 01-12-2013 17:09

Odp: Przygasające światła
 
Akumulator w Maxie to nie pudełeczko od zapałek i kable raczej ci nie starczą .
Musisz sobie sporo przedłużyć żeby nie stracić zasilania .
Co do kodu radia to musisz sobie to zorganizować .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.