Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Wyząbkowane opony GoodYear (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126988)

Josh 28-03-2011 12:54

Wyząbkowane opony GoodYear
 
Witam.
Mam problem ze swoimi oponami, mianowicie opony na osi wleczonej są już wyząbkowane. Objeździłem kilku wulkanizatorów i potwierdzili to. Problem w tym, że te opony mają przebieg dopiero 40 tyś km a bieżnik ma grubość ponad 5 mm. Powoduje to buczenie w czasie szybszej jazdy (powyżej 80 km/h). Spytałem, czy można zamienić przód na tył i odwrotnie, ale wulkanizatorzy zgodnie twierdzili, że buczenie będzie jeszcze większe.
Czy jest jakiś sposób naprawy takich opon?
Żaden z wulkanizatorów nie umiał mi wskazać jak się z tym problemem uporać, wskazywali na ich wymianę, wiadomo każdy chce zarobić.

Jakoob 29-03-2011 16:55

Odp: Wyząbkowane opony GoodYear
 
Z wyząbkowaną oponą już nic nie zrobisz. Również uważam, że przekłada ich na przód jeśli są nie takie jak być powinny nie przyniesie efektu. Co do przyczyny - trzeba by sprawdzić amortyzatory, zbieżność ewentualnie inne luzy w zawieszeniu, prawdopodobnie tu jest przyczyna ząbkowania.

uro2 03-04-2011 07:35

Odp: Wyząbkowane opony GoodYear
 
Jak nie są kierunkowe to spróbuj zamienić prawą z lewą. Będą się toczyły w przeciwnym kierunku.

Maddragon 03-04-2011 09:27

Odp: Wyząbkowane opony GoodYear
 
Cytat:

Napisał Jakoob (Post 1628017)
Z wyząbkowaną oponą już nic nie zrobisz. Również uważam, że przekłada ich na przód jeśli są nie takie jak być powinny nie przyniesie efektu. Co do przyczyny - trzeba by sprawdzić amortyzatory, zbieżność ewentualnie inne luzy w zawieszeniu, prawdopodobnie tu jest przyczyna ząbkowania.

Dokładnie tak jak napisał Jakoob. Dodam tylko tyle, że jeśli je założysz na przód, to po pierwsze: będziesz miał drgania na kierownicy, a po drugie: padną Ci szybciej łożyska w kołach.

donpedro60 03-04-2011 09:54

Odp: Wyząbkowane opony GoodYear
 
Moja propozycja,mianowicie przeloz do przodu zamieniajac jednoczesnie stronami i zrob kilka/kilkanascie zrywow tak zeby kola porzadnie zabuksowaly na asfalcie.W ten sposob zeszlifujesz troche zabkow.Napewno nie zaszkodzi.Po czym zamien spowrotem na poprzednie miejcse(tyl i strone)

Magik123 03-04-2011 20:27

Odp: Wyząbkowane opony GoodYear
 
Cytat:

Napisał Maddragon (Post 1630894)
Dokładnie tak jak napisał Jakoob. Dodam tylko tyle, że jeśli je założysz na przód, to po pierwsze: będziesz miał drgania na kierownicy, a po drugie: padną Ci szybciej łożyska w kołach.

opony wyzabkowane nigdy nie przyniosa drgan kiery. A o padaniu lozysk od wyzabkowanych opon to mu powiedz zeby zmienil fach bo nie zabardzo ma pojecie o czym mowi.

Zabkowanie opon zwykle zdarza sie na tylnej osi, najczestsza przyczyna sa jest budowa opony i stan zawieszenia, najbardziej amortyzatorow i sprezyn, oraz ich luzow i cisnienia powietrza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.