Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Przewody Klimatyzacji Jak naprawic, Ile to kosztuje?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=27079)

lukasz1912 05-07-2007 09:41

Przewody Klimatyzacji Jak naprawic, Ile to kosztuje??
 
Witam ostatnio pojechałem nabic klimatyzacje w moim focusie. i okazało sie ze jest to niemozliwe servisant wykrył minimalną dziure na przewodach klimatyzacji co uniemozliwa jej poprawne nabicie, i co za tym idzie jej poprawne działanie Auto to oczywiscie FOCUS 1.8TDCi 2003r

samego gumowego weża nie mozna niczym pokleic bo jest elastyczy. a wątpie także w to zeby dało sie go w jakikolwiek sposób "pospawac"

dlatego mam pytanie czy jest mozliwosc przekucia samego gumowego weza, albo poprostu czy nie lepszym wyjsciem byłby zakup urzywanego lub nowego.

prosze o informacje o cenach. moze to sie juz komus zdazyło i bedzie mi w stanie pomóc..

dziekuje

Jester 05-07-2007 11:16

Po moich przygodach z klimą (spalony bezpiecznik=nie działa wetylator chłodnicy=zaje... ciśnienie w układzie klimatyzacji) polecam nie robić domowych wynalazków i kupić nowy przewód ile by nie kosztował. Jak wynalazek się rozerwie i coś uszkodzi to koszty mogą być ogromne.

lukasz1912 09-07-2007 15:56

no ale moze mi ktos poradzi gdzie moge dostac takie przewody urzywane bo jakos na Allegro nie moge znalesc >>...... POMOCY!!! nie mam zamiaru płacic 600zł za przewody.

tga 09-07-2007 16:38

Cytat:

Napisał lukasz1912
no ale moze mi ktos poradzi gdzie moge dostac takie przewody urzywane bo jakos na Allegro nie moge znalesc >>...... POMOCY!!! nie mam zamiaru płacic 600zł za przewody.

Znajdź na alledrogo kogoś kto sprzedaje Foczkę na części i jego zapytaj albo szukaj po szrotach.

TERBUH_B 14-07-2007 19:58

Hey
Znam firme gdzie kiedys mojemu kumplowi dorabiali/przerabiali przewody od klimy dokładniej przerabiali przewody od anglika Zajmuja sie miedzy innymi dorabianiem róznego rodzaju przewodów i rurek.najlepiej jak bys trafił do leszka 0228774487 lub ul Jana kazimierza 46/54 Warszawa firma Hydropol i z nim pogadał moze cos poradzi :fcp1
PZDR :fcp2 :fcp2 :fcp2

Stefano 14-07-2007 21:53

Cytat:

Napisał lukasz1912
no ale moze mi ktos poradzi gdzie moge dostac takie przewody urzywane bo jakos na Allegro nie moge znalesc >>...... POMOCY!!! nie mam zamiaru płacic 600zł za przewody.

Szkoda ze nie napisałęś skąd jesteś, a chcesz aby ci wskazać gdzie masz to zakupić, bo może ktoś by ci pomógł z okolic twojego zamieszkania np. w moim mieście doroibiliby ci takiego węża do klimy i zaprasowali do tych aluminiowych końcówek za parędziesiąt zeta.
Pozdr

lukasz1912 15-07-2007 14:45

jestem z chrzanowa woj małopolskie. jezeli ktos zna jakiegos specjaliste od tych rzeczy to prosze o jakis namiar.

ja znalazłem dzis jakiegos "fachowca" ale nie wiem czy cos z twego bedzie ..... w takim razie prosze o jakies namiary .

o rezultatach i kosztach ewentualnej naprawy napisze jutro.

[ Dodano: 2007-07-15, 15:46 ]
aha i jeszcze jedno bo tak rozglądam sie po allegro za tymi czesciami...

czy przewody te od mojego focusa 1,8tdci. sa takie same jak np w focusie 1.6 ?

Stefano 15-07-2007 15:47

No to kolego, jak jestes z Chrzanowa, to podjedź czy zadzwoń do jakiejś firmy gdzie mają sprzęt hydrauliczny typu ładowarki, dżwigi, podnośniki hydrauliczne, a nawet do Straży Pożarnej i tam zapytaj znającego się w temacie pracownika gdzie w Chrzanowie lub w najbliższej okolicy idzie dorobić nowego węża cisnieniowego do twoich rurek.
Tam ci napewno powiedzą, bo nawet w Miejskim Zakładzie Oczyszczania Miasta ci wskażą gdzie serwisują hydraulikę w smieciarkach.
To naprawdę dla fachmana niedużo roboty, zacisnąć kawałek nowego węża i temat klimy masz załatwiony.
Pozdr.

lukasz1912 15-07-2007 16:10

ok dzieki za rade , jutro bedzie juz wszystko jasne :) pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.