Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu jałowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160383)

ethernal 26-06-2012 07:58

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu jałowego
 
Cytat:

Napisał peterpz (Post 1844925)
No gaśnie, jak mu nie dam gazu to gaśnie. Czy oprócz tego miałeś inne objawy padniętych wtrysków?

Na początku nie. Ale z czasem wiadomo, sprężynka ;)
Sprężyna pojawiła się przy dłuższej jeździe 150-160km/h.
Po regeneracji czasem potrafi zgasnąć przy ruszaniu, ale tylko przy włączonej klimie. Ja niemal zawsze ruszam (bez włączonej klimy) na sprzęgle - zero problemów;)

peterpz 26-06-2012 08:54

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu jałowego
 
Cytat:

Napisał ethernal (Post 1844927)
Na początku nie. Ale z czasem wiadomo, sprężynka ;)
Sprężyna pojawiła się przy dłuższej jeździe 150-160km/h.
Po regeneracji czasem potrafi zgasnąć przy ruszaniu, ale tylko przy włączonej klimie. Ja niemal zawsze ruszam (bez włączonej klimy) na sprzęgle - zero problemów;)

Ok. Zobaczymy co się stanie po założeniu sprzęgła na alternator, może się poprawi. Trochę nie chce mi się wierzyć w wtryski, bo auto ma przejechane 98 tys. km i do końca było serwisowane w ASO.

ethernal 26-06-2012 09:41

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu jałowego
 
Cytat:

Napisał peterpz (Post 1844947)
Ok. Zobaczymy co się stanie po założeniu sprzęgła na alternator, może się poprawi. Trochę nie chce mi się wierzyć w wtryski, bo auto ma przejechane 98 tys. km i do końca było serwisowane w ASO.

Wiesz z wtryskami różnie bywało. Wystarczyło raz zatankować kiepskie paliwo albo opiłki z pompy CR i wtryski załatwione.
Z którego roku masz Mondeo?

peterpz 26-06-2012 10:46

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu jałowego
 
Cytat:

Napisał ethernal (Post 1844973)
Wiesz z wtryskami różnie bywało. Wystarczyło raz zatankować kiepskie paliwo albo opiłki z pompy CR i wtryski załatwione.
Z którego roku masz Mondeo?

Produkcja lipiec 2004, sprzedane luty 2005 (info z ASO Forda i wszystkich dokumentów auta). Ten rocznik miał mieć poprawiony układ wtryskowy, dodatkowo znam MK3 z 2002, które na jednych wtryskach zrobiło 300 tys km...

ethernal 26-06-2012 11:07

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu jałowego
 
To pompa CR powinna być już OK i tak jak piszesz cały układ wtryskowy powinien być lepszy niż z początku produkcji. Może sprzęgło albo jakiś element sprzęgła masz uszkodzony?

peterpz 26-06-2012 12:35

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu jałowego
 
Cytat:

Napisał ethernal (Post 1845017)
To pompa CR powinna być już OK i tak jak piszesz cały układ wtryskowy powinien być lepszy niż z początku produkcji. Może sprzęgło albo jakiś element sprzęgła masz uszkodzony?

Nie czuć niczego takiego - sprzęgło jest super, zresztą samochodem jeździ również doświadczony mechanik. Ewidentnie to jest brak mocy. Te obroty są bardzo niskie.

Jest jeszcze taki efekt, że nawet jak się jedzie (wtedy obroty biegu jałowego są wyższe - 850 RPM, nawet bez klimy - DZIWNE) to po wyluzowaniu na sekundę spadną do 700-750 i się podnoszą. Może to jednak coś w elektronice silnika? Ja czekam aż ojciec zmieni sprzęgło alternatora, a nuż pomoże :)

ethernal 26-06-2012 12:41

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu jałowego
 
Diesel`e nie miały seryjnie sprzęgła alternatora! Ale można sobie oczywiście założyć bo to pomaga. Ale wątpię żeby to było przyczyną. Sprawdzałeś te wszystkie gumowe rury czy nie ma dziury albo innej nieszczelności?

peterpz 26-06-2012 16:44

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu jałowego
 
Mówisz o rurach od doładowania? Nie, nie sprawdzałem. Ale czy nie powinno być tak, że w przypadku nieszczelności silnik jest słaby? Z tym, że po 1.8TD wszystko wydaje się mocne... Silnik faktycznie poddymia przy ostrym przygazowaniu podczas jazdy i nie jest to "bąk", a ciągły (bodajże czarny) dym z rury wydechowej (ale też nie jakiś ogromny)...

peterpz 07-07-2012 17:55

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu jałowego
 
Jeszcze jedną rzecz zauważyłem. Przy aktualnych i majowych temperaturach nigdy nie zauważyliśmy jakiekogolwiek wzrostu obrotów biegu jałowego na zimnym motorze. Nie powinny być choć trochę podwyższone? Może mam padnięty czujnik temperatury silnika? ELM'em 327 to mogę sprawdzić?

According to this: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Obroty powinny być wyższe. Z tym, że 20 st. C nie mogę porównać do -16 st C na filmiku... Dodam, że w samochodzie uszkodzony jest czujnik temperatury zewnętrznej i nie pokazuje jej na desce rozdzielczej. Może to mieć jakiś związek?

EDIT2:
Obroty silnika niestety falują na zimnym... Bardzo nieznacznie ale jednak :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.