Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Wspomaganie Kierownicy - raz jest raz nie ma (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62423)

iglikowski 18-02-2009 17:48

Wspomaganie Kierownicy - raz jest raz nie ma
 
Witam
Mam forda focusa 1.8 tddi 2000r przeb 133000

wspomaganie działa dziwnie jak na dworzu jest na minusie to wspomaganie jest i to bardzo dobre , jak temperatura na plusie to wspomagana nie ma .

piotrek 74 18-02-2009 19:26

Re: Wspomaganie Kierownicy - raz jest raz niema
 
wymień płyn i powinno poprawić się,ale nie daje swojej głowy :fcp23
PS.pasek nie piszczy ?

iglikowski 18-02-2009 23:09

Re: Wspomaganie Kierownicy - raz jest raz niema
 
pasek czasami popiskuje ( po deszczu ) , ale był wymieniany z napinaczem .

longpit 23-06-2012 15:42

Odp: Wspomaganie Kierownicy - raz jest raz niema
 
Witam,
Kolego iglikowski czy rozwiązałeś problem wpomagania ? Mam dokładnie to samo.
Jak jest gorąco to ciężko chodzi kierownica, jak jest zimno lub po prostu chłodno wspomaganie powraca. Zaznaczam, że wymieniłem łożyska na amortyzatorach i mam posprawdzane gałki układu zawieszenia i nadal problem jest.

Kamils37 23-06-2012 15:52

Odp: Wspomaganie Kierownicy - raz jest raz niema
 
A pompka z wtyczką? Miałem takie cyrki jak wymieniłem pompę na taką bez wtyczki, po wymianie na taką jak być powinna śmiga do dzisiaj, może pompa niedomaga?

malyzk 25-06-2012 00:19

Odp: Wspomaganie Kierownicy - raz jest raz niema
 
mam to samo , wymiana płynu tylko nieznacznie poprawiła sprawę. Teraz zastanawiam się czy to pompa czy maglownica

Kamils37 25-06-2012 20:24

Odp: Wspomaganie Kierownicy - raz jest raz niema
 
Spróbuj podmianki samej pompy, nie dużo roboty, na parkingu pod "drzewkiem: wymieniałem jakies 40 minut, łatwiejsza i tańsza sprawa niż magiel :)

longpit 01-07-2012 20:45

Odp: Wspomaganie Kierownicy - raz jest raz niema
 
Kolego kamils o co chodzi z tą "wtyczką" ?
Czytam różne opinie i wiele ludzi ma podobny problem. Może to faktycznie od pompy.
Zastanawia mnie co miałeś na myśli z tą wtyczką.

Kamils37 02-07-2012 10:04

Odp: Wspomaganie Kierownicy - raz jest raz nie ma
 
Hmmm o co chodzi, jakieś poł roku temu zatarłem starą pompę od wspomagania, więc wymieniłem na używkę na taką: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jak widać na zdjęciach pompa nie posiada wejścia na wtyczkę elektryczną, samochód mi głupiał przy próbie parkowania gasł, co ćwierć obrotu kierownicą kierownica sztywniała, potem wymieniłem na taką: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jak widać na pierwszym zdjęciu z tyłu jest wejście na tą kostkę, problem się sam rozwiązał, jest to czujnik ciśnienia wspomagania. Może w tym tkwi wasz problem?

headbanger 04-07-2012 14:36

Odp: Wspomaganie Kierownicy - raz jest raz nie ma
 
Witam, korzystając z okazji podłącze się pod temat. Jeżdżę Focusem MK2 1.6 w benzynie. U mnie wspomaganie też raz jest raz nie ma a objawia się to tym, że na biegu jałowym kierownica chodzi jak bez wspomagania, dopiero po dodaniu gazu (nawet lekko tylko) zaczyna lżej chodzić ale to i tak nie to co powinno być. Zastanawiam się czy to pompę szlag trafia czy może, któryś z przewodów się przytkał. Zaglądając do zbiornika płynu do wspomagania nie widać żeby był przepływ płynu - lub jest tak niski że go nie widać w ten sposób. Proszę o wasze opinie a może ktoś już spotkał taką sutuację?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.