Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] TDDi - negatywne opinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=87985)

Dom$ 06-01-2010 13:09

TDDi - negatywne opinie
 
Heyah.

Jutro mam obejrzeć Focusa TDDi. Znam się na uszczerbkach blacharskich, wiec je pomińmy, ale interesują mnie słabe punkty tego silnika i całokształtu auta. Na co zwrócić uwagę, co się psuje itd. itp., czyli potrzebuję negatywnych opisów tego auta?

Dzięki za pomoc.

Cezar77 06-01-2010 13:25

Odp: Focus TDDi - negatywne opinie
 
Nie jestem może wielkim specem od aut ale coś tam mogę Ci podpowiedzieć.

Przede wszystkim dobrze by było gdybyś oglądał autko po całonocnym postoju. Zanim zapalisz postaw kogoś z tyłu auta wsiądź i przekręć zapłon gdy zgasną kontrolki poczekaj i posłuchaj czy po około 6-10 sek usłyszysz delikatne pyknięcie z pod maski to oznacza że przekaźnik od świec działa po podgrzaniu odpal go i zwróć uwagę czy kręci energicznie i czy odpalenie nastąpiło od tzw. kopa czy np. załapał i zgasł. Oczywiście to nie tragedia ale może oznaczać konieczność wymiany filtra paliwa około 100zł, zapowietrzanie się układu. Dalej zwróć uwagę czy nie ma wycieków, jeśli będziesz miał jakieś delikatne pocenia się w okolicy turbo to nic strasznego.
Po odpaleniu motor powinien chodzić miękko, jeśli będzie dzwonił jak ciągnik lub chodził nierówno to znaczy że są padnięte świece żarowe lub problem z wtryskami. Podczas odpalania dobrze by było gdyby osoba z tyłu patrzyła na wydech czy aby nie wali kłębami czarnego dymu, oczywiście mały bączek to także norma przy zapalaniu, tak samo nie powinien kopcić na wyższych obrotach. No i zwróć uwagę czy dym z rury nie ma niebieskiego koloru to także oznaka niedomagania silnika.
Podczas jazdy powinieneś czuć przyrost mocy w granicach 2 tys obrotów tedy bodajże masz max moment obrotowy auta. generalnie powinien się żwawo zwijać jeśli jest mułowaty to pewnie problem z turbiną.
Zwróć uwagę czy nic nie było grzebane przy sterowniku pompy, jeśli tak to będzie widać po przewodzie wychodzącym z pompy wtryskowej.

Może ktoś jeszcze Ci coś poradzi, bo to tak na szybko co mi do głowy przyszło teraz :)

marta ms 06-01-2010 14:07

Odp: Focus TDDi - negatywne opinie
 
Wg. mnie broń boże forda ja mam Mk1 jeżdzę nim 2 lata po roku padła pompa wtryskowa koszt naprawy 3 tyś. dziś od miesiąca jestem na etapie remontu silnika bo zaczęło dzwonić coś w silniku okazało się źe powstał luz na tulejkach korbowodu na 3 cylindrze jak już zdjęte to luźne są też na pozostałych cylindrach więc trzeba wymienić koszt 2 tyś.Przebieg samochodu jest faktyczny 165 000 tyś. Mam zamiar go sprzedać bo mam awersję do niego mimo że będzie wszystko wymienione uczciwie jak chcesz to mogę ci go zaproponować, ale ja za forda już dziękuję za dużo wad fabrycznych które są b. kosztowne.

cezarg1410 06-01-2010 14:46

Odp: Focus TDDi - negatywne opinie
 
Marta albo ktos cie zrobil w konia z przebiegiem albo zle eksploatowany silnik - po 160 tys. km silnik focusa sie nie rozpada...

Dom$ na co zwrocic uwage??
1. Obejrzyj zawieszenie sprawdz najlepiej na jakichs szarpakach czy cos bo koszt remontu zawiechy foki jest spory.
2. Dobrze by bylo gdyby foka postala na mrozku cala noc (jezeli stoi w komisie to taka sytuacja to codziennosc oczywiscie) - jezeli po takiej wyprawie odpali bez problemu to na pewno swiece , wtryski, pompe , silnik masz sprawne.
3. Jezeli bedziesz mogl to odkrec jedna srubke z balwanka doprowadzajacego powietrze do IC - na pewno bedzie tam troche oleju ale jezeli stoi kaluza to turbina ma sie ku koncowi - chociaz to mniej wiecej da sie wyczuc w czasie jazdy - kop od 2 tys. obrotow i delikatny NIE MOCNY gwizd to raczej sprawna turbawka
4. Obejrzyj spod i wszystkie elementy nadwozia pod katem rdzy.
A reszta to juz jak w innych autach.

P.S - wpisz sobie w szukajke sterownik pompy - to typowa przypadlosc fosucow TDDI - padaja po okolo 130 tys. km i koszt naprawy to jakies 800 zl.

marian76 06-01-2010 14:57

Odp: Focus TDDi - negatywne opinie
 
Sprawdź też, czy się świecą po przekręceniu kluczyki wszystkie kontrolki - jak mialem peugeota, to gość odłączył lampkę diagnostyczną silnika - co chwilę łapał jakieś błędy i to wykazywało na OBD, ale nie na desce rozdzielczej...jak ma poduchy - kontrolka poduch, jak ma ABS - kontrolka ABS itp.

Hildegard 06-01-2010 14:59

Odp: Focus TDDi - negatywne opinie
 
Mam focusa od nowosci (maj 2002),obecnie 112 tys.km., ktore sam przejechalem i jak do tej pory oprocz drobnostek ,typu rdza na tylnej klapie(na gwarancji usunieto),wymiany filtrow,swiec,opon itp. wszystko w porzadku.
Dodam jeszcze ,ze od paru lat dodaje mixolu do paliwa (profilaktycznie),jezdze po normalnych drogach, wiec zawieszenie jak na razie nie sprawia klopotow.

Hetfield 06-01-2010 15:05

Odp: Focus TDDi - negatywne opinie
 
Doradzę zdjęcie dolnej osłony silnika, o ile jest i dokładne sprawdzenie, czy silnik nie ma wycieków i skąd pochodzą. Nie słuchaj sprzedawcy, że diesel się "poci". pozdro.

Hetfield 06-01-2010 15:20

Odp: Focus TDDi - negatywne opinie
 
A-ha i jeszcze jedna ważna sprawa-podszybie prawe, pod którym znajduje się filtr przeciwpyłkowy.Musi szczelnie dolegać do szyby a od strony komory silnika nie może mieć połamanych zaczepów.Konstrukcja osadzenia filtra przeciwpyłkowego jest różna dla foki przed FL i po FL, jest to ważne ponieważ może tamdędy dostawać się woda do kabiny - było o tym dużo na forum. Po za tym brak negatywnych opinii na temat tddi.Silnik jest trwały i mało awaryjny, oczywiście osprzęt może zawieść zawsze.

piotrek 74 06-01-2010 19:44

Odp: Focus TDDi - negatywne opinie
 
Cytat:

Napisał Dom$ (Post 1325594)
co się psuje itd. itp., czyli potrzebuję negatywnych opisów tego auta?

Jeżeli to rocznik przed 2002 to była lub czeka cie wymiana sterownika na 99% jak nie był naprawiany
1 powinien zapalić od strzała (jedno przekręcenie )bo na pewno nie będzie po nocy:razz:
2 dymek ma być jak para (żadnych kolorków ) a w komorze silnika żadnych zbędnych lub nie podłączonych kabelków (patrz ERG)
3jak będzie grzechotanie ,a sprzedawca będzie winę zwalał na pasek klinowy to niech go zdejmie (przekonasz się );)
4 sprawdź elektrykę bo to są kosztowne drobnostki

wozo13 06-01-2010 21:28

Odp: Focus TDDi - negatywne opinie
 
tylne zawieszenie...przy prawidłowym ustawieniu i normalnym zużyciu tylne koła wizualnie są w pionie...a jeżeli się rozjeżdżają / \ to dolne wahacze do wymiany albo wszystko...fakt może się mieścić w normie na przeglądzie ale nie na długo... i maglownica jeżeli jest walnięta to mocno stuka na odpalonym silniku...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.