Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zamarza zamek - można otworzyć ale nie można zamknąć drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=236233)

Alecki 04-01-2016 09:44

Zamarza zamek - można otworzyć ale nie można zamknąć drzwi
 
Coś zamarza mi w zamkach przednich drzwi i w czasie mrozów mogę je otworzyć, ale nie mogę zamknąć (zapadka nie chce się zablokować na ryglu).
Dzieję się to raz w drzwiach prawych, raz w lewych, a czasem w obu na raz.
Pomaga nadmuch gorącego powietrza na klamkę przez 10-20 min.

Pewnie najlepszym sposobem jest demontaż , wyczyszczenie i smarowanie zamków. Tylko boję się, że demontaż tapicerki przy zmrożonych plastikach skończy się połamaniem zatrzasków.

Na początek popsikam WD 40 przez szczeliny przy zapadce i może przedmucham sprężonym powietrzem.

Ale może macie lepszy pomysł na usprawnienie bez demontażu?

piti000 04-01-2016 09:53

Odp: Zamarza zamek - można otworzyć ale nie można zamknąć drzwi
 
Ja odkręcałem kolejno śruby trzymające zamek, w otwory psikając wd następnie smarem silikonowym i pomogło, ale robiłem to przy temperaturze dodatniej. Teraz przy -15 nie zamarza

marco102 04-01-2016 12:15

Odp: Zamarza zamek - można otworzyć ale nie można zamknąć drzwi
 
Mi też co jakiś czas zamarza zamek w przednich prawych drzwiach i nie mogę ich zamknąć:roll: Pomaga odmrażacz do zamków i maksymalnie nagrzanie wnętrza na 10min. Nie uśmiecha mi się wyciągnie zamka przy -15st. więc będę musiał to zrobić jak się trochę ociepli ;)

Edi 04-01-2016 17:20

Odp: Zamarza zamek - można otworzyć ale nie można zamknąć drzwi
 
Panowie nie używacie preparatów typu WD40 i tym podobnym bo wypłuczecie resztki smaru. Najlepiej olej maszynowy (maszyny do szycia) igła i strzykawka do zamka i po kłopocie kilka razy ruszyć zamkiem i ok będzie lub biały smar tego nie próbowałem osobiście ale też działa . A leżąc taki syf zamki będą do wymiany.

Alecki 07-01-2016 13:47

Odp: Zamarza zamek - można otworzyć ale nie można zamknąć drzwi
 
Cytat:

Napisał piti000 (Post 2509607)
Ja odkręcałem kolejno śruby trzymające zamek, w otwory psikając wd następnie smarem silikonowym i pomogło, ale robiłem to przy temperaturze dodatniej. Teraz przy -15 nie zamarza

Twój sposób okazał się bardzo prosty i skuteczny.
Dodatkowo przedmuchałem sprężonym powietrzem, przeczyściłem WD40 a na koniec napiskiałem smaru półstałego (HSW 100).

Dzięki!

E-Mariusz 01-02-2021 06:41

Odp: Zamarza zamek - można otworzyć ale nie można zamknąć drzwi
 
Panowie, przepraszam z góry za odkop, ale ten temat opisuje dokładnie mój problem, więc szkoda zakładać kolejny.

Czy mógłbym prosić o krótki instruktaż gdzie dokładnie należy zaaplikować smar lub co dokładnie przedmuchać kompresorem, jak wspomniano wyżej? Problem naprawdę daje się we znaki drugą zimę i chciałbym go rozwiązać.

Marcian 01-02-2021 08:29

Odp: Zamarza zamek - można otworzyć ale nie można zamknąć drzwi
 
Ja dzisiaj rano nie dałem rady wysiąść rano z auta. Żadna klamka od środka nie chciała puścić (w sobotę psiknąłem silikonem w sprayu w zamki więc podejrzewam, że jednak nie był to dobry pomysł). Teraz trochę psiknąłem cx-80 który niby odmraża zamki i zobacze co będzie po południu bo też nie uśmiecha mi się rozkręcać nic na mrozie.

Juzek 01-02-2021 09:33

Odp: Zamarza zamek - można otworzyć ale nie można zamknąć drzwi
 
Jak nie możecie zamknąć drzwi po otwarciu to poruszajcie na zmianę klamką zewnętrzna i wewnętrzną. U mnie pomogło w obu fordach.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Bartolado 01-02-2021 12:18

Odp: Zamarza zamek - można otworzyć ale nie można zamknąć drzwi
 
Siemka

Ja dzisiaj miałem problem, pewnie przez mróz, z otworzeniem tylnych drzwi, po czym miałem problem z ich zamknięciem. Gdy zamykałem to wracały do mnie, dopiero po którymś razie się zamknęły.

Marcian 01-02-2021 14:11

Odp: Zamarza zamek - można otworzyć ale nie można zamknąć drzwi
 
U mnie póki co po spryskaniu Cx odpuściło. Ale przed następną zimą gruntownie tym się zajmę, chociaż liczę się z tym, że jeszcze się problem powtórzy w najbliższym czasie bo mróz ma wrócić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.