Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Odpala i gaśnie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=321758)

Marcin123! 08-07-2021 07:51

Odpala i gaśnie
 
Witam, jestem tutaj poraz pierwszy. Szukam pomocy w naprawie mojego Forda s-max. 2009 2.0 benzyna.

Objechałem w mojej okolicy już wszystkich mechaników oraz gazowników.

Problem polega na tym ze jak auto postoi po nocy to odpala ale zaraz sam gaśnie nie wchodzi na obroty i tak z 2x i za trzecim juz odpala normalnie. Mówili że to wina LPG ale przez jakiś czas jeździłem tylko na benzynie i problem dalej był. Auto na postoju przy odpalonym silniku ma wyczuwalne wibracje. Kolejny problem to taki ze jak juz odpali to musi pochodzić z 5min. Sam bo jak chce odrazu jechać to się dławi i słychać strzelanie pod autem ... na komputerze czasami pojawia się błąd P0171

Proszę pomóżcie co mam zrobić.

Khiav 08-07-2021 08:43

Odp: Odpala i gaśnie
 
Jak może być wina LPG jak na zimnym odpala na benzynie? Kolejna "ekspierdyza".

Jak już jedzie, to ma moc czy zamula?

Styber 08-07-2021 08:50

Odp: Odpala i gaśnie
 
Cytat:

Napisał Khiav (Post 3354635)
Jak może być wina LPG jak na zimnym odpala na benzynie?

Srak. Poznaj zasadę działania sterownika LPG oraz sterowania wtryskiem benzyny to będziesz wiedział jak.


Czy P0171 pojawia się tylko podczas jazdy na LPG?

Marcin123! 08-07-2021 09:17

Odp: Odpala i gaśnie
 
Cytat:

Napisał Khiav (Post 3354635)
Jak może być wina LPG jak na zimnym odpala na benzynie? Kolejna "ekspierdyza".

Jak już jedzie, to ma moc czy zamula?

Tak jest zamulony i mam.wrazenie ze przy redukcji jakoś pomału się zbiera

Bump:
Cytat:

Napisał Styber (Post 3354637)
Srak. Poznaj zasadę działania sterownika LPG oraz sterowania wtryskiem benzyny to będziesz wiedział jak.


Czy P0171 pojawia się tylko podczas jazdy na LPG?

Na LPG i na benzynie pojawia się ten błąd ale to tylko jak jeżdżę powyżej 120 -140km/h ale nie zawsze nieraz nie pojawia się wogule , nie wiem.od czego to zależne. ...

TomCat 08-07-2021 09:30

Odp: Odpala i gaśnie
 
wejdź w tryb serwisowy i sprawdź jaką pokazuje temperaturę cieczy/silnika na zimnym aucie. Ja też miałem swego czasu podobne problemy z odpalaniem i okazało się że na zimnym, po nocy i w zimie czujnik pokazywał już 40st - komp myślał że auto już ciepłe więc pracował już na takich parametrach.
Ew nieszczelność parownika też może powodować problemy z rozruchem. Odepnij aku na kilka minut i pojeździj potem trochę na samej benzynie - może mapy się rozjechały.
Ten błąd to uboga mieszanka, a tu może być wszystko - lewe powietrze (sprawdź), przepływomierz (przeczyść), lambda, odpowietrzenie skrzyni korbowej, słabe ciśnienie na pompie paliwa, świece, kable. Szukaj wiatru w polu. Może podłączenie pod kompa więcej powie.

Marcin123! 09-07-2021 10:24

Odp: Odpala i gaśnie
 
Cytat:

Napisał TomCat (Post 3354647)
wejdź w tryb serwisowy i sprawdź jaką pokazuje temperaturę cieczy/silnika na zimnym aucie. Ja też miałem swego czasu podobne problemy z odpalaniem i okazało się że na zimnym, po nocy i w zimie czujnik pokazywał już 40st - komp myślał że auto już ciepłe więc pracował już na takich parametrach.
Ew nieszczelność parownika też może powodować problemy z rozruchem. Odepnij aku na kilka minut i pojeździj potem trochę na samej benzynie - może mapy się rozjechały.
Ten błąd to uboga mieszanka, a tu może być wszystko - lewe powietrze (sprawdź), przepływomierz (przeczyść), lambda, odpowietrzenie skrzyni korbowej, słabe ciśnienie na pompie paliwa, świece, kable. Szukaj wiatru w polu. Może podłączenie pod kompa więcej powie.

W trybie serwisowym po nocy pokazuje wartości
Engine temp 22c
Temp gange 39

Wypiołem aku na 5min. I teraz jeżdżę na benzynie..

Dr.Vee 12-07-2021 22:24

Odp: Odpala i gaśnie
 
Pewnie masz drastyczną różnicę w dawkowaniu na benzynie i na gazie. Jeździsz na gazie i komp benzynowy dostosowuje długoterminową korektę paliwa do gazu. Jak zapalasz na zimnym/na benzynie, to sterownik zalewa silnik...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.