Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=46740)

wargsi 29-06-2008 11:27

Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu
 
Witam
Ostatnio zatankowałem do pełna na Shellu (Ford Focus 2, 2006r 1.6 TDCI 109 koni) po wyjechaniu zaświeciła mi się lampka ostrzegawcza usterki silnika, zjechałem na pobocze sprawdziłem na wydruku czy dobrego paliwa nalali mi na stacji (wszystko w porządku), Silnik pracował prawidłowo wyłączyłem go i włączyłem go ponownie niestety lampka paliła się nadal, dojechałem do domu a rano podjechałem żeby sprawdzić w warsztacie u elektryka w Jabłonnie pod Otwockiem co to za usterka. (Elektryk : Jabłonna obok Otwocka Narutowicza 154, tel. 022-7884646 mają komputer i sprawdzili mi za 50 złotych o co biega z ta usterka w autoryzowanym krzyknęli 200 za podłączenie) .
Okazało się że wyświetla błąd filtra cząsteczek stałych, wyświetliło 2 kody P25.. nie udało się ich usunąć.

Mam pytanie może się orientujecie gdzie i za ile można uzupełnić ten płyn w Warszawie lub okolicach. W Auto Nobile krzyknęli za uzupełnienie 3 litrów płynu i podłączenie go do komputera około 1200 zł.

wargsi 08-07-2008 14:01

Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu
 
Pojechałem do ASO Lipski z uzupełnieniem tego płynu EOLYS 176 koszt za litr 173,73 zł.
W zbiorniku mojej foki jest to 2 litry ponieważ w rozmowie powiedział że jest to 1.8 litra i wpisał w komputer tyle to za tyle wzieli odemnie pieniędzy, pod spodem samochodu między tylnymi osiami wychodzą 2 przewody z niego, jeden do napełniania drugi prezlewowy.
Koszt dolania w Lipski to 100,65 zł podłączenie 60,39 usunięcie błędu 20,13 zł

Ogólnie koszt dolania płynu i wykasowanie błędów:
493,88 zł

Czas godzina i 10 minut.

Pozdrawiam G*

mayall 08-07-2008 14:08

Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu
 
a ten filtr i plyn to po co jest, gdzie jest i za co odpowiada ??? pytanie moze glupie, ale nigdy o czyms takim nie slyszalem :P

Dinar 08-07-2008 16:41

Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu
 
Cytat:

Napisał mayall
a ten filtr i plyn to po co jest, gdzie jest i za co odpowiada ? pytanie moze glupie, ale nigdy o czyms takim nie slyszalem :P

Ten płyn EOLYS jest dodawany do zbiornika z paliwem, jak zatankujesz 30l to komputer wstrzyknie do zbiornika
np.10g tego płynu,jak 10l to odpowiednio mniej,i podczas spalania ropy z tym wymieszanym płynem silnik emituje
mniej szkodliwych substancji,te EURA 4,5,.Peugeot np. ma 5l zbiornik na ten płyn,umieszczony obok głównego zbiornika,
podają że to powinno starczyć na przejechanie 80tyś km.Na pewno można oszukać kompa jak się nie doleje,
kto dzisiaj dba o środowisko, no może na przeglądzie wykryją.

JUREK40 08-07-2008 16:54

Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu
 
Witam .przepraszam że pytam ale pierwszy raz usłyszałem o takich wynalazkach dodawanych do paliwa.To tak jak w syrenkach albo trabantach trzeba było dolewac MIX do benzyny ale w dzisiejszych czasach ????????? to by było bardzo smieszne .Bardzo proszę o więcej szczegółów tego wynalazku.

heko 08-07-2008 17:29

Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu
 
Od 2007r. nie ma już dodatków...filtry DPF działają sobie same :fcp1 :fcp2

webool 09-07-2008 05:10

Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu
 
Cytat:

Napisał JUREK40
Witam .przepraszam że pytam ale pierwszy raz usłyszałem o takich wynalazkach dodawanych do paliwa.To tak jak w syrenkach albo trabantach trzeba było dolewac MIX do benzyny ale w dzisiejszych czasach ?? to by było bardzo smieszne .Bardzo proszę o więcej szczegółów tego wynalazku.

Ty jesteś wynalazkiem jedynym w swoim rodzaju :562: :562: :562:

bigi68 10-08-2008 21:16

Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu
 
Mam samochód w serwisie i powiedzieli że jest uszkodzony DPF i trzeba wymienić czy tam ma się co zepsuc? Galaxy 2006 nowy model). Czas oczekiwania na część min 7 dni bo muszą sprowadzić z fabryki a tu zbliza się urlop więc trochę mnie to wkurza. Dobrze że mam gwarancję bo kosztuje 4500 zł. A może brakuje tego płynu o którym piszecie ,jak to jest?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.