Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Kontrolka i sygnał zapięcia pasów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120367)

metmusic 19-01-2011 19:59

Kontrolka i sygnał zapięcia pasów
 
Witam,

Czy może ktoś sprawdzić po VIN czy mam funkcję sygnalizowaniu o niezapiętych pasach? Jeśli tak to podeślę na priv. Sam korzystałem w tym celu z Microcat ale niestety nie znalazłem informacji na ten temat.

Mam albo dezaktywowane albo nie ma w ogóle. Procedura uruchomienia z wątku Pakiet trików Ford Mondeo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie uruchamia mi sygnału dźwiękowego ani mrugania symbolu zapięcia pasów między zegarami.
Moja wersja to Ghia w zasadzie wszystko mająca więc chyba powinna być opcja powiadamiania o nie zapiętych pasach. Co innego mogłoby być przyczyną trudności w aktywacji?

maestro06 19-01-2011 20:27

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
opcja zawsze powinna być więc albo ktoś dezaktywował, albo dodatkowo mieszał w zegarach i nie ma tej diody (ewentualnie dioda się spaliła),

stecus 19-01-2011 20:32

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Też chciałem aktywować ale się nie dało, kiedyś pytałem w serwisie i miły pan powiedział że nie wszystkie miały te funkcję, podobno zależy na jaki rynek był produkowany.

bandik19 19-01-2011 20:33

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Panowie umnie też się nie podświetla kontrolka pasów nawet przy teście licznika. Czyli co niemam tej kontrolki?

metmusic 19-01-2011 20:36

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Dioda mogła by się pewnie spalić ale sygnał dźwiękowy już raczej nie więc to nie to.
Moja wersja była na rynek Niemiecki. Dlatego też pytam czy po numerze VIN można sprawdzić czy mam taką opcję. Microcat nic mi nie powiedział...

Czy wyjęcie bezpiecznika F84 to konieczność? Właśnie z godzinę walczyłem, żeby uruchomić sygnalizację zapięcia pasów i nic.
Czy przy przekręceniu zapłonu kontrolka pasów powinna się zaświecić tak jak inne na chwilę mimo, że opcja sygnalizacji może być dezaktywowana? Czy wtedy właśnie nie jest nawet "testowana" po przekręceniu zapłonu?

jareczek1980 19-01-2011 22:00

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
w wersjach przed liftowych podobno nie wszyscy mieli

metmusic 19-01-2011 23:15

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Cytat:

Napisał jareczek1980 (Post 1580982)
w wersjach przed liftowych podobno nie wszyscy mieli

To także już wiem - stąd przypominam, że chciałbym dowiedzieć się czy po VIN można to ustalić. Microcat nic mi nie powiedział aczkolwiek doczytałem, że ktoś właśnie z Microcat doszukał się tej opcji w swoim/czyimś egzemplarzu.
Więc pytania z mojego poprzedniego postu są nadal aktualne.

benek 19-01-2011 23:25

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Witam a może coś w fotelu jest nie tak, bo przecież jak pasażera obok kierowcy nie ma to nie świeci się kontrolka i nic nie piszczy a wystarczy że wiozę zakupy dość ciężkie na fotelu i już się świeci i piszczy że pas pasażera nie zapięty, może taki czujnik też jest w fotelu kierowcy i nie działa,tzn nie widzi kierowcy, ale to tylko moje przypuszczenia.

stecus 19-01-2011 23:31

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
W fotelu kierowcy nie ma takiego czujnika bo i po co, przecież bez kierowcy nie pojedzie..

metmusic 19-01-2011 23:33

Odp: Przypominacz o zapięciu pasów
 
Pomysł niezły i mogło by tak być gdyby nie fakt, że podczas włączenia zapłonu kontrolka pasów nie zapala się nawet na chwilę wraz z innymi kontrolkami. Też o tym wyżej wspominałem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.