Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   Zawieszenie przód (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=61764)

edenisko 10-02-2009 19:05

Zawieszenie przód
 
Witam i pozdrawiam! Mam pytanko odnośnie przedniego zawieszenia. Posiadam cały kompletny przód (wózek,sprężyny,wachacze,kolumna,przekładnia.) a w swoim mam z przodu belkę. I teraz jest pytanie czy da rade to założyć do mnie? Jak mierzyłem i patrzałem to z przodu mocowany jest wózek tak samo jak resory (rozstaw śrub, otwory), ale co by było dalej i czy konstrukcja podwozia jest taka sama?

wojtekjanus 10-02-2009 19:22

Re: Zawieszenie przód
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Podaję ci link do wątku gdzie są zamieszczone rysunki przedniego zawieszenia.
Ja bym tego nie robił i nie wsiadłbym do takiego auta za żadne skarby :537: , wiedząc, że kierowca ma zamiar przekroczyć szybkość 30 km/godz.

edenisko 10-02-2009 19:56

Re: Zawieszenie przód
 
Dlaczego tak mówisz że byś nie wsiadł? Przecież jak pasuje na śruby to wszystko gra nie wiem co by to zmieniło w bezpieczeństwie?

ziemek56 10-02-2009 21:08

Re: Zawieszenie przód
 
Według mnie zawieszenia są zamienne i oba pasują do nadwozia. Tylko wszystko musi być absolutnie kompletne - szczególnie stabilizator. Zdarzały się z "importu" wózki bez lagi i dość niestabilnie się zachowywały na drodze - jeden dzięki forum już nie.

edenisko 11-02-2009 15:35

Re: Zawieszenie przód
 
Wszystko mam kompletne bo drugi transit stoi u mnie na podwórku, stabilizator też ma. Chyba się za to zabiore na weekend.

ziemek56 11-02-2009 20:54

Re: Zawieszenie przód
 
Koniecznie napisz jak poszło i jak próba na trasie. Na pewno wielu ciekawi. :fcp15
Oczywiście na kontrolę geometrii musisz pojechać :fcp7

edenisko 11-02-2009 21:51

Re: Zawieszenie przód
 
Napisze napewno. Na geometrie też pojade przy okazji bo nie mam już przeglądu od piątego :fcp27

bksfuo 14-12-2009 22:53

Odp: Zawieszenie przód
 
Do tego tematu miałem stłuczkę z głupiego podowu mianowicie brama odbiła
uszkodzenia:
-brama:D
-błotnik ( nie wiem był zdjęty)
-lusterko ( nowe)
- drzwi (AC i szpachla??)
-próg(( spawany nowy czyli konkretnie koło zarobiło)

- i sedno sprawy po uderzeniu skręciło mi koła w prawo na kierownicy o 100 stopni i zaczeło ściągać...

Rzeczoznawca z Unici stwierdził, że końcówki, itp miałem rozbte i, że to nie jest wina tego uderzenia. Byłem zaś wcześniej na trzęsawkach i powiedziano mi, że zawiecha jest tip top łącznie z amortyzatorami (chodź je ciężko na tym sprawdzić za mały skok na maszynie w stosunku do prawdziwej dziury na drodze) zaś lekki luz na maglownicy moje pytanie polega na tym :

Gdzie, jakiej firmy: łączniki stabilizatora, końcówki drążków itp kupić

poprostu pod święta tak jak każdy szukam oszczędności a zarazem niechcę robić po kosztach auta w którym spędzam więszkość swego życia ..

dodaje załącznik z kosztorysem a jednak nie dodaje bo za dużo waży ewentualnie na email ;]

wojtekjanus 15-12-2009 07:56

Odp: Zawieszenie przód
 
Końcówki drążków brałbym oryginały - i ze względu na bezpieczeństwo i na trwałość.
Łączniki stabilizatora już nie są tak odpowiedzialne, chociaż oryginały chodziłyby na pewno najdłużej. Łącznik nawet jak się rozepnie, to auto jedzie dalej prosto...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie napisałeś w jakim modelu auta to się stało...

bksfuo 19-12-2009 08:42

Odp: Zawieszenie przód
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1310355)
Końcówki drążków brałbym oryginały - i ze względu na bezpieczeństwo i na trwałość.
Łączniki stabilizatora już nie są tak odpowiedzialne, chociaż oryginały chodziłyby na pewno najdłużej. Łącznik nawet jak się rozepnie, to auto jedzie dalej prosto...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie napisałeś w jakim modelu auta to się stało...

Pisałem o 2.4 tdci jumbo 140 km


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.