Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Silnik bi-turbo 210PS w nowym - opinie o aucie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285888)

dizel1982 08-09-2018 13:18

Silnik bi-turbo 210PS w nowym - opinie o aucie
 
Witajcie,
Podobny temat jest już dostępny w dziale s-maxa ale mnie interesują Wasze opinie na temat tego silnika w nowym mondeo. Chodzi mi przede wszystkim o to jak ten silnik w tym aucie przyspiesza, jak z dynamiką, wyciszeniem. Idealnie było by gdyby ktoś miał porównanie jeżeli chodzi o komfort z mondeo mk4 z silnikiem 2.0TDCi 163PS. Czy jest lepiej jeżeli chodzi o wyciszenie? Ja w swoim mondeo naprawdę nie narzekam, poprzednia insignia była dużo głośniejsza, zwłaszcza przy wyższych prędkościach. Co do mondeo mk5 słyszałem opinie że jest gorzej wyciszone od mk4 ale nie wiem ile w tym prawdy. Niestety o jazdę próbną mk5 z bi-turbo jest ciężko, mogą mi ją zorganizować ale to trochę potrwa bo nie mają na stanie takich samochodów. Mają zwykłego diesla. Kolejna rzecz to jak z awaryjnością tego silnika. Jest już on trochę na rynku. Czy jest podobnie dopracowany do jednego z najlepszych diesli na rynku tj 2.0TDCi?

No i najważniejsze pytanie. Czy warto teraz już zamawiać to auto? Pytanie zadaję nie bez powodu ponieważ nie wiem na ile w tym prawdy a ile mitów ale podobno w tym roku ma wyjść nowe mondeo mk5 po FL. Pytanie czy to prawda i jak bardzo się ono zmieni w porównaniu z obecnym mk5.

slawek-kali 08-09-2018 14:09

Odp: Silnik bi-turbo 210PS w nowym mondeo - opinie o aucie
 
tego silnika juz nie zamowisz! wypadl z oferty ze wzgeldu na normy spalin!

dizel1982 08-09-2018 14:35

Odp: Silnik bi-turbo 210PS w nowym mondeo - opinie o aucie
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3027907)
tego silnika juz nie zamowisz! wypadl z oferty ze wzgeldu na normy spalin!

No nie żartuj :(. A będzie dostępne coś ponad 200PS?

slawek-kali 08-09-2018 14:50

Odp: Silnik bi-turbo 210PS w nowym mondeo - opinie o aucie
 
ma miec biturbo z adblue 238KM ecoblue..

dizel1982 08-09-2018 15:18

Odp: Silnik bi-turbo 210PS w nowym mondeo - opinie o aucie
 
No to w sumie jeszcze lepiej bo mocniejszy :). Nie wiem jak będzie w fordzie ale ten silniki z adblue w insigniach pracuje bardzo kulturalnie i stojąc obok trudno rozróżnić czy to benzyna czy diesel. Mam tylko nadzieję że nie będzie mocno awaryjny. A wiesz może coś więcej na temat premiery? Mondeo po FL ma być zaprezentowane w tym roku czy dopiero w przyszłym? Mk5 była pokazywana jakoś na jesieni, jeżeli dobrze pamiętam to chyba w październiku bo byłem na premierze w Bemo Motors. Są już dostępne gdzieś zdjęcie po FL? Szukam ale nie mogę znaleźć.

kivlov 08-09-2018 15:33

Odp: Silnik bi-turbo 210PS w nowym mondeo - opinie o aucie
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dizel1982 08-09-2018 15:53

Odp: Silnik bi-turbo 210PS w nowym mondeo - opinie o aucie
 
Cytat:

Napisał kivlov (Post 3027939)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tak, to widziałem ale to fusion. Myślisz że mondeo na europę będzie wyglądało podobnie? Szczerze? Ten wydech w obecnej wersji, ładnie wkomponowany w zderzak dużo bardziej mi się podobał niż te dwie rury po obu stronach obecnie.

Ogólnie spoko ale miałem nadzieję i bardzo liczyłem na dwie rzeczy. Na przeprojektowanie konsoli środkowej i wywalenie tego ekranu wkomponowanego w kokpit środkowy, wyżej, tak jak jest u konkurencji. Ekran w tym miejscu jest bardzo uciążliwy bo odrywając wzrok podczas jazdy, trzeba nie tylko spojrzeć się w prawo a jeszcze w dół. Ekran umieszczony na górze jest o niebo wygodniejszy w użytkowaniu bo znajduje się praktycznie na wysokości wzroku kierowcy. Druga sprawa, liczyłem też na jakieś nowe fotele. Coś z wysuwanym podparciem ud i lepiej trzymające w zakrętach. Domyślam się że Vignale ma fotele w najwyższej opcji. Więc mając porównanie foteli z wersji Vignale i moich z wersji Titanium w mk4, (przynajmniej dla mnie) te w mk4 są dużo wygodniejsze i lepiej trzymające. Wiem że narzekam ale mam 190cm wzrostu, (niestety) długie nogi i brak podparcia ud na dłuższych trasach jest dla mnie mega męczący :(.

jvc 08-09-2018 16:19

Odp: Silnik bi-turbo 210PS w nowym - opinie o aucie
 
Cytat:

Napisał dizel1982 (Post 3027882)
Czy jest lepiej jeżeli chodzi o wyciszenie? Ja w swoim mondeo naprawdę nie narzekam, poprzednia insignia była dużo głośniejsza, zwłaszcza przy wyższych prędkościach. Co do mondeo mk5 słyszałem opinie że jest gorzej wyciszone od mk4 ale nie wiem ile w tym prawdy.

Jest ciszej niż w mk4 ,więc prawdy w tym nie ma co słyszałeś ;)

slawek-kali 08-09-2018 16:39

Odp: Silnik bi-turbo 210PS w nowym - opinie o aucie
 
Mirku w porownaniu do mk4 przedliftem..

jvc 08-09-2018 16:48

Odp: Silnik bi-turbo 210PS w nowym - opinie o aucie
 
Być może, musieli by się chłopaki wypowiedzieć Ci co mieli polifta, bo generalnie wszyscy twierdzą że jest ciszej a chyba nie wszyscy z nich mieli przedlifta.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.