Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] 136KM dużo pali? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83827)

czarecki 16-11-2009 22:00

136KM dużo pali?
 
Witam serdecznie
Mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość:)
Ale konkretnie- jakieś 2 miesiące temu kupiłem Focusa II 2.0 136KM rocznik koniec 2005. Oczywiście sprowadzony:) Pomijam fakt, że nie mam bladego pojęcia jaka to wersja bo posiada denso 2strefową klime ale ma np. tylko przednie szyby elektrycznie(pewnie na zamówienie) ale wracając do meritum sprawy- pali mi 8,5 L ropy na 100km!! Wszystkie filtry od razu wymieniane, włącznie z filtrem kabiny (który defakto jest chyba w najgorszym miejscu założony jakie tylko było w aucie, nie wspominając już o zamocowaniu i dostępie do akumulatora:)) Jazda raczej spokojna, biegi zmieniane w okolicach 2500tys obrotów, czsami depnę nie powiem ale na prawde rzadko mi się zdarzy. Z autka jestem bardzo zadowolony tylko to spalanie:< Może coś z przepływomierzem?? W sumie nie zwróciłbym uwagi ale patrząc na raporty spalania innych użytkowników i wyniki 5,5l, 7,5l max to się łapię za głowę. Autko ma 70tys przebiegu i pech chciał że jeszcze dzisiaj mi alternator padł:/ ale jak wspominałem z autka jestem zadowolony bądz co bądz.
W miarę możliwości prosiłbym o jakieś sugestie za które z góry bardzo dziękuję
Pozdrawiam
Czarek

Lelon 16-11-2009 22:31

Odp: Focus II 136KM dużo pali?
 
Ale jakiej oczekujesz odpowiedzi?

Nie napisałeś czy w mieście czy w trasie pali te 8,5l. Jeżeli w mieście to w godzinach szczytu(korki) czy nie. Nie napisałeś czy sprawdzałeś spalanie metodą "do pełna" czy te 8,5l to dane z kompa.
Nie napisałeś czy krótkie odcinki czy długie.
Jeżeli trasa to może ciśniesz non stop 200km/h... a może 80km/h...


Może być przepływomierz, może być EGR i pewnie parę innych. A może wszystko jest sprawne tyle, że jeździsz głównie po mieście? Wtedy 8,5l/100km to normalny wynik.


EDIT: aaaa i jeszcze jedno - co to za model posiadasz, że lifting był już w 2005r?

skylla1 16-11-2009 22:38

Odp: Focus II 136KM dużo pali?
 
Można wiedzieć skąd masz to auto, bo wybacz, ale 70tyś przebiegu dla sprowadzonego turodiesla z 2005 r i to jeszcze z silinikiem 2.0, to baaardzo mało prawdopodobne. realny przebieg to raczej 270 albo 370tyś, patrząc na ogłoszenia samochodowe na zachodzie. Wyjątki oczywiście się zadarzają, ale...
A co do meritum, ten silnik potrafi tyle palić, choć tutaj raczej chwalą się rekordziści z drugiej strony, czyli spalanie miejskie, ale po obwodnicy ...:-)

czarecki 16-11-2009 22:44

Odp: Focus II 136KM dużo pali?
 
Cytat:

Napisał Lelon (Post 1290749)
Ale jakiej oczekujesz odpowiedzi?

Nie napisałeś czy w mieście czy w trasie pali te 8,5l. Jeżeli w mieście to w godzinach szczytu(korki) czy nie. Nie napisałeś czy sprawdzałeś spalanie metodą "do pełna" czy te 8,5l to dane z kompa.
Nie napisałeś czy krótkie odcinki czy długie.
Jeżeli trasa to może ciśniesz non stop 200km/h... a może 80km/h...


Może być przepływomierz, może być EGR i pewnie parę innych. A może wszystko jest sprawne tyle, że jeździsz głównie po mieście? Wtedy 8,5l/100km to normalny wynik.


EDIT: aaaa i jeszcze jedno - co to za model posiadasz, że lifting był już w 2005r?

Oczywiście nie FL musiałem coś źle wpisać

Ja nie twierdzę że to nie jest normalny wynik tylko szukam potwierdzenia w tym:) Jeśli chodzi o jazdę to są to raczej dość krótkie odcinki do 40km, średnia prędkość ok 80km/h

Jesli chodzi o metodę sprawdzania to wygląda następująco- tankuję za 100zł patrzę ile zatankowałem L paliwa po czym sprawdzam ile przejechałem do zaświetlenia się zmory:)
I ten alternator:/

Jeśli chodzi o samo autko to jest sprowadzony z zaufanego źródła i ma oryginalny przebieg, ale niestety nie ma róży bez kolców- stał ponad rok w ogórdku bezczynnie, przypuszczam że dlatego padł alternator

skylla1 16-11-2009 23:03

Odp: Focus II 136KM dużo pali?
 
No to zatankuj do pełna do 2 odbicia. Przejdź min 400-500km i zatankuj znów z tego samego dystrybutora. Policz spalanie. Twoja metoda jest nic nie warta.
Można widzieć ile kosztowało to auto z tak małym przebiegiem i z jakiego pochodzi kraju?

czarecki 16-11-2009 23:07

Odp: Focus II 136KM dużo pali?
 
Cytat:

Napisał skylla1 (Post 1290777)
No to zatankuj do pełna do 2 odbicia. Przejdź min 400-500km i zatankuj znów z tego samego dystrybutora. Policz spalanie. Twoja metoda jest nic nie warta.
Można widzieć ile kosztowało to auto z tak małym przebiegiem i z jakiego pochodzi kraju?

Sprowadznony był z Włoch ale za ile to Ci nie powiem bo nie mam kompletnego pojęcia:) Dostałem go. Ale wiem że podobno się "opłacało" bo był lekko stuknięty z lewej strony na dodatek, lecz nic powaznego. Samochód od pewnej babeczki

mtm72 17-11-2009 07:58

Odp: Focus II 136KM dużo pali?
 
Fajnie mieć taką "babeczkę", która rozdaje foczki... :)

karmaz 17-11-2009 08:35

Odp: Focus II 136KM dużo pali?
 
a mi pali 7.5 średnio i nie jestem z tego zadowolony bo na baku robię do 600km a chciałbym więcej

Komor 17-11-2009 10:39

Odp: Focus II 136KM dużo pali?
 
1. Też mam taką wersje, DEATC + tylko 2 el. szyby, to wersja Trend z pakietem Gold, ale Polska.
2. Zacznij mierzyć pełnym bakiem, metoda na "studenta" jest niemiarodajna. Zatankuj do pierwszego odbicia, wyjeźdź cały bak i znowu zatankuj i tak z 2 razy, wtedy możesz policzyć jakieś średnie spalanie.

karmaz 17-11-2009 13:37

Odp: Focus II 136KM dużo pali?
 
Cytat:

Napisał Komor (Post 1291026)
1. Też mam taką wersje, DEATC + tylko 2 el. szyby, to wersja Trend z pakietem Gold, ale Polska.
2. Zacznij mierzyć pełnym bakiem, metoda na "studenta" jest niemiarodajna. Zatankuj do pierwszego odbicia, wyjeźdź cały bak i znowu zatankuj i tak z 2 razy, wtedy możesz policzyć jakieś średnie spalanie.

no zgadzam się ja tak robię i kom wskazuje 7,5 7,7nawet średnio


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.