Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Scorpio (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=103)
-   -   Uszkodzony przepływomierz-Objawy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123641)

qhen 22-02-2011 17:04

Uszkodzony przepływomierz-Objawy
 
Witam.Od wczoraj jestem posiadaczem Forda Scorpio 95r 2.0 DOHC 8V. I teraz mam takie pytanie bo gdy tylko go kupiłem to wtyczka od przepływomierza była odpięta no i normlanie wróciłem do domu 200 kilometrów.Dopiero dzis zobaczyłem ,ze ta wtyczka nie jest podpięta i ją podpiąłem,zrobiłem restart i auto ciezko odpala wkreca sie moze na 2500rpm ( nie wiem bo od tego czasu obrotomierz przestał tez działać) ,a na wolnych obrotach silnikiem strasznie rzuca i prawie gasnie i tak za kazdym razem.Gdy spowrotem odepne tą wtyczke i robie restart to wszystko wraca do normy i smiga (tylko juz obrotomierz nie działa) i teraz nie wiem czy musze wymienić przepływomierz czy moze jest to związane z czyms innym ,a ja akurat zauwazyłem przy podpinaniu tej wtyczki ? Prosze o pomoc.

Struna 22-02-2011 20:17

Odp: Uszkodzony przepływomierz-Objawy
 
wiązki pewnie leżą i kwiczą - zaczyna się.

kat 22-02-2011 20:19

Odp: Uszkodzony przepływomierz-Objawy
 
Struna! nie badz taki,daj sie koledze nacieszyc przynajmniej kilka dni zanim wpakuje pierwsze 1,5 kawalka w wymarzony samochod

Struna 22-02-2011 20:46

Odp: Uszkodzony przepływomierz-Objawy
 
przepraszam - za dwa dni zatem odpowiem :)

Gufer 23-02-2011 13:51

Odp: Uszkodzony przepływomierz-Objawy
 
pewnie i wiazki . odpal auto bez przeplywomierza i w trakcie pracy podepnij .jak zacznie wariowac to albop kolektor dolotowy nieszczelny albo zawor EGR przepuszcza. lub jedno i drugie

qhen 23-02-2011 16:00

Odp: Uszkodzony przepływomierz-Objawy
 
Okej dzięki. Sprawdze i napisze co i jak

qhen 23-02-2011 20:44

Odp: Uszkodzony przepływomierz-Objawy
 
kolektor niby szczelny tylko jeden wezyk od tego egr byl pekniety, wymienilem wezyk ,ponowny reset kompa i przez 1 km spokoj a pozniej nie wchodzi na obroty ,jak dam w pedal to nic a po chwili silnik az wyje i znowu prawie gasnie . ponowny reset i teraz to juz nawet na wolnych nie chodzi. Co za padaczka?

pepicosi 23-02-2011 20:53

Odp: Uszkodzony przepływomierz-Objawy
 
dopnij przepływkę i obacz jak się zachowuje

Zicher2 23-02-2011 21:02

Odp: Uszkodzony przepływomierz-Objawy
 
wyjmij przeplywke i jak masz dostep to wyczysc ja izopropanolem. kolega mial tak w mondku, za uzywke chcieli 150zl wiec na probe wyczyscil ja izo i jest git.

qhen 23-02-2011 21:25

Odp: Uszkodzony przepływomierz-Objawy
 
Jak zaopatrze sie w tego torxa t15h to poczyszcze. Ale 200km przyjechałem nim z odpietym przepływomierzem i było okej. dopiero jak podpialem go i zrobilem restart ( odlaczylem akume na jaksi czas ) to zaczely sie jaja i teraz nawet bez przepływki jest lipa.


Przepływak przeczyszczony ,a auto dalej tak samo sie zachowuje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.