Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Wymiana nagrzewnicy przedniej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79247)

skiba 23-09-2009 08:39

Wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Jak wymienić przednią nagrzewnice w Galaxy 1997 rok

rciechan 23-09-2009 10:35

Odp: wymiana nagrzewnicy przedniej
 
opisane wiele razy, użyj opcji "szukaj", nie boli ;)

devaluator 24-09-2009 12:18

Odp: wymiana nagrzewnicy przedniej
 
oj współczuję, samemu bez doświadczenia to 2 dni pracy

rciechan 24-09-2009 15:56

Odp: wymiana nagrzewnicy przedniej
 
nie stresuj go, może w 8-10 godzin z przerwą na obiad da radę ;)
Faktem jest że jakieś tam malutkie doświadczenie przy autach mam no i 2 osoby mi też momentami pomagały ;)

skiba 24-09-2009 18:50

Odp: wymiana nagrzewnicy przedniej
 
A nie ma prostszego sposobu na wymianę (oprócz zmiany auta na dobre :) niż zdjęcie całego kokpitu

rciechan 25-09-2009 08:05

Odp: wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Jest - odstawiasz auto do warsztatu i odbierasz zrobione ;)
Wrażenia z niedokładnego montażu i pourywanych elementów - bezcenne,
za resztę zapłącisz kartą MAsterCard ;))))

devaluator 25-09-2009 10:33

Odp: wymiana nagrzewnicy przedniej
 
:D lepiej samemu...

kacyk87 25-09-2009 12:04

Odp: wymiana nagrzewnicy przedniej
 
witam ja w moim galaxy wymienialne nagrzewnice w w środę i zeszło mi 6 godzin
koszt nowej nagrzewnicy 60zl
bardzo łatwo się to wymienia tylko trzeba trochę rozebrać

rciechan 25-09-2009 16:13

Odp: wymiana nagrzewnicy przedniej
 
No jak dla Ciebie ta robota to "łatwo", to pełen szacun dla Ciebie! ;)
Ja miałem po tym zakwasy przez kilka dni ;)
Choć z drugiej strony wielkiej filozofii przy tym nie ma tylko trzeba się nagimnastykować i wiedzieć gdzie i co i w jakiej kolejności odkręcić. A ze lepiej samemu to fakt, jak widziałem w ilu miejscach można coś złamać/urwać/zniszczyć/ źle złożyć to bałbym się to dać komuś obcemu do zrobienia.

kudlaty1 15-10-2009 18:05

Odp: wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Jak wymienic nagrzewnice z przodu .Szukałem w opcji :szukaj: ale nie ma nigdzie jak wymienic,co najpierw rozkręcic i tak dalej,a musze bo strasznie parują mi szyby a szczególnie przednia i czuc płyn

subratri 15-10-2009 22:22

Odp: wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Cytat:

Napisał kudlaty1 (Post 1265604)
Szukałem w opcji :szukaj: ale nie ma nigdzie jak wymienic,co najpierw rozkręcic i tak dalej,

gdybyś szukał to na pewno byś znalazł, bo to wszystko jest na forum i to kilka razy

tombit 16-10-2009 09:44

Odp: wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Tu masz linki jak to zrobić [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Ja u siebie jestem już po tej operacji - robił mi to znajomy mechanik -6h - skasował po znajomości 250 zł nagrzewnica z firmy POLCAR 95zł trochę czuć olej ale bez przesady, pasowała idealnie bez żadnych wycinań, szlifowań czy takich tam , przy okazji również dezynfekcja przewodów nadmuchowych.

grzegorz68 28-12-2009 19:01

Odp: wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Cytat:

Napisał tombit (Post 1266059)
skasował po znajomości 250 zł nagrzewnica z firmy POLCAR 95zł trochę czuć olej ale bez przesady

to nieżle...no cóż mnie czeka wymiana też przedniej...tylko boli bo kaska duża do wyskubania.Niezależny Serwis Forda w Zabrzu na ul.Wolnosci po diagnozie(120 zł
)-do wymiany nagrzewnica ,wycenił koszt wymiany nowej-robocizna 750 zł+nagrzewnica 400 zł(podobno do 2.8 VR6 jest inna tzn.droższa)i to sa kwoty netto.Czy warto przy tej operacji coś jeszcze udoskonalic,ewentualnie przeglądnąc,zapobiec??

Cybergregor 05-10-2016 11:10

Odp: wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Witam. Nie chce zakładać nowego tematu tak więc odkopuję ten. Jak już wspomniałem w innym poście awarie w moim galaxy idą lawinowo i przyszedł czas na nagrzewnicę. Grzeje ale po włączeniu czuć "magi", szyby parują jak diabli i do tego są strasznie tłuste. Dzwoniłem do warsztatu i zawołali 600 plus koszt części. Postanowiłem zrobić to sam. Przeglądałem sieć i znalazłem opis całej operacji na jakiejś niemieckiej stronie. Jedyne co mnie przeraża to ściąganie kierownicy i poduszek. Czy może mi ktoś doradzić czy da się bez ściagania kierownicy? Czy po odłączeniu akumulatora istnieje ryzyko wywalenia poduszek? Za wszelkie porady i sugestie z góry dziękuję.

elvis52 06-10-2016 14:32

Odp: Wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Nic się nie martw. Odłącz aku ale pamiętaj o rozładowaniu instalacji Tzn musisz złączyć przewody od aku ze sobą na moment. Nic nie wystrzeli sam dasz radę. Mi śpiewali od 900 zł w górę. Sam zrobiłem w 3 godz rozbiórka i wymiana. Składanie poszło jak po maśle. Śrubki podzieliłem na strony lewa środek prawa i tak segregowałem do worków. Wtyczki opisywałem naklejając kawałek kartki taśmą

bartixr 06-10-2016 15:06

Odp: Wymiana nagrzewnicy przedniej
 
a ja co chwile robiłem zdjecia, pomogly przy skladaniu i to znacznie.
klimatyzacja, tyutaj nic nie poradzisz sam, gaz musisz odessac na maszynie lub wypusci w powietrze.
często cieknie tylko z łączeń rurek podających wodę na nagrzewnice, ale do tego i tak trzeba kokpit zrzucać.

Cybergregor 07-10-2016 18:25

Odp: Wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Przeglądam fotki z demontażu (niestety nie znam niemieckiego)na niemieckiej stronie i nastawiam się psychicznie do wymiany. Jakie klucze przygotować? Potrzebne jakieś nietypowe? Jaki klucz jest potrzebny do odkręcenia kierownicy?Czy pokrętła sterowania w klimatyzaji manualnej mają z tyłu wtyczki czy są jakieś linki czy cięgna? Czy przy wyborze nowej nagrzewncy sugerować się ceną czy firmą?

elvis52 07-10-2016 19:11

Odp: Wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Kup z firmy polcar a będziesz zadowolony. Z tyłu są wtyczki a z przodu po wyjęciu zaślepki co jest wokół pokręteł masz 4 śrubki krzyżak. Z tyłu masz jeszcze linki. Żadnej filozofii nie ma. Po samych obrazkach dasz radę a jeśli nie to tlumacz.google.pl i wklej linka od stronki i przetłumaczy Ci na polski

Cybergregor 07-10-2016 20:01

Odp: Wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Widzę że jesteś z Katowic. Jakby co ........ :-) ja jestem z Tychów

elvis52 08-10-2016 02:00

Odp: Wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Będziesz potrzebował pomocy no problem :)

Cybergregor 16-10-2016 18:18

Odp: Wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Witam
Wymieniłem nagrzewnicę. Nowa jest trochę krótsza ale to w niczym nie przeszkadza. Szczerze powiem że nie dziwię się że wołają take pieniądze za wymianę. Poskręcałem wszystko ale jaka jest pewność że jest teraz dobrze?
Zagrzałem silnik, puściłem ciepły nadmuch i teraz nie czuć "magi". szyby wydaje mi się ze nie parują. Muszę jeszcze odtłuścić szyby i trochę pojeździć żeby pozostałości płynu odparowały. Ale przez nieuwagę odpaliłem silnik bez podłączonej poduchy kierowcy i teraz świeci mi kontrolka poduszki. Czy oznacza to że jest coś źle czy poprostu komputer zapisał błąd i teraz trzeba usunąć vag-iem? Kolejny problem mam z ustawieniem ramion wycieraczek żeby się zgrywały. Czy jest na to jakiś sposób?

akmon 17-10-2016 08:13

Odp: Wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Trzeba VAG-iem kontrolkę poduszki a wycieraczki to podejrzyj w innym aucie i metoda prób ustawisz to

Cybergregor 17-10-2016 11:22

Odp: Wymiana nagrzewnicy przedniej
 
Wycieraczki ustawione :-) jeszcze tylko poduchy i mam nadzieje że będzie ok. Dziękuje


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.