Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Poduszka silnika i skrzyni, rozmieszczenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223406)

czarnygda 17-04-2015 10:32

Poduszka silnika i skrzyni, rozmieszczenie
 
witam czy ktoś dysponuje rysunkiem gdzie szukać poduszek zawieszenia silnika i skrzyni . w szukajce nie moge znależć. mam dzwięk tarcia podczas hamowania ,podobno mogą to być wyrwane poduszki ,gdzie ich szukać i jak sprawdzić? Klocki i tarcze OK. dzwięk podobny do braku okładzin klocków hamulcowych.

bartixr 17-04-2015 10:52

Odp: zawieszenie silnika
 
Co do poduszek.. siln ik na nich zawieszony jest, patrz dokoła, spod spodu i zobaczysz jak on "wisi" w aucie.
Jedna masz z prawej strony przy filtrze / rozrządzie (ona najczęściej pada).. druga na skrzyni biegów pod akumulatorem (bywa że to ona).. trzecia tylna (łapei luz, ale zerwać jej sie nei da, to gumowa opora.

dźwięk tarcia podczas hamowania .. czemu poduszki silnika ktoś mówi..
ewentualnie półoś trze , prawa półoś, bo przemieszcza się trochę silnik.

gorny7 17-04-2015 20:33

Odp: poduszka silnika i skrzyni , rozmieszczenie
 
ok nie doczytałem że klocki są ok

czarnygda 17-04-2015 21:11

Odp: poduszka silnika i skrzyni , rozmieszczenie
 
przecierz napisałem że klocki i tarcze są OK. dzwięk jest taki jak brak okładzin na klockach , walcze z tym już rok.chwytam się wszystkich możliwości sprawdzenia tej denerwującej usterki.

gorny7 18-04-2015 07:44

Odp: poduszka silnika i skrzyni , rozmieszczenie
 
a próbowałeś posłuchać z kanału ,na podporach rozpędzić hamować i posłuchac z kanału i w kabinie czy dalej coś trze i gdzie .chociaż pod samochodem to zawsze jest hałas od silnika.Wyłaczyć ,hamulec słuchać . no i podpory pewne

czarnygda 18-04-2015 20:47

Odp: poduszka silnika i skrzyni , rozmieszczenie
 
trzeba by wyłączyć ABS ,poza tym podobno skrzynia dostaje w tyłek jak każde koło kręci w inną strone. wydaje mi się że znalazłem winowajce . wyrwane tuleje w wahaczach . jak we wtorek wymienie to dam znać czy pomogło.

czarnygda 22-04-2015 15:54

Odp: Poduszka silnika i skrzyni, rozmieszczenie
 
nie są to tuleje wahacza po wymianie tulei, i ponownym sprawdzeniu czy nie widać czy coś obciera , dzwięk jest nadal. szukam dalej sprubuje wymienić wieszak silnika i skrzyni . czy pasuje od MK2 2,3b?

gorny7 22-04-2015 16:38

Odp: Poduszka silnika i skrzyni, rozmieszczenie
 
no nie wiem na logikę- tarcie podczas hamowania czyli ja rozumiem naciskam hamulec i w czasie hamowanie trwającego kilka sekund słysze jakieś tarcie.
tuleje poduszki itp to są krótkie pukniecie

czarnygda 22-04-2015 21:21

Odp: Poduszka silnika i skrzyni, rozmieszczenie
 
ale wyrwane zawieszenie silnika powoduje przesunięcie zespołu napędowego i może drżeć półoś, czy ktoś wie czy poduszki skrzyni i silnika od MK2 będą pasować?

czarnygda 24-04-2015 12:20

Odp: Poduszka silnika i skrzyni, rozmieszczenie
 
prawdopodobnie wyrwana poduszka silnika po prawej stronie . czy do wymiany same gumy czy muszę kupić cały zestaw z mocowaniami? na co zwrócić uwagę kupując używke? dopiero wieczorem przystąpię do demontażu a pragnę zamówić nowy element .po zdjęciach widzę że w Galaxy było kilka mocowań silnika 2,3,oferty allegro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.