Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Zablokowana maska samochodu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194906)

marek39 07-12-2013 19:33

Zablokowana maska samochodu.
 
Jestem właścicielem forda transit silnik 2.0 tdci 2001r. Ostatnio nie mogę otworzyć maski samochodu, nie wiem jak to zrobić bo przy próbie otwierania gnie się kluczyk a maska ani drgnie. Poradźcie co z tym zrobić.

rysz 07-12-2013 23:21

Odp: Zablokowana maska samochodu.
 
Miałem kiedyś podobnie. Skorzystałem z rady wojtkajanusa i udało mi się otworzyć przy pomocy nowego nieużywanego kluczyka zapasowego. Potem wypieprzyłem zamek i do czasu założenia nowego otwierałem śrubokrętem krzyżakowym.W innym wypadku pozostaje wersja siłowa i śrubokręt krzyżakowy.

Cinekkk 08-12-2013 11:53

Odp: Zablokowana maska samochodu.
 
u mnie podobna sytuacja była- przekręcałem kluczyk i maska ani drgnie- wd40 i rozruszanie zamka pomogło. Dziś otwiera się bez problemu

MateuszTransit 13-09-2014 22:49

Odp: Zablokowana maska samochodu.
 
Witam, aby nie zakładać nowego tematu to się podłączę.
Dostałem służbowego Transita z 2003 roku, z 900 tys przebiegiem.
Mam do niego dwa kluczyki, jeden ori (wyrobiony całkiem gładki), drugi dorobiony (też już zjechany, ale lepszy). Ori "obsługuje" tylko otwieranie drzwi kierowcy i odpalania, dorobiony do reszty.
Wkładam kluczyk w zamek w masce i bez oporu przekręca się o 90 stopni w lewo, natomiast w prawo jakies 45 stopni i ladnie odbija i słychać pstrykanie.
Rozumiem, że bezinwazyjnie się nie dostanę i nie otworzę maski? Dodam, że grill ma wyłamane zaczepy tak jakby ktoś już próbował kiedyś, poprzedni kierowca twierdzi, że we wrześniu otwierał zamek, lekko dociskając maskę. Ja próbowałem i nic, psiknąłem płynem penetrującym i smarującym zamki, ale to nic nie da, bo obstawiam uszkodzenie mechaniczne. Co robić? Musze dolać płyn do spryskiwaczy, sprawdzić stan oleju itp.
Przez grill nic nie zrobię nie?

wojtekjanus 13-09-2014 23:06

Odp: Zablokowana maska samochodu.
 
Kiedy ja dorabiałem kluczyk, to dorabiacz nie kopiował fizycznie istniejących nacięć, tylko patrząc na ich układ zakodował frezarkę i otrzymałem kluczyk jak fabrycznie nowy. I ten działał wszędzie idealnie, mimo, ze poprzedni nie chciał już otwierać sprawnie wlewu i maski.

Spróbuj może dorobić nowy egzemplarz...

MateuszTransit 13-09-2014 23:10

Odp: Zablokowana maska samochodu.
 
Ten ori to jest tak gładki, że aż dziw, że jeszcze cokolwiek otwiera, a ten dorobiony przypuszczam, że też już ma za sobą trochę historii. Będę gadał z szefem niech dorabia, ale sądzisz, że może to być wina kluczyka, czy jakieś uszkodzenie zamka/bębenka? Wiem, że taki problem to występuje i w Focusach i w Mondeo i w C-Maxach.
Ja mam chyba ten gorszy problem, bo maska nie odskakuje...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.