Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Focus 1.6 jaki gaz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=37506)

mision1000 05-02-2008 22:13

Focus 1.6 jaki gaz
 
Witam jestem nowym szczęśliwym posiadaczem forda focusa 1.6.Mam problem chce go zagazować ale niewiem jaką instalacje wybrać?Wiem że sekwencje ale jakiej firmy.Jestem z pomorskiego może ktoś zna jakiś dobry zakład ?Słyszałem o seqent 24 i stag 300.Ale itak nic mi to nie mówi. Prosze o pomoc .Pozdrawiam

bogdan05 06-02-2008 19:21

Re: Focus 1.6 jaki gaz
 
Wyczytałem w gazecie motoryzacyjnej, ze fokusy nie nadają się zagazowania z powodu zastosowania w glowicy gniazd zaworowych ceramicznych i elemetów teflonowych.Jeśli już to dodatkowo stosuje się do sekwęcji uklad lubrykujący.

tomek264 06-02-2008 21:15

Re: Focus 1.6 jaki gaz
 
Cytat:

Napisał bogdan05
Wyczytałem w gazecie motoryzacyjnej, ze fokusy nie nadają się zagazowania z powodu zastosowania w glowicy gniazd zaworowych ceramicznych i elemetów teflonowych.Jeśli już to dodatkowo stosuje się do sekwęcji uklad lubrykujący.


ile razy jeszcze bede slyszal pieprzenie i ceramicznych zaworach itd. to jedna wielka bzdura. Fakt głowice z ceramicznymi gniazdami byly chyba montowane na zamowienie, przeciez gniazda ceramiczne wytrzymuja wieksze temperatury jakie powstaja przy spalaniu gazu. mam nadzieje ze sie ie pomylilem.

cezaryy 06-02-2008 21:17

Re: Focus 1.6 jaki gaz
 
Witam
Ja również odradzam zagazowanie
Znam już przypadki że focus 1,6 kombi z 2002 padł i w fordzie powiedzieli że od gazu.
Coś tam że temperatura za wysoka spalania i nie te wtryski. Po prostu sie nie na daje.
Miałem okazje jechać nim do Niemiec i nie palił na wszystkie gary.
Moim zdaniem gas do Focusa NIE, z doświadczenia odradzam.
Samochód sprzedany.

Pinki 06-02-2008 21:25

Re: Focus 1.6 jaki gaz
 
cezaryy, o czym Ty mówisz a co mieli w Fordzie powiedzieć, ze to ich winna ? jechałeś do niemieć a skąd wiesz, że od gazu ? może świece, kable cokolwiek. sam jeździsz klekotem więc nie wiesz jak się te auta sprawują na codzień
Cytat:

Wyczytałem w gazecie motoryzacyjnej,
a jakiej który numer.
Ludzie przestańcie plotki powtarzać i cytować sponsorowane artykuły.

mision1000, gazuj jakieś Landi renzo albo BRC załóż lubryfikacje i wybierz najlepszy zakład nie patrząc na oszczędności typu 100 czy 200 zł to będziesz zadowolony a resztę to znajdziesz w archiwum

szafran2000 07-02-2008 11:46

Re: Focus 1.6 jaki gaz
 
Witam.
W każdym aucie instalacja gazowa będzie robiła spustoszenia prędzej czy później i niemoa to znaczenia jaki to silnik. Na to składa sie wiele przyczyn: jakość gazu, sposób użytkowania silnika, jakość instalacji i jej obsługi oraz wiele innych przyczyn. Instalacja gazowa jest dodatkowym elementem w samochodzie które nie było pod nią projektowane, niektórych modeli niedza się wcale zagazować. Ja w temacie wyżej napisałem że zrobiłem 18 tyś przez 6 miesięcy na gazie Focusem i jestem naprawdę zadowolony. Śmigam już czwartym samochodem z instalacja gazową i powiem że jak narazie w fordzie ten gaz spisuje sie najlepiej. Tu trzeba pilnować regularnej obsługi zaworów (trzeba sprawdzać luz zaworowy częściej ja normalnie a najlepiej przed założeniem instalacji wyregulować zawory) i podobno wszystko będzie oki. Napewno musi być to sekwencyjny wtrysk gazu i pożądany zakład instalacyjny najlepiej z hamownią. Nie ma co oszczędzać jak piszą moi poprzednicy (zaoszczędzisz 200 zł a stracisz 4000 zł)
pozdrawiam

cezaryy 07-02-2008 19:43

Re: Focus 1.6 jaki gaz
 
Cytat:

Napisał Pinki
cezaryy, o czym Ty mówisz a co mieli w Fordzie powiedzieć, ze to ich winna ? jechałeś do niemieć a skąd wiesz, że od gazu ? może świece, kable cokolwiek. sam jeździsz klekotem więc nie wiesz jak się te auta sprawują na codzień
Cytat:

Wyczytałem w gazecie motoryzacyjnej,
a jakiej który numer.
Ludzie przestańcie plotki powtarzać i cytować sponsorowane artykuły.

mision1000, gazuj jakieś Landi renzo albo BRC załóż lubryfikacje i wybierz najlepszy zakład nie patrząc na oszczędności typu 100 czy 200 zł to będziesz zadowolony a resztę to znajdziesz w archiwum

Po co do Niemiec bo miałem potrzebę a samochód tam jeździł i tam był serwisowany. Gruchot to może stoi u ciebie na podwórku.
A co do awarii podważasz zdanie mojego przyjaciela który od lat pracuje w fordzie i mam super serwis u niego. W mojej najbliższej rodzinie jest 7 fordów i jeździmy nimi od wielu lat.teraz mamy wszyscy disle ford focus 99,00,02 i mondeo . Więc coś mogę na ten temat powiedzieć. A nie kupią sobie fordzika pojeżdżą rok i kozaka zgrywają . Trzeba uwzględniać wszystkie możliwości, ja sie zgadzam że to nie zaprojektowana zmiana inżynierska. Albo będzie dobrze albo jak u mnie nie. Mnie instalacja kosztowała ponad 4000 tyś.

webool 07-02-2008 20:13

Re: Focus 1.6 jaki gaz
 
Sprzedaj i kup Diesla

Szkoda auta

Najlepsze instalacje to są holenderskie jak ja chciałem zakładać 3 lata temu kosz towało około 6-7 tyś cięć sprzedałem benzyniaka i kupiłem 1,8 TDDI jest super


Pozdrowienia
:522:

mision1000 11-02-2008 19:09

Re: Focus 1.6 jaki gaz
 
Dzięki za pomoc ale nic konkretnego o tych gniazdach to czytałem.Tylko czy instalacja sekwencyjna za 2400 stag 300 będzie dobra czy lepiej seqent24 za 3000 ?

rakoo 28-02-2008 22:00

Re: Focus 1.6 jaki gaz
 
A ja kupiłem fokę od starszego pana (rocznik 1948) który miał ją przez 4 lata a następnie zagazował (grudzień 99 kupił, luty 2004 - montaż gazu). Jeździ już na gazie 4 lata i według sprzedającego zrobione 70 tyś km. Gaz jest zwykły, nie sekwencja. Jedyny problem z jakim spotkał się właściciel, to pęknięcie kolektora - jak wiadomo plastikowy, ale wówczas założono mu kolektor metalowy (nie wiem skąd i przez kogo wykonany ale jest metal). Od tej pory żadnych problemów z instalacją gazową (poza odpowiednimi przeglądami i wymianami bzdurnych filtrów od gazu). Ja w tej chwili zrobiłem już 600 km i również nie dostrzegam żadnych (puk, puk, puk) problemów.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.