Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   kontrolka zużycia klocków hamulcowych! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=12891)

dodeks 03-05-2006 20:13

kontrolka zużycia klocków hamulcowych!
 
Witam posiadaczy wypasionych furiaszek!
Mam problem z w/w w temacie kontrolka przez jakis czas zapalała się podczas jazdy i gasla a tera świeci non stop,zaznaczam że kloki są jeszcze zdrowe jak cholera. Ach i jeszcze jedno -dlaczego do tych czujników idą 2przewody czyżby czujnik zużycia nie działał na zaszdzie zwarcia kabelka do masy? (możliwe jest zwarcie gdzieś do masy w jakimś dziwnym miejscu??)
Pozdrawiam Dominik.

Marq 03-05-2006 22:09

Eee..., nie wiem może się mylę, ale napewno chodzi o kontrolkę zużycia klocków :fcp9 A nie przypadkiem o kontrolkę układu hamulcowego? Może Ci się świeci z tego powodu że Ci powoli uciekał płyn hamulcowy, a teraz uciekło go na tyle dużo że kontrolka już nie gaśnie w trakcie jazdy. No bo zakładam, że nie jeździsz na zaciagnietym ręcznym. :fcp2

Q.bak 03-05-2006 23:14

z tą kontrolką to chyba nikt nie wie jak jest naprawde. próbowałem dojść do tego u siebie i nic z tego nie wyszło, jeśli odłacze wszystkie czujniki - świeci, jeśli zamiast podłączenia czujników je zmostkuje - świeci, czyli świeci zawsze. pewnie mam gdzieś jakiś drucik przetarty ale nie pozwala mi to na zrozumienie zasady działania tej kontrolki.
Jeśli ktoś jest pewny jak to naprawde działa to ja również podpinam się do prośby o wytłumaczenie.

1olek 04-05-2006 05:10

Kontrolka dziala na zaszadzie przerwania obwodu, dlatego ida do klocka dwa kabelki, jezeli klocek sie zetrze kabelek tez sie sciera i obwod jest przerwany i zapala sie kontrolka. Jezeli kontrolka swieci pomimo zmostkowania na wtyczce najprawdopodobniej przetarty jest kabelek pod nadkolami, trzeba je sciagnac i znalesc uszkodzone miejsce, polaczyc, zaizolowac, wlozyc najlepiej w plastikowa perforowana rurke (peszel) i po sprawie. Jezeli nie pod nadkolami to w innym miejscu ale tam najczesciej sie przecieraja. Warto tez zmierzyc miernikiem czy przez obwod klocka przeplywa prad, te kabelki czesto sie niszcza na samym wejsciu do klocka, pomimo ze klocek jest ok kabelki sa przetarte. Powodzenia.

Tom303 04-05-2006 08:54

Cytat:

Napisał 1olek
Kontrolka dziala na zaszadzie przerwania obwodu, dlatego ida do klocka dwa kabelki, jezeli klocek sie zetrze kabelek tez sie sciera i obwod jest przerwany i zapala sie kontrolka. Jezeli kontrolka swieci pomimo zmostkowania na wtyczce najprawdopodobniej przetarty jest kabelek pod nadkolami, trzeba je sciagnac i znalesc uszkodzone miejsce, polaczyc, zaizolowac, wlozyc najlepiej w plastikowa perforowana rurke (peszel) i po sprawie.

Dokladnie tak jest :fcp1
Ja jak zmostkowalem czujnik to juz nie swiecilo :fcp4 , bo mialem urwany kabelek od klocka.
A tak wogole to kontrolka zuzycia zapala sie dosc wczesnie, ja zrobilem jeszcze na tych klockach od momentu zapalenia sie kontrolki pare tysiecy kilometrow tzn ok 3-4.000 km i jeszcze bylo pare mm ale za to bardzo poszarpanych na obzezach klocka.

1olek 04-05-2006 09:09

Cytat:

Napisał Tom303
A tak wogole to kontrolka zuzycia zapala sie dosc wczesnie, ja zrobilem jeszcze na tych klockach od momentu zapalenia sie kontrolki pare tysiecy kilometrow tzn ok 3-4.000 km i jeszcze bylo pare mm ale za to bardzo poszarpanych na obzezach klocka.

Dokladnie ja przejechalem od zapalenia sie kontroli jakies 3,5-4 tys. km ale to byl ich szczyt wytrzymalosci bo okladzina zostala tylko na srodku i prawie juz jej nie bylo. Jednak klocek metalem nie tarl tylko resztka wykladziny.

krzychot 04-05-2006 12:44

Miałem podobną sytuacje - klocki grube a kontrolka zaczęła mrugać. Okazało się, że kabelek przy kostce sie przerwał. Chwila moment, lutownica, izolacja i nie świeci. Najgorsze było to, że usterke znalazłem za czwartym razem :fcp24 tzn. przy odkręcaniu ostatniego koła.

dodeks 04-05-2006 19:14

Witam!
Co prawda późno ale dziekuję wszystkim za pomoc,a zwłaszcza tobie 1olek za wyczerpującą odpowiedź. a co do wyciekającego płynu (co sugerował Marq) to przecież nie ta sama kontrolka??!! Dzięki panowie -bede szukał.
Pozdrawiam Dominik.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.