Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] 1.8 TDCi 115 KM - słabo przyspiesza w dolnym zakresie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244380)

gmichal 14-05-2016 21:25

1.8 TDCi 115 KM - słabo przyspiesza w dolnym zakresie
 
Witam wszystkich,
Forum czytam i przeglądam od 2013, ale nie byłem aktywnym piszącym. Przyszedł jednak czas na pierwsze pytanie :razz:
Przekopałem większość podobnych tematów (przynajmniej tak mi się wydaje) i nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi.

Jeżdżę Focusem MK1 1.8 TDCi 115 KM Turnier (kombi) 2002r. z przebiegiem 240 tys. (z czego 60 tys. moje).

Mam pewien problem ze słabym przyspieszeniem, ale tylko w dole - najczęściej 1. i 2. bieg. Mam wrażenie, że Focus więcej hałasuje niż jedzie. Od trzeciego biegu "idzie" w miarę normalnie. Na wysokich biegach jeździ dobrze i przyspiesza świetnie od 120 km/h do 170 km/h. Jakiś czas temu testowałem i poleciał 211 km/h, więc spokojnie można mierzyć się z sukcesem z Octaviami, BMW 3 itd. :diabel2:

Martwi mnie jednak brak "dołu".
Rozpędzając się na dwóch pierwszych biegach bardzo słabo przyspiesza.
  • brak błędów na komputerze
  • wtryski i pompa OK
  • wymieniony filtr paliwa
  • suchy, nie bierze oleju
  • turbo pompuje (chociaż mam wrażenie, że na tych dwóch pierwszych biegach za póżno jest odczuwalne - 2600 rpm)
  • paliwo: Verva ON, sporadycznie BP Ultimate lub Shell (nie ma blisko w okolicy)
  • jakiś czas temu wymieniony łącznik silnika z układem wydechowym (taki elastyczny), przetarł się i głośniej chodził

Co może być przyczyną słabego przyspieszania w dolnym zakresie?
Celuję z nadzieją w zapchany EGR, katalizator lub układ wydechowy. Dobrze myślę, czy to może być coś gorszego?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Michał

mateusz233 14-05-2016 22:21

Odp: 1.8 TDCi 115 KM - słabo przyspiesza w dolnym zakresie
 
Wcześniej było dobrze czy takie już kupiłeś?
To częsty przypadek po regeneracji turbiny. Od dołu nie jedzie w ogóle, a od ok 2600 wciska w fotel.
EGR do czyszczenia, ale wg mnie wina turbiny.

gmichal 14-05-2016 22:28

Odp: 1.8 TDCi 115 KM - słabo przyspiesza w dolnym zakresie
 
Dzięki za szybką odpowiedź.
Jak kupiłem jeździł normalnie, od jakiegoś czasu (6msc) borykam się z tym problemem.

Myśleć na jakąś kompleksową diagnostyką, hamownią czy coś?

waldek1221 15-05-2016 08:03

Odp: 1.8 TDCi 115 KM - słabo przyspiesza w dolnym zakresie
 
Zaślepić EGR i będziesz miał spokój. Miałem to samo. Dwie uszczelki i blaszka.
Auto jak nowo narodzone.

gmichal 09-06-2016 11:53

Odp: 1.8 TDCi 115 KM - słabo przyspiesza w dolnym zakresie
 
Witam ponownie,
Trochę mnie nie było, odkopuję temat. Problem został rozwiązany, więc napiszę dla potomnych :)

Cytat:

Napisał waldek1221 (Post 2595719)
Zaślepić EGR i będziesz miał spokój. Miałem to samo. Dwie uszczelki i blaszka.
Auto jak nowo narodzone.

EGR zaślepiony, ale to nie pomogło.
Pojechałem na diagnostykę komputerową - nic nie wyszło - żadnych błędów + turbina pompuje, ale za późno się wkręca.

Kolejny trop - podciśnienie.
Wężyki drożne, ale okazało się, że padł jeden z zaworów podciśnienia doładowania (nr katalogowy 1S4Q-9S468-AG - Vacuum Control Solenoid Valves).
Koszty?
  • komplet używek (3 szt.) na Allegro ok. 70-80 zł, ewentualnie ok. 20 zł/szt.
  • W ASO można kupić jedynie cały komplet za 1200-1400 zł (3 zawory, listwa mocująca, okablowanie i wężyki etc.).

Można wymienić samemu - łatwe dojście (obok EGR), kilka śrub.
Teraz Focus zbiera się jak wcześniej, turbo wyraźnie czuć od 1800 rpm :619: - idzie do przodu już od niskich biegów.

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam
Michał


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.