Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Nie działa gniazdo zasilania zapalniczki 12V (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262977)

aerografit 27-04-2017 16:07

Nie działa gniazdo zasilania zapalniczki 12V
 
Problem w Fieście MK7, nie działa gniazdo zapalniczki. To znaczy oczywiście cały czas działało i w pewnym momencie przestało. Samo gniazdko jako gniazdko jest ok - zostało wykręcone i sprawdzone pod innym źródłem. Rzekome bezpieczniki mające odpowiadać za jej działanie są ok, czyli według schematu z tej strony [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :
- ze skrzynki bezpieczników wewnętrznej typ 1 (za schowkiem) nr 18
- ze skrzynki pod maską - nr 5

Dodam jeszcze ciekawostkę, która być może ma znacznie:
w skrzynce wewnętrznej w miejscu nr 18 był wsadzony (podejrzewam, że fabrycznie) bezpiecznik 15A zamiast według schematu 20A.

Czy ktoś miał podobny problem i byłby w stanie nakierować na rozwiązanie usterki?

romano11 27-04-2017 18:49

Odp: Nie działa gniazdo zasilania zapalniczki 12V
 
To, że jest bezpiecznik 15A zamiast 20A to tylko lepiej, ale na pewno nie mogło to zaszkodzić instalacji.
Bezpieczniki przemierzone, czy tylko sprawdzone "na oko"?
Palisz w bolidzie? Używasz zapalniczki? Sąsiad zmagał się z podobnym problemem i u niego wystarczyło oczyścić z "nagaru" plusowy styk w gnieździe.
Jak już gniazdo miałeś na wierzchu, to trzeba było sprawdzić, czy dochodzi napięcie. Może być i tak, że bezpiecznik jest OK, plus do zapalniczki dociera, ale zgubiła się masa - trzeba sprawdzić.
Jeśli masa będzie OK, to zostaje sprawdzić w gnieździe bezpiecznika, czy do niego dochodzi napięcie, multimetr w dłoń i jazda.

aerografit 27-04-2017 18:53

Odp: Nie działa gniazdo zasilania zapalniczki 12V
 
Prawdę mówiąc na oko sprawdzałem te bezpieczniki. Nie jest palone, tylko czasami ładowarka do nawigary jest wtyknięta. Właśnie póki co jeszcze nie latałem z miernikiem przy aucie, ale widocznie trzeba będzie...

Tarmas 29-04-2017 20:49

Odp: Nie działa gniazdo zasilania zapalniczki 12V
 
Ale gniazdko sprawdzałeś na innym źródle wtykając jakieś urządzenie, czy multimetrem? U mojej żony coś się musiało wygiąć (w sensie pewnie z czymś walczyła, ale się nie przyznaje, wiadomo - samo tak się zrobiło...), bo napięcie jest prawidłowe, ale cokolwiek wetknięte działa tylko jeśli wtyk jest przytrzymany pod lekkim kątem.

Jeszcze się za to nie zabierałem, ale pewnie będzie do wymiany.

aerografit 30-04-2017 13:05

Odp: Nie działa gniazdo zasilania zapalniczki 12V
 
Tarmas, oczywiście że wtykając inne urządzenie (ładowarkę do telefonu) ;)

FonszLudozjad 04-12-2017 00:17

Brak prądu w gnieździe zapalniczki
 
Witam,

Panowie otóż kupiłem Forda Fiestę MK7 z 2009 r i zauważyłem, ze w gniazdku zapalniczki nie ma w ogóle prądu, a z racji tego, iż korzystam z gniazda często do ładowania chociażby telefonu mam do was pytanie co mogło by być przyczyną?

Póki co obstawiam na bezpiecznik, ale gdzie znajdę ten konkretny i odpowiadający za napięcie w zapalniczce?

Jeżeli to nie bezpiecznik to co mogło by ewentualnie być jeszcze nie tak?

AnonimowyAlkoholik 04-12-2017 17:01

Odp: Brak prądu w gnieździe zapalniczki
 
Japierdziu. Skrzynka bezpieczników jest za schowkiem, rozpiska który do czego w instrukcji obsługi auta, instrukcję znajdziesz w internecie. Bezpiecznik też za Ciebie wymienić? I nie brakuje Ci prądu, tylko napięcia...

FonszLudozjad 04-12-2017 19:30

Odp: Brak prądu w gnieździe zapalniczki
 
Cytat:

Napisał AnonimowyAlkoholik (Post 2896747)
Japierdziu. Skrzynka bezpieczników jest za schowkiem, rozpiska który do czego w instrukcji obsługi auta, instrukcję znajdziesz w internecie. Bezpiecznik też za Ciebie wymienić? I nie brakuje Ci prądu, tylko napięcia...

Za którym schowkiem?

AnonimowyAlkoholik 04-12-2017 20:14

Odp: Brak prądu w gnieździe zapalniczki
 
Przeczytaj instrukcję, bo za chwilę będziesz pytać jak ten schowek wyjąć

FonszLudozjad 05-12-2017 06:53

Odp: Brak prądu w gnieździe zapalniczki
 
Cytat:

Napisał AnonimowyAlkoholik (Post 2896850)
Przeczytaj instrukcję, bo za chwilę będziesz pytać jak ten schowek wyjąć

A bezpieczniki w prawym górnym rogu pod maską są od czego skoro twierdzisz, że w środku pod schowkiem jest druga skrzynka?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.