Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Ogrzewanie a raczej brak... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108292)

kozik77 26-08-2010 15:20

hejka, wiem że sezon grzewczy jeszcze w odległej przyszłości...:), ale u mnie ogrzewanie jakoś nie chce działać tzn po przekręceniu na ciepłe leci gorące przez chwilę, a potem już tylko zimne... o co może chodzić??

jakieś sugestie?? nagrzewnica czy chłodnica nagrzewnicy czy zasyfiony układ chłodzenia??

Jester 26-08-2010 20:27

Odp: Ogrzewanie a raczej brak...
 
Jeśli leci przez chwilę to znaczy, że płyn dopływa do nagrzewnicy. Krótki czas sugeruje małą ilość przepływającego płynu. Sprawdź węże gumowe prowadzące do chłodnicy czy nie mają zagięć. Sprawdź tez czy na nagrzewnicy albo w kanałach nie ma zanieczyszczeń - najszybciej usuniesz odkurzaczem wkładając rurę pod filtr kabinowy. Kolejna sprawa to termostat. Jeśli nie domyka się to zakłócony jest obieg cieczy. Na koniec możliwe jest zakamienienie nagrzewnicy. Wtedy albo wymiana albo płukanie odkamieniaczem / sodą kaustyczną.

kozik77 26-08-2010 23:06

Odp: Ogrzewanie a raczej brak...
 
dzięki za podpowiedź... hmmm, termostat wykluczę bo nowy
pisząc o nagrzewnicy miałeś na myśli tą małą chłodniczkę???
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
niwiem czy to ma jakieś znaczenie ale mimo że parę miesięcy temu wymieniałem płyn chłodniczy to wygląda on jak zupa...:)

Jester 27-08-2010 07:28

Odp: Ogrzewanie a raczej brak...
 
To właśnie ten element. Dostęp do niego jest trudny i nie polecam wymiany jeśli naprawdę nie jest to konieczne.
Jak wygląda płyn chłodniczy teraz? Jak znów jest zupa to prawdopodobnie przepuszcza chłodniczka oleju -typowa usterka diesli w Focusach.
Jeśli masz warunki możesz spuścić trochę płynu, odłączyć węże gumowe nagrzewnicy i sprawdzić drożność, a najlepiej od razu przepłukać.

kozik77 27-08-2010 09:57

Odp: Ogrzewanie a raczej brak...
 
a co można zrobić z tą chłodniczką oleju jeśli rzeczywiście przepuszcza?? i gdzie mam szukać tej nagrzewnicy??

Jester 27-08-2010 10:33

Odp: Ogrzewanie a raczej brak...
 
Chłodniczka oleju - wymiana.
Nagrzewnica jest schowana pod deską rozdzielczą, ale wąż zasilający i powrotny przechodzi przez ścianę grodziową. Układ podłączony jest do bloku silnika i właśnie tam, po spuszczeniu części płynu można odłączyć węże od króćców aby przepłukać układ.

kozik77 27-08-2010 19:10

Odp: Ogrzewanie a raczej brak...
 
dzięki...
podjadę gdzieś do warsztata niech zrobią płukankę, może coś to pomoże...

aha jeszcze jedna sprawa... przy jeździe od 160 km/h wzwyż temp na wskaźniku leci ostro do czerwonego..., o co może chodzić???

Jester 29-08-2010 21:53

Odp: Ogrzewanie a raczej brak...
 
Niewystarczająca wydajność pompy wody. Może zacznij od jej wymiany. Słabe ogrzewanie może wynikać również z jej zużycia.

kozik77 29-08-2010 22:17

Odp: Ogrzewanie a raczej brak...
 
dzięki, coś z tym muszę zrobić...\

Kamil33 30-08-2010 21:38

Odp: Ogrzewanie a raczej brak...
 
Przerabiałem to w zeszłym sezonie grzewczym(czyli jak na moje auto to był grudzień) okazało się że pompa wody po wymianie rozrządu to było w kwietniu zaczęła się rozpadać (pewien element wirnika z tworzywa pękł )skąńczyło się płukaniem całego obiegu włącznie z nagrzewnicą wymianą pompy wody na aluminiową (plastik to szajs)wymianą termostatu tak po prostu prewencyjnie i lux mam ogrzewanie w aucie super.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.