Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] p2288-ciśnienie sterowania wtryskiwaczy zbyt wysokie , czym spowodowany ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=106743)

Dawid849 04-08-2010 11:48

p2288-ciśnienie sterowania wtryskiwaczy zbyt wysokie , czym spowodowany ?
 
Witam , Byłem u mechanika i zrobił test komputerowy mojego forda i wyskoczył mu błąd
p2288-injector control pressure too high - ciśnienie sterowania wtryskiwaczy zbyt wysokie
Czym jest spowodowany ten błąd ? Problem jest tego typu ze on nie wyskakuje cały czas , jak się go usunie to nie pokazuje go , za którymś tam z rzędu sprawdzeniem znowu wyskakuje. Nie jest on na stałe , gość twierdzi ze to wtryski ? co o tym sądzić ??

jendrekmak 04-08-2010 12:26

Odp: p2288-ciśnienie sterowania wtryskiwaczy zbyt wysokie , czym spowodowany ?
 
to nie wtryskiwacze "robią" ciśnienie tylko pompa. myślę, że może to być coś z regulatorem ciśnienia na pompie chociaż wtedy powinien być błąd P1211

Dawid849 04-08-2010 13:11

Odp: p2288-ciśnienie sterowania wtryskiwaczy zbyt wysokie , czym spowodowany ?
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1485583)
to nie wtryskiwacze "robią" ciśnienie tylko pompa. myślę, że może to być coś z regulatorem ciśnienia na pompie chociaż wtedy powinien być błąd P1211

A jak to kolego sprawdzić ?

SrebnaStrzała 04-08-2010 13:22

Odp: p2288-ciśnienie sterowania wtryskiwaczy zbyt wysokie , czym spowodowany ?
 
Może masz power boxa zamontowanego i nawet nie wiesz ^^
Tak poważnie to musisz się udać na diagnostykę, zwykły kowalski w warsztacie tego nie sprawdzi.

Dawid849 04-08-2010 13:28

Odp: p2288-ciśnienie sterowania wtryskiwaczy zbyt wysokie , czym spowodowany ?
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1485616)
Może masz power boxa zamontowanego i nawet nie wiesz ^^
Tak poważnie to musisz się udać na diagnostykę, zwykły kowalski w warsztacie tego nie sprawdzi.

Nie , na pewno nie ma powerboxa.
Auto właśnie było u gościa który regeneruje turbiny , i jemy wyskoczył ten błąd. Pojechałem z wydrukiem z komputera do gościa który regeneruje wtryski który ma maszynę do wtrysków delphi i on mówi ze sprawdzi wtryski (350zł) ale on nie ma do końca przekonania ze to wtryski. Dlatego chciał bym aby sprawdził wtryski później , bo one były sprawdzane i nawet czyszczone. Może powinien zacząć od pompy ?

SrebnaStrzała 04-08-2010 13:56

Odp: p2288-ciśnienie sterowania wtryskiwaczy zbyt wysokie , czym spowodowany ?
 
Cytat:

Napisał Dawid849 (Post 1485619)
Może powinien zacząć od pompy ?

Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1485583)
to nie wtryskiwacze "robią" ciśnienie tylko pompa. myślę, że może to być coś z regulatorem ciśnienia na pompie chociaż wtedy powinien być błąd P1211

...

Dawid849 04-08-2010 15:35

Odp: p2288-ciśnienie sterowania wtryskiwaczy zbyt wysokie , czym spowodowany ?
 
Wiem wiem , jestem umówiony do pompiarza na sprawdzanie wtrysków wiec powiem mu aby zaczął od pompy .Pozdro i dzięki za wyjaśnienie

jendrekmak 04-08-2010 21:40

Odp: p2288-ciśnienie sterowania wtryskiwaczy zbyt wysokie , czym spowodowany ?
 
gdybyś mieszkał bliżej to mógł bym pożyczyć sprawny czujnik ciśnienia i regulator wtedy byś wyeliminował przynajmniej te elementy.. no ale cóż mam 2 tdci i potrzebuję częsci zapasowe mieć na stanie (regulator pasuje do mondeo i focusa)

Dawid849 05-08-2010 07:47

Odp: p2288-ciśnienie sterowania wtryskiwaczy zbyt wysokie , czym spowodowany ?
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1485927)
gdybyś mieszkał bliżej to mógł bym pożyczyć sprawny czujnik ciśnienia i regulator wtedy byś wyeliminował przynajmniej te elementy.. no ale cóż mam 2 tdci i potrzebuję częsci zapasowe mieć na stanie (regulator pasuje do mondeo i focusa)

Dzięki kolego za chęci , powiedz mi czy w 130 konnym po lifcie są takie same ?

jendrekmak 05-08-2010 08:02

Odp: p2288-ciśnienie sterowania wtryskiwaczy zbyt wysokie , czym spowodowany ?
 
ciśnienia osiągane w układzie są takie same w związku z tym czujnik na listwie oraz regulator na pompie też są identyczne


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.