Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Twardy pedał hamulca, słabe hamulce (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147965)

maciej_b 11-01-2012 22:50

Twardy pedał hamulca, słabe hamulce
 
Witam,

ostatnio miałem niepokojące objawy ze strony układu hamulcowego.
Przy nagłym zahamowaniu pedał hamulca był twardy, a siła hamowania znikoma. Pomogło puszczenie hamulca i ponowne naciśnięcie-tu już normalna praca, pedał wszedł głębiej i wyraźnie auto zanurkowało.
Po kilku dniach podobna sytuacja ale już nie przy awaryjnym hamowaniu, a tylko szybkie wyhamowanie przed skrzyżowaniem.
Podejrzane: pompa podciśnienia, serwo hamulców, ...

Czy ktoś coś podobnego miał?? Od czego zacząć szukać przyczyny?

ht11 12-01-2012 05:59

Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce
 
sprawdź czy masz wystarczająca ilość płynu hamulcowego. stan klocków i tarczy. ja miałem tak ze wymiana płynu hamulcowego pomogła jak ręką odjął.

mjprzem 12-01-2012 12:30

Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce
 
moze podpowiem bardziej konkretnie.

Czy kolega ma ABS? bo zaloze sie ze tak.

ilosc plynu i klocki nie maja tutaj nic do rzeczy.
Pozatym jaki to niby mialo by miec zwiazek z objawami kolegi? ;)

Prawdopodobnie predzej moglby byc to problem z podcisnieniem-wtedy hamulec jest twardy i niema hamowania-w przypadku problemu z servem lub pompką vacum.

a wiec albo ABS albo uklad wspomagania hamulca.
A co to -to trudno w tej chwili powiedziec bo musialbym miec noge na kolegi hamulcu ;)

maciej_b 12-01-2012 16:57

Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce
 
Tarcze i klocki mają ok 20k km, są w nienagannym stanie. Z tyłu szczęki zmienione jakieś 15k km wstecz. Cylinderki sprawne, płyn jest i to jeszcze wymieniony razem z tarczami (ma może rok czasu). Mam ABS.
Niestety skłaniam się do opinii kolegi mjprzem.
Teraz auto jest u mechanika i przy okazji sprawdzi podciśnienie i to co może na szybko.
To co jeszcze zauważyłem to że podczas gdy następuje ta anomalia, na pedale hamulca czuć delikatne "pukania" coś na kształt działania abs'u ale bardzo delikatnie, dosłownie takie muśnięcia, inaczej tego nie umiem określić.

mjprzem 12-01-2012 18:55

Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce
 
po pierwszym opisie mechanik powinien znac juz przyczyne ...jesli powiedziales mu to co tutaj na forum, a on nadal szuka w wspomaganiu to raczej lepiej jedz do innego mechanika ;)

Ale to juz tylko przypuszczam bo fizycznie musialbym dotknąc twojego hamulca aby byc w 100% pewien.
Wiec dlatego jest to "raczej" bo raczej tak na 99,9% ;)

maciej_b 12-01-2012 19:14

Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce
 
Co do mechanika to jestem spokojny, nie takie rzeczy diagnozował ze 100% skutecznością. Pierwsze co powiedział po opisaniu objawów to pompa vacum. Na razie nie mogę się wyrwać z domu i nie mam żadnych informacji odnośnie auta.

mjprzem 12-01-2012 19:34

Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce
 
cos mi sie zdaje ze skutecznosc mechanika spadnie wkrotce ;)

maciej_b 12-01-2012 21:25

Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce
 
Jednak skuteczność pozostaje na niezmienionym poziomie... po części problem z podciśnieniem - rozszczelniony układ już jest ok. Ale jest jeszcze coś po stronie ABS'u są rozbieżności odczytów prędkości obrotowej między kołami. Na razie tyle zdiagnozowane, na więcej brakło czasu. Jutro jadę na dokończenie poszukiwań.

mjprzem 12-01-2012 21:34

Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce
 
nie chroń mechanika bo ja wiem ze mialem racje..niemam mowy aby w tym czsie padlo cio wspomaganie i czujnik predkosci kola lub tarczkaABS czy lozyskoz ABS sie posypalo. ;)

W tym temacie uwazam ze mechanik przegrał-tak jak sugerowałem.

A sciemę ze wspomaganiem rzucił aby mu wstyd nie bylo a i lepiej aby cie naciągnąć ;)

A pozniej moge ci udowodnic ze to nie wina wspomagania ale juz nie dzisiaj bo zaraz spac ide a to tez by chwilke zajeło ;)
jesli bedziesz chial to napisze ci jutro co i jak i dlaczego to nie wina wspomagania...ale tez bedziesz musial przy tym na kilka pytan odpowiedziec.
Milej nocki.

Bux 13-01-2012 19:02

Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce
 
maciej b nie jestem fachowcem więc się nie będę mądrzył, wiem jedno miałem objawy podobne do Ciebie tzn czasami podkreślam czasami "twardniał" mi pedał hamulca i za szybko działał ABS, wystarczyło odpuścic i ponownie było ok. w miedzy czasie wymieniłem tarcze, klocki bo były poprostu zużyte. Przy wymianie zawieszenia mechanik zasugerował wymianę sprężyn bo jakoś dziwnie siedziała foczka przodem a przebieg słuszny bo prawie 300 tysi. Jest super zero twardnienia hamulca, abs działa jak należy i zakręty to czysta przyjemność.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.