Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   wymiana progów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148046)

andrzej___1 13-01-2012 10:23

wymiana progów
 
Witam serdecznie,
zakupiłem nowe progi do mojego Forda Ka,teraz pojawia sie pytanie,czy jest sens dac blacharzowi 500zł za wymiane?? czy moze jest to zabieg który nie jest skomplikowany i moge go zrobic sam? na co nalezy zwrócic uwage?
pozdrawiam

tofex 13-01-2012 12:32

Odp: wymiana progów
 
Ja zapłaciłem 1000 zł, a w cenie było:
- wymiana progów- tu poszło trochę na skróty, nowe progi przykryły stare
- wstawienie reperaturki wlewu paliwa
- malowanie: progów, tylnej klapy, prawych drzwi, obydwa tylne błotniki
- na progi poszedł "baranek" przed pomalowaniem
- łatka w podłodze
Zakres prac ogromny za te pieniądze, a teraz minusy:
Auto wygląda na oko sympatycznie, ale pod światło widać przetarcia od szlifowania drobne "zafalowania", trochę przyklejonych pyłków itp. w okolicach wlewu.
Ale z takimi rzeczami się liczyłem, auto jest nastoletnie, malowane wcześniej, a ja chciałem pozbyć sie purchli przy wlewie i na progach, białej farby z drzwi ( ktoś musiał wjechać w nią i rozpryskało na drzwi). Zamysłem było, aby małżonka pojeździła z 2-3 lata autem które "jakoś" wygląda- bo technicznie jest bardzo zadbany, czyli musiałem iść na kompromis.

Mam porównanie z innego warsztatu, gość robi raczej lepsze auta, i robi baaardzo dobrze. Jak zobaczył kaczkę i usłyszłał co chcę robić, powiedział że w tym aucie to lepiej dać sobie spokój, biorąc pod uwagę jego wartość.

Ale ja dociekałem, więc:

-wymiana progów 600
-reperaturka wlewu 350
-malowanie błotników tylnych razem z progami 800
-drzwi 350
-klapa 350
RAZEM 2450, a kaczka warta 3-4 kpln
Te 350 to stała cena za element, ale inaczej to wygląda przy aucie za 30, a inaczej za 3 tysiące.
Ja wybrałem wariant tańszy, a za 1450 zł, postanowiłem przestać się przyglądać z bliska, szukają niedoróbek:one:

andrzej___1 13-01-2012 22:50

Odp: wymiana progów
 
dzięki;)
mnie interesuje sama wymiana progów,no i sie zastanawiam czy to jakas trudna robota??

chmielu 14 13-01-2012 23:04

Odp: wymiana progów
 
witam.wszystko mozna zrobic samemu tylko jak to bedzie wygladac.a trudne tak jak pisales nie jest..

tofex 14-01-2012 09:42

Odp: wymiana progów
 
Trudne bardzo nie jest, jak się ma trochę narzędzi. Drzwi do zdjęcia, przednie błotniki dołem poodchylać (u mnie błotniki były wspawane na stałe, nie wiem czy w ka jest tak oryginalnie, bo najwygodniej jest je odkręcić). Jak dla mnie największym problemem jest to, że progi przechodzą w tylny błotnik. Więc wymiana to jedno, ale potem trzeba to wszystko wykończyć i polakierować.
Jest pytanie czy za 500 zł to tylko "blacharka", czy na gotowo z malowaniem?

andrzej___1 14-01-2012 12:02

Odp: wymiana progów
 
dziękuje za odpowiedzi;) 500zł na gotowo z malowaniem:P

andrzej___1 14-01-2012 13:43

Odp: wymiana progów
 
a tam trzeba spawac te progi? czy są jakieś zaczepy?? jak to wygląda;)) moge liczyc na jakąś instrukcje?:)

tofex 14-01-2012 21:35

Odp: wymiana progów
 
To nie jest wysoka cena, ja bym samemu nie robił. W dużym skrócie: oryginalnie próg jest zgrzewany wzdłuż uszczelki drzwiowej, a od dołu na całej długości ( tak jak podkładasz lewarek).Tylna część przechodzi zaś w błotnik. Są dwa warianty:
- ambitny : rozwiercasz, szlifujesz, lub w inny sposób pozbywasz się zgrzewów, tniesz tylny błotnik w miejscu przejścia w próg, pozbywasz się starego, wspawujesz nowy, szpachlujesz, malujesz. Zaleta, to możliwość oceny co ruda zrobiła wewnątrz i ewentualna naprawa.

- szybszy : nowy próg spawasz na stary ( o ile ktoś nie zrobił tego wcześniej- ilość warstw ograniczona:D), szpachlujesz i malujesz.
Tak czy inaczej obie wersje wymagają conajmniej "migomatu",flexa, wiertarki i jako takich umiejętności. Pamiętaj, że jak nawet wymienisz progi samemu, to nie bardzo widzę możliwość pomalowania samemu np. sprayem, szczególnie na błotnikach.
Powodzenia

andrzej___1 14-01-2012 23:10

Odp: wymiana progów
 
dziękuje bardzo za uświadomienie mnie;)) mysle że chyba jednak poświęce to 500zł i niech sie blacharz z tym bawi;)) dziękuje jeszcze raz;)
pozdrawiam

czarekessi 24-01-2012 19:20

Odp: wymiana progów
 
tu masz kolego linka do wymiany w moim mondeo robiłem sam moze ci sie przyda [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.