Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=195064)

Marcin-Prezes 10-12-2013 17:03

wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Otwierając nowy temat mam cicha nadzieje że nasze samochody będą niezawodne a ewentualne uwagi którymi się będziemy wymieniać posłużą do szybszego i efektywniejszego usuwania drobnych niedociągnięć produkcyjnych

Lep 10-12-2013 17:19

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Niedziałające USB. Jutro wizyta w serwisie zobaczymy co powiedza

jankowalski973 10-12-2013 18:20

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Oderwała mi się niewielka osłona termiczna w tylnej części samochodu. W ASO wymienili element na nowy ale co jakiś czas sprawdzam czy jeszcze jest. Dobrze, że zdarzyło się to w garażu bo nawet bym o tym nie wiedział.

Syntehol 10-12-2013 18:49

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2121759)
Oderwała mi się niewielka osłona termiczna w tylnej części samochodu.

Gdzie dokładnie jest ta osłona?

Lep 10-12-2013 20:22

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2121759)
Oderwała mi się niewielka osłona termiczna w tylnej części samochodu. W ASO wymienili element na nowy ale co jakiś czas sprawdzam czy jeszcze jest. Dobrze, że zdarzyło się to w garażu bo nawet bym o tym nie wiedział.

Chodzi Ci o tą małą pionową czarną owiewkę na tylnej szybie?

jankowalski973 10-12-2013 20:33

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Syntehol (Post 2121774)
Gdzie dokładnie jest ta osłona?

Pod spodem pomiedzy rurą wydechową a czymś podobym do filtra paliwa tyle, że to trochę jest duże. Nie wiem co to dokładnie jest.
Osłona oderwała się w mijscu zagięcia od wibracji.

Lep 11-12-2013 18:08

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał Lep (Post 2121733)
Niedziałające USB. Jutro wizyta w serwisie zobaczymy co powiedza

Panie, Panowie!!!

USB naprawione:D Poszło szybko 30 min i po sprawie. Pomogła aktualizacja softu.

Pozdrawiam

Marcin-Prezes 11-12-2013 18:10

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Lep gratulacje, jednak im sie udało. :)

jankowalski973 12-12-2013 08:26

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Pojawił się problem z otwieraniem elektrycznym klapy bagażnika która się blokuje i nie otwiera za pierwszym razem.
Kolega wiktor990 pisał o tym w innym dziale więc pozwoliłem sobie na jego cytat tutaj.

Cytat:

Napisał wiktor990 (Post 2115487)
...problemem było obsuniecie się klapy która haczyła o zaczep

Cytat:

Napisał wiktor990 (Post 2115658)
Zaczep umieszczony w podłodze na nim rygluje się zamek. Podczas podnoszenia jakiś element zamka ocierał o zaczep (widać było otarcie). System bezpiecznego otwierania zamykania wykrywał to jako przeszkodę i nie pozwalał unieść klapy do góry. Po regulacji mechanicznej klapa otwiera się za każdym razem bez problemów.

Jeszcze nie odwiedziłem ASO ale potwierdzić mogę otarcie zaczepu.

vpw 12-12-2013 09:35

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Z trywialnych rzeczy dodam tylko komputer pokładowy pokazujący po zatankowaniu do pełna, przebieg do następnego tankowania na poziomie 120-150 km.

Przy paliwożerności mojego egzemplarza na poziomie 12-13 l/100km (1,6 ecoboost, automat, AWD) to wciąż nie jest prawidłowy wynik. Wiem, że rozwiązaniem jest wizyta w warsztacie i zmiana softu, tylko trwa ona od 4-6 godzin (ciekawe co tak długo trwa aktualizacji), więc staram się o tym nie myśleć i czekam na wizytę przy przeglądzie.

Bump: Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na nieprawdziwe dane w instrukcji obsługi samochodu dotyczące żarówek halogenowych str 213. np.
światła drogowe halogenowe to 9005LL - tymczasem jest to H15
światła mijania halogenowe to H11LL - tymczasem jest to H7

Podobnie nieprawidłowe są opisy dotyczą sposobu wymiany żarówek kierunkowskazów w lusterkach i oświetlenia okolic progu (tam żarówka mocowana jest dodatkowo na śrubkę, której nieodkręcenie równa się wyłamaniu oprawki).

Mam wrażenie jak by część instrukcji dotyczyła modelu mk1 i Fordowi nie chciało się pisać jej dla nowego modelu. Prawdę mówiąc pierwszy raz mam samochód, w którym instrukcja nie odpowiada rzeczywistości.

jacektp 12-12-2013 11:34

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał vpw (Post 2122711)
Z trywialnych rzeczy dodam tylko komputer pokładowy pokazujący po zatankowaniu do pełna, przebieg do następnego tankowania na poziomie 120-150 km.

Mam taki sam model (z lutego) i pokazuje prawidłowo (ponad 400 km).

Cytat:

Napisał vpw (Post 2122711)
Wiem, że rozwiązaniem jest wizyta w warsztacie i zmiana softu, tylko trwa ona od 4-6 godzin (ciekawe co tak długo trwa aktualizacji), więc staram się o tym nie myśleć i czekam na wizytę przy przeglądzie.

Miałem już aktualizację soft (korekta oprogramowania alarmu) i czekałem ponad 4h. Serwis twierdził, że samo programowanie przebiega szybko ale po aktualizacji muszą przeprowadzić dokładne testy całej elektroniki.

Cytat:

Napisał vpw (Post 2122711)
Bump: Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na nieprawdziwe dane w instrukcji obsługi samochodu dotyczące żarówek halogenowych str 213. np.
światła drogowe halogenowe to 9005LL - tymczasem jest to H15
światła mijania halogenowe to H11LL - tymczasem jest to H7

Też mam wrażenie, że zamieniono opis żarówek halogenowe-ksenonowe.

Marcin-Prezes 12-12-2013 17:57

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
czytam z ciekawościa wasze doniesienia o "omyłkach" w instrukcji - to chyba jakas parodia że dokument majacy "laikowi" pomóc w obsłudze nabytego pojazdu tak naprawde wprowadza go w błąd. Ford powinien naprawic błędy w instrukcji i kazdemu uzytkownikowi przesłać nowa poprawiona instrukcje

robo007 12-12-2013 20:04

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał vpw (Post 2122711)
Z trywialnych rzeczy dodam tylko komputer pokładowy pokazujący po zatankowaniu do pełna, przebieg do następnego tankowania na poziomie 120-150 km.

Miałem podobny problem - u mnie komputer pokazywał przy pełnym zatankowaniu możliwość przejechania tylko 340 km.
Podejść poprawy tego błędu miałem aż 3. Dopiero za 4 razem problem udało się naprawić przy udziale inżynierów z Ford Polska. Trwało to jakieś 50 min. włącznie z testami. Jak do tej pory wszystko jest ok, a rzekłbym że samochód nawet lepiej chodzi i nastąpiła znaczna poprawa spalania.
A żeby było ciekawiej po 2 wizycie przestały działać czujniki w aucie. A zaobserwowałem to przypadkiem - odpinając pasy podczas jazdy - brak było jakiejkolwiek reakcji czyli tak jakby nie było nikogo w samochodzie. W serwisie przypadkiem usłyszałem rozmowę serwisantów że miałem dużo szczęścia bo podczas wypadku nie zadziałało by nic.
A zaczęło wszystko się bardzo prozaicznie od zaproszenia na akcję serwisową dotycząca alarmu, gdzie wszystko poszło bez problemów i błędów :wink:

Lukaszko 13-12-2013 06:52

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał vpw (Post 2122711)
Mam wrażenie jak by część instrukcji dotyczyła modelu mk1 i Fordowi nie chciało się pisać jej dla nowego modelu. Prawdę mówiąc pierwszy raz mam samochód, w którym instrukcja nie odpowiada rzeczywistości.

To nie pierwszy raz u forda. W instrukcji mondeo mk4 sposób wymiany żarówek i ich opis nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Byłem w szoku jak przystąpiłem do wymiany.

boncio 13-12-2013 13:26

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Z tymi żarówkami to jest tak samo dla każdego modelu chyba.
Masz Forda, to zanim kupisz i wymienisz żarówkę sprawdź nie w instrukcji, a w aucie :027:, ewentualnie w necie.

Marcin-Prezes 14-12-2013 14:14

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Skoro już w Kudze była akcja serwisowa dot spraw alarmu a przy okazji wymiana softu (jak zakładam w modelach wyprodukowanych na początku 2013r) to kolejne modele zjeżdżające z taśmy w drugiej połowie roku nie powinny wykazywać takich problemów.

vpw 14-12-2013 19:39

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 2123733)
Skoro już w Kudze była akcja serwisowa dot spraw alarmu a przy okazji wymiana softu (jak zakładam w modelach wyprodukowanych na początku 2013r) to kolejne modele zjeżdżające z taśmy w drugiej połowie roku nie powinny wykazywać takich problemów.

Niedomaganie alarmu i usterka komputera była znana w październiku kiedy odbierałem mój samochód. Koleżanka kilka dni wcześniej została zaproszona do serwisu aby jej to "poprawili". Przykro, że w tym samym czasie diler wypuszcza nowy samochód bez aktualizacji softwaru.

Marcin-Prezes 14-12-2013 20:00

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
skoro było jak piszesz VPW to zakrawa to na niekompetencje. Skoro dealer wiedzial ze w wydawanym tobie pojezdzie jest wadliwe oprogramowanie to powinien je wymienic. Mało sympatycznie wyglada to jesli po tygodniu np po wydaniu auta wzywa sie klienta na wymiane softu. A czy w takim razie jest jakis symbol tego nowego softu podany aby nowi uzytkownicy mogli przed odbiorem zweryfikowac ta kwestie lub zwrócic na to uwage dealerowi?

jankowalski973 14-12-2013 20:15

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale info o akcji przysyła Ford Polska a nie ASO a to od ciebie zależy czy z niej skorzystasz czy nie. Dlatego może dealer ma to poprostu w czarnej ....

SRS 14-12-2013 20:40

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2123940)
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale info o akcji przysyła Ford Polska a nie ASO a to od ciebie zależy czy z niej skorzystasz czy nie. Dlatego może dealer ma to poprostu w czarnej ....

a może ASO nie jest informowane przez ford-a o tym w które auto jest objęte akcją wymiany softu i go nie zmienia

vpw 15-12-2013 11:20

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2123940)
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale info o akcji przysyła Ford Polska a nie ASO a to od ciebie zależy czy z niej skorzystasz czy nie. Dlatego może dealer ma to poprostu w czarnej ....

w gruncie rzeczy to dla mnie jest bez znaczenia czy fuszerke odstawil producent czy sprzedawca. ja dostalem bubel przy pelnej swiadomosci sprzedawcy co do tego faktu.

Marcin-Prezes 15-12-2013 12:02

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
VPW a kiedy odbierałes swoje autko od dealera? i kiedy je wyprodukowano?

jacektp 15-12-2013 21:06

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał srs (Post 2123957)
a może ASO nie jest informowane przez ford-a o tym w które auto jest objęte akcją wymiany softu i go nie zmienia

Ja nie zostałem poinformowany o akcji ani przez Forda ani przez dealera. O akcji dowiedziałem się ze strony etis forda: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

vpw 16-12-2013 13:32

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 2124180)
VPW a kiedy odbierałes swoje autko od dealera? i kiedy je wyprodukowano?

Odebrałem 4/10, wyprodukowane miesiąc wcześniej. O ustarce wiadomo było na początku września. Przynajmniej na forum brytyjskim już mówili o tej ustarce. Ponadto zapytałem dilera o to przy odbiorze a on stwierdził, że nie wie czy taki problem istnieje, bo dopóki problem nie wystąpi to nie wiadomo czy istnieje.

Ja w ETISie nie mam akcji przywoławczej na swój samochód. Będę musiał poprosić o update. Ponoć po updacie pojawiają się też nazwy piosenek przy odtwarzaniu przez bluetooth.

jankowalski973 16-12-2013 17:43

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał jacektp (Post 2124501)
Ja nie zostałem poinformowany o akcji ani przez Forda ani przez dealera. O akcji dowiedziałem się ze strony etis forda: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy pisemne wezwania są wymagane? Czy klient sam ma szukać ifo na temat akcji serwisowej?
Może w Twoim wypadku nie było potrzeby jej wykonywać.

wojtek-vx 16-12-2013 17:46

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał vpw (Post 2124777)
Odebrałem 4/10, wyprodukowane miesiąc wcześniej. O ustarce wiadomo było na początku września. Przynajmniej na forum brytyjskim już mówili o tej ustarce. Ponadto zapytałem dilera o to przy odbiorze a on stwierdził, że nie wie czy taki problem istnieje, bo dopóki problem nie wystąpi to nie wiadomo czy istnieje.

Ja w ETISie nie mam akcji przywoławczej na swój samochód. Będę musiał poprosić o update. Ponoć po updacie pojawiają się też nazwy piosenek przy odtwarzaniu przez bluetooth.

Witam, ja swoją Kugę odebrałem na początku października, a wyprodukowana 02.09. Podczas wizyty w serwisie, jakoś w listopadzie zwróciłem uwagę, że samochód źle pokazuje dystans możliwy do przejechania - na pełnym baku było to np. niecałe 300 km. Poprosiłem o aktualizację oprogramowania, jeśli takie występuje i faktycznie było... Aktualizacja trwała około 4 godzin.

Po aktualizacji już prawidłowo pokazuje dystans możliwy do przejechania. Poza tym jakby trochę zmienił się na plus sposób zmiany biegów przez Power Shift. Lekka zmiana kolejności w menu komputera pokładowego. Automatyczne światła działają znacznie sprawniej. Ale tytułów Piosenek z Bluetooth nadal nie pokazuje. Być może jest już jakaś nowsza aktualizacja.

vpw 16-12-2013 18:53

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał wojtek-vx (Post 2124896)
Ale tytułów Piosenek z Bluetooth nadal nie pokazuje. Być może jest już jakaś nowsza aktualizacja.

Jeśli dobrze pamiętam wątek z [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], to update bluetooth a raczej rozwiązania microsoftu w Kudze to oddzielny soft. Z tego co czytałem to możliwa jest samodzielna aktualizacja poprzez USB. Jak znajdę szczegóły to się nimi z chęcią podzielę.

Tutaj jest sporo ciekawych informacji :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

boncio 16-12-2013 21:27

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2124895)
Czy pisemne wezwania są wymagane? Czy klient sam ma szukać ifo na temat akcji serwisowej?

Pisemne wezwanie jest wymagane prawem tylko wtedy, gdy jest zagrożenie życia lub bezpieczeństwa. Pozostałe "przy okazji". Ja np. kiedyś dostałem wezwanie na wymianę drutu oporowego świateł dziennych, bo ponoć groziło pożarem.
Co do SYNC, to jest to aktualizacja modułu BT/VC/USB/SYNC i dla zwykłych można było aktualizować samemu przez USB. Natomiast ASO aktualizuje raczej tylko to co wymagane i zgłaszane...

jacektp 16-12-2013 22:28

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2124895)
Czy pisemne wezwania są wymagane? Czy klient sam ma szukać ifo na temat akcji serwisowej?
Może w Twoim wypadku nie było potrzeby jej wykonywać.

Nie wiem czy pisemne wezwania są wymagane ale po moim telefonie do serwisu stwierdzili, że konieczne jest wykonanie akcji serwisowej i sami nalegali abym przyjechał jak najszybciej.

Syntehol 17-12-2013 06:50

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2125072)
Co do SYNC, to jest to aktualizacja modułu BT/VC/USB/SYNC i dla zwykłych można było aktualizować samemu przez USB

Tylko gdzie można pobrać odpowiedni soft? Próbowałem na stronie:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale mój VIN nie chce przejść podczas rejestracji konta.

jacektp 17-12-2013 08:15

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał Syntehol (Post 2125176)
Tylko gdzie można pobrać odpowiedni soft? Próbowałem na stronie:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale mój VIN nie chce przejść podczas rejestracji konta.

Ta strona jest tylko dla Amerykanów.

Marcin-Prezes 17-12-2013 12:53

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
a że tak spytam z ciekawości jak się aktualizuje soft samemu? (bo jak rozumiem jest taka możliwość jak tu czytam)

jacektp 17-12-2013 12:59

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 2125377)
a że tak spytam z ciekawości jak się aktualizuje soft samemu? (bo jak rozumiem jest taka możliwość jak tu czytam)

Dobre pytanie - też bym chciał wiedzieć gdzie można pobrać nowe oprogramowanie (sama instalacja jest chyba prosta - przegrywa się na pendriva i podłącza do portu USB).

Marcin-Prezes 17-12-2013 14:08

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
pendriva mamy:) a skąd pobrać oto jest pytanie?:)

boncio 17-12-2013 16:29

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Dla starych modułów nie SYNC aktualizacje były dostepne w necie ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]). Ale od czasu pojawienia się SYNCa nawet nie działa ta strona, tylko lokalne krajowe .de lub .co.uk ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]).
Kopiowało się zawartość zipa na pena, wpinało w port w aucie i aktualizował przez ok 20 minut.
SYNC niestety nie ma póki co takiej możliwości.

SRS 17-12-2013 17:05

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
jak pojedziecie do ASO i zapytacie o aktualizacje / najlepiej przy przeglądzie - wtedy nie powinni pogonić / po sprawdzeniu wersji powinni zaktualizować SYNC

kasjopeja 24-12-2013 08:47

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Ja miałem 3 krotnie napis awaria silnika - udać się natychmiast do serwisu. Byłem, podobno błąd komunikacji modułów. Problem do rozwiązania wysłali do USA, minęło jak na razie 4 miesiące i nie mam żadnej informacji. Nie powtórzyło się po akcji serwisowej związanej z alarmem. Jeszcze denerwujące są trzeszczenia, których niestety nie mogę zidentyfikować. Trochę w mojej ocenie za dużo pali, ok. 8 litrów po mieście i na trasie np. autostradzie. 163 km

vpw 24-12-2013 10:31

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał kasjopeja (Post 2128448)
Trochę w mojej ocenie za dużo pali, ok. 8 litrów po mieście i na trasie np. autostradzie. 163 km

Jak ja bym chciał zobaczyć takie spalanie w swojej benzynce ;). U mnie jak po mieście uda się w 11 zmieścić to jest cud i dużo jazdy obwodnicą z v<100km/h. Co to za samochód? Mam w domu 3,5l 320KM V6 i on pali 15 po mieście, ale umiem to zrozumieć. Ale w tym 1,6l 180KM takie spalanie to jest porażka. Jedyne co udało mi się osiągnąć przy spokojnej jeździe poza miastem dało 8,7-9,5l/100km. Najgorsze przy tym spalaniu to podjeżdżanie na stację co 300-400 km. Przyzwyczaiłem się do poprzedniego diesla w którym wizyta na stacji co ca. 800-900 km i większym baku oznaczało prawie miesiąc jeżdżenia bez oglądania stacji benzynowej.

kasjopeja 24-12-2013 11:42

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
mam porównanie z mondka 140 kucy diesel, który palił 2 litry mniej ale Fuga ma napęd na 4 i jest cięższa - stąd pewnie spalanie większe.

Atlis 24-12-2013 12:02

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
vpw - w jakim aucie masz te 3,5l V6? bo ja widze trzy powody do twojego spalania w porownaniu - duza buda Kugi i jej masa, twoj styl jazdy i skrzynia PS przy jezdzeniu po miescie (w trasie nie ma az tak duzy wplyw na spalanie).

btw producent dla 1,6EB 182KM z PS podaje spalanie na poziomie 10,2l - jezeli jezdzisz za ponad 11l, to akurat jestes bardzo blisko spalaniu katalogowemu, wiec nie wiem o co chodzi. kupowales auto bez patrzenia w dane techniczne? w trasie jezeli jezdzisz kolo 130km/h to spalanie na poziomie 9l tez nie jest niczym wyjatkowym w SUV - ba, nawet diesle dwulitrowe, lub 2,2 potrafia przy 130km/h palic kolo 8 litrow.

a wiec wybierajac mala benzyne do kugi wazacej +1500kg, chyba wiedziales na co sie decydujesz. wina nie jest po stronie kugi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.