Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Założenie tempomatu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111517)

piotrekmax 06-10-2010 16:52

Założenie tempomatu
 
Witam!! Jako że stałem sie posiadaczem S-maxa mam pytanie dotyczące tempomatu, chciałbym go założyć ale nie wiem czy wystarczy tylko zmenić kierownice i zaprogramować na komputerze czy sa potrzebne jeszcze jakieś modyfikacje?? dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

TOMAS 06-10-2010 17:15

Odp: zalożenie tempomatu
 
Taki numer przechodził w mondeo mk4 2.0 TDCI od wersji tytanium

piotrekmax 06-10-2010 18:30

Odp: zalożenie tempomatu
 
a nie wiecie jak jest w przypadku S-maxa czy tez zależy od wersji czy możne jest więcej problemów??

Bouli_Ossów 06-10-2010 19:00

Odp: zalożenie tempomatu
 
Strzelałbym że wystarczy. Gaz jest elektroniczny więc chyba nie powinno problemu...
Sam dokładałem tempomat w Octavii 1.6 i Vectrze 1.9 i wymieniałem tylko manetki więc czemu nie miałoby być tak samo w Esiu (oczywiście tu wymieniamy kierownice)

wit007 06-10-2010 19:52

Odp: zalożenie tempomatu
 
Nie wymieniamy kierownicy, tylko dokładamy przełączniki. Gdzieś na forum był opis co i jak, chyba z niemieckiego klubu.

TOMAS 06-10-2010 20:44

Odp: zalożenie tempomatu
 
Tylko pstryczki w ASO to 2x360zł a na alledrogo nie dostępne, a kierownice używaną w b.dobrym stanie można dostać za 250-300zł

tygrysex 07-10-2010 07:06

Odp: zalożenie tempomatu
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] albo jak TOMGOL napisal - cala kierownica, tylko trzeba pamietac chyba o tej wiazce... zeby nie bylo, ze nie ma ;)

rubinio 07-10-2010 07:11

Odp: zalożenie tempomatu
 
No właśnie najgorsza jest ta wiązka, która podobno nie występuje.
Więc może ktoś wie co to za "druty".

Przeglądając Alledrogo z kierownicą nie będzie problemu, ale ten kabel i programowanie. Jak się pytałem w ASO o zaprogramowanie tempomatu to patrzyli jak na debila.

wit007 07-10-2010 07:42

Odp: zalożenie tempomatu
 
Rozwiązuje się to podobno tak - jedzie się do ASO gdy już całość założona (właśnie, trzeba mieć jakieś wtyki żeby załatwić wiązkę) i mówi że tempomat nie działa. Podpinają pod komputer i... "znów" działa ;)

rubinio 07-10-2010 08:09

Odp: zalożenie tempomatu
 
No tak ale jak będą chcieli to sprawdzą że nie było tempomatu.

A może ktoś wie coś więcej na temat tej wiązki? nie tylko że jest super specjalna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.