Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   wbijam bieg i nie jedzie co to może być ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179852)

waldekkiepski 09-04-2013 18:38

wbijam bieg i nie jedzie co to może być ?
 
Witam mam mały problem jechałem dokładnie wczoraj wieczorem troszkę przycisnąłem no 160 km/h wszytko gitara i nagle nie mogę wbić biegu no raczej wbijam silnik pracuje ale nie jedzie co to może być ?od razu mówię ze nie ma żadnego zgrzytu ani jakiś dziwnych oznak od tak po prostu wbijam bieg i nie jedzie może mi ktoś pomóc co to może być :?

benio 09-04-2013 20:16

Odp: problem z sprzeglem nie wiem dokładnie
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

waldekkiepski 09-04-2013 21:09

Odp: problem z sprzeglem nie wiem dokładnie
 
niestety ale tamten temat nie zawiera odpowiedzi na moje pytanie same domysły pomysły

salom 10-04-2013 08:29

Odp: wbijam bieg i nie jedzie co to może być ?
 
Waldek kiepski wbija biegi, a reszta to wkłada lub włącza biegi po naciśnięciu sprzęgła.
Spróbuj na włączonum silniku nacisnąć sprzęgło, i zauważyć , posłuchać, czy zatrzymały się obroty wałka w skrzyni biegów, czy wogóle coś się w niej obraca, szumi itp..
Na nacisniętym sprzęgle włóż bieg , jedynkę lub jakis inny, i powoli popuszczaj i zauważ czy jest jakas reakcja w postaci tarcia lub jakichś innych odgłosów. Jeżeli cisza, to może być urwana tarcza sprzęgła, lub wybierak biegów.

Szeryf455 10-04-2013 15:28

Odp: wbijam bieg i nie jedzie co to może być ?
 
Cytat:

Napisał salom (Post 1993298)
może być urwana tarcza sprzęgła, lub wybierak biegów

Zapomniałeś jeszcze o przegubach ;)

salom 10-04-2013 16:22

Odp: wbijam bieg i nie jedzie co to może być ?
 
Przegub jak by był urwany, to by było bardzo go słychać.

waldekkiepski 10-04-2013 17:22

Odp: wbijam bieg i nie jedzie co to może być ?
 
waldek kiepski potrafi nawet ;wrzucić ,załączyć bieg a jak ty wkładasz bieg to już twoja sprawa bo inni to wkładają np ciasto do piekarnika heeh a sprzęgło nacisnąć czy wcisnąć ?? a co do fprdka to w sobotę zajmę się tym i napisze

tom2125 14-04-2013 11:50

Odp: wbijam bieg i nie jedzie co to może być ?
 
Cytat:

Napisał waldekkiepski (Post 1992935)
wbijam bieg i nie jedzie

Puść sprzęgło:p
A poważnie to może wydaje Ci się,że wbijasz bieg? Sprawdź wybierak od skrzyni do lewarka.
No i pochwal się co to było bo pewnie już naprawione.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.