Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Zamarzający hamulec ręczny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116217)

deku 02-12-2010 09:15

Zamarzający hamulec ręczny
 
Już drugi raz tej zimy (w sumie ciągle jeszcze jest kalendarzowa jesień) zamarzł mi hamulec ręczny. Podejrzewam, że przymarzły gdzieś linki. Macie na to jakieś patenty? Wczoraj z górki musiałem jechać na 3 biegu, dopóki się samochód nie rozgrzał i wszystko wróciło do normy (może poza smrodem palonych klocków). Staram się nie zaciągać ręcznego w zimie, ale czasami nie ma innego wyjścia.

zibi187 02-12-2010 10:35

Odp: Zamarzający hamulec ręczny
 
No niestety na to nie ma lekarstwa. Musisz przestawić się na zostawianie samochodu na biegu.

devaluator 02-12-2010 12:19

Odp: Zamarzający hamulec ręczny
 
ja 2 razy linki wymieniałem i nic.. zamarzają, linki od biegów też... dobrze, że mam jeszcze toledo.

deku 02-12-2010 12:26

Odp: Zamarzający hamulec ręczny
 
Cytat:

Napisał devaluator (Post 1550917)
dobrze, że mam jeszcze toledo.

Ja mam fiestę, ale sam przyznaj, że to nie to samo.

Jarek P. 02-12-2010 13:48

Odp: Zamarzający hamulec ręczny
 
Witam
Niestety jedynym lekarstwem jest wymiana linek,
jak już dostaną wody do środka to kaput.
Pozdrawiam

robson67 02-12-2010 14:40

Odp: Zamarzający hamulec ręczny
 
jeżeli osłonki linek są nie popękane to strzykawką spróbuj wtłoczyć w linki naftę, u mnie pomogło i jest ok; można to zrobić także w pewniejszy ale wymagający więcej pracy sposób: odpinasz linki od zacisków, nawlekasz na końcówkę pancerza igielitowy przewód i zaciskasz go na pancerzu opaską metalową a następnie do środka tego przewodu nalewasz wd 40 czy coś w tym stylu i w napełniony wężyk podajesz powietrze z kompresora żeby wtłoczyć pod ciśnieniem preparat do wnętrza linki:570:

jmr 02-12-2010 14:49

Odp: Zamarzający hamulec ręczny
 
W Focusie zamarza mi ręczny hamulec już przy -3st :( ale tak perfidnie że nie daje się podciągnąć jego dźwigni. Gdy jednak przezwycięży się ten opór i podciągnie dżwignię to już hamulec nie odpuszcza - dopiero jak autko postoi chwilę w garażu hamulec ręczny odpuszcza....masakra, nigdy do tej pory nie miałem kłopotu z ręcznym i w dużo większych mrozach :(.

zibi187 02-12-2010 16:04

Odp: Zamarzający hamulec ręczny
 
Nie musi tam nalecieć woda. Wystarczy wilgoć powstała na skutek różnicy temperatur.

subratri 02-12-2010 20:25

Odp: Zamarzający hamulec ręczny
 
poprostu nie zaciągajcie ręcznego do końca. zostawcie ze dwa ząbki luzu. Rano wsiadasz i szarpiesz go do góry i puszcza.

Pacific tdi 02-12-2010 21:02

Odp: Zamarzający hamulec ręczny
 
Ja zaciągam zawsze. Czy zima, czy lato. Czy stoję w garażu, czy na zewnątrz. Zawsze funkcjonuje perfekcyjnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.