Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Modyfikacje Converse+ by Orion512 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197422)

orion512 26-01-2014 22:27

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Propozycja bardzo kusząca :)
Musiał bym się tylko zaopatrzyć w wiązki aby to połączyć.
Nie masz może przy okazji?

Pogrzebałem trochę na allegro i znalazłem cos takiego w rozsądnej cenie:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy myślisz że tam znajdę interesujące mnie złącza:
- złącze converse
- złącze BCMa
- złącze OBD2

Mi trochę ciężko to ocenić po zdjęciu ale może Ty masz większą praktykę i coś rozpoznasz.

Jeśli są tam te złącza to zainwestował bym w tą wiązkę i wtedy mógłbym pożyczyć tego BMI od Ciebie do potestowania.

mm32 26-01-2014 22:38

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Na tej wiązce znajdziesz tylko wtyczkę (oczywiście z Ciebie interesujących) do conversa to na pewno i niebieską(chociaż tej do końca nie jestem pewny) dużą do BCMa.Reszty to znaczy brązowej i zielonej do BCMa nie ma.

orion512 26-01-2014 22:56

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Czy tak samo będzie we wszystkich innych wiązkach oferowanych na allegro pod nazwą wiązka (instalacja) konsoli (deski)?

Do BCMa i gniazda OBD2 są oddzielne wiązki? Jak się łączą z powyższą wiązką konsoli (co najmniej CAN musi je łączyć)?
Czego musiał bym szukać (jak je nazwać)?

mm32 26-01-2014 23:12

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Cała instalacja jest podzielona tak na prawdę na 3 mniejsze instalacje,instalację konsoli, instalację wnętrza i instalację silnika są to główne wiazki i nie wykluczam jakichś mniejszych pod instalacji.
Złącze OBD jest na wiązce deski tutaj to ładnie widać:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tutaj instalacja wnętrza z brązową wtyczką do BCMa:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jak do tej pory nie rozbierałem jeszcze jak to mam w zwyczaju swojego mondeo mk4 na drobne elementy,także napisałem to z obserwacji allegro.
Brakuje jeszcze do zestawu zielonej wtyczki BCMa jest ona na instalacji silnika:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Trzeba zadać sobie pytanie,czy aby na pewno potrzebujesz wszystkie 3 wtyczki z BCM.

orion512 26-01-2014 23:38

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Rozumiem że wiązka konsoli łączy się gdzieś z instalacją wnętrza za pomocą jakiegoś złącza?

A na której z tych wiązek jest gniazdo OBD2?

mm32 27-01-2014 03:42

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Cytat:

Napisał orion512 (Post 2147111)
A na której z tych wiązek jest gniazdo OBD2?

Odpowiedź znajdziesz wyżej :)

mayak 27-01-2014 08:56

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
nic Ci nie da samo podpięcie więcej wtyczek do BCMa, jeśli po 'drugiej stronie' wtyczki nic nie będzie :)
a raczej nie ma sensu na potrzeby zabawy/eksperymentu kupować sterownik silnika za kilka stówek - wydaje mi się, że na początek najlepiej będzie spiąć ze sobą BCMa z Converse, czyli ta wiązka, którą podałeś jako pierwsza. Jako bonus będziesz miał jeszcze gniazdo OBD

przydałoby się jeszcze podpiąć klawisze z kierownicy sterujące conversem (czyli te po prawej stronie), ale one idą chyba przez SASM (steering angle sensor module) - może być tak, że SASM konwertuje analogowe sygnały z drabinki rezystancyjnej na komendy słane po CANie

ps.
tak mi przyszło do głowy, że jak zakończysz swoje eksperymenty, to może odkupiłbym Twoją instalację
ale to na priva albo w 'realu' :)

orion512 27-01-2014 09:43

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
1 załącznik(i)
Nabyłem tą wiazkę z mojego linku. Jak przyjdzie to zobaczymy co tam jest.
Wiem już że powinna być tam wtyczka do converse i ogniazdo OBD.

Natomiast nie do końca kumam jeszcze jak wygląda sprawa z BSI. Z tego co zrozumiałem BSI ma trzy duże gniazda: zielone niebieskie i brązowe.
Do brązowego jest podłączona instalacja wnętrza.
Do zielonego instalacja silnika.
Co jest natomiast podłączone do niebieskiego gniazda?
Na obrazku jest jeszcze jedno małe czarne gniazdo. Od czego ono jest?

I teraz najbardziej interesujące mnie pytanie jak wiązka konsoli jest podłączona z BSI (którędy jest spięta magistrala CAN).
Czy wiązka konsoli jest wpięta bezpośrednio do BSI (mm32 twierdzi że nie) czy też połączona jest z inną wiązką idącą dalej do BSI?

Jeśli chodzi o klawiaturkę to według schematów podłączona jest bezpośrednio do converse (przez moduł kierownicy tylko przelatuje) z pomocą 3 przewodów.
Jeden to masa drugi za pomocą zmiany rezystancji obsługuje 4 klawisze (góra, dół, lewo, prawo) a trzeci to set/reset/ok.
Gdybym wiedział jakie są wartości rezystorów to mogę sobie na 5 switch'ach ją odtworzyć.

I jeszcze dla pewności ustalmy BCM, BSI, GEM, oraz SJB (smart junction box ze schematów) to są alternatywne okteślenia tej skrzynki w załączniku znajdującej się pod schowkiem. Czy dobrze myślę?

mayak 27-01-2014 09:48

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Cytat:

Napisał orion512 (Post 2147269)
Na obrazku jest jeszcze jedno małe czarne gniazdo. Od czego ono jest?

wg mnie zasilanie

a przeglądałeś schemat CAN z paczki schematów?

mm32 27-01-2014 14:32

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2147275)
Czy wiązka konsoli jest wpięta bezpośrednio do BSI (mm32 twierdzi że nie)

Nic takiego nie twierdziłem,a nawet mogę powiedzieć po oblukaniu mojego BSI w aucie,że niebieska wtyczka na 80% to ta z wiązki z pod konsoli :).
Tak jak pisze MAYAK schemat w dłoń i do dzieła,a zobaczysz, w jaki sposób(które złącze,ja stawiam na niebieskie) convers łączy się z BSI po CAN.
Cały czas pozostaje pytanie,co będzie gdy zabraknie któregokolwiek urządzenia , które korzysta z sieci CAN,czy zostaną tylko wystosowane odpowiednie błędy i reszta działa dalej,czy wszystko zostaje zablokowane.
Jak już będziesz się rozbudowywał na dobre to ja mogę Ci udostępnić oprócz BSI także pompę ABS/ESP, YAW sensor , moduł parkowania i pewnie jeszcze bym coś tam znalazł co korzysta z CAN(wymienione elementy z niej korzystają),wszystko z mondeo mk4. :)

Bump:
Cytat:

Napisał mayak (Post 2147275)
Cytat:
Napisał orion512 Zobacz post
Na obrazku jest jeszcze jedno małe czarne gniazdo. Od czego ono jest?
wg mnie zasilanie

Czarne z 2 pinami to zasilanie,a jest jeszcze czarne z dużą ilością pinów i naprawdę nie wiem do czego służy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.