Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Nieprawidłowa praca wycieraczek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=219260)

jaro_27 14-07-2006 20:24

Wycieraczki nie wracają do swojej pozycji
 
Witam!
Mam mały problem z wycieraczkiami w Foce I. Otóż po naciśnięciu dźwigienki w dół powinny one wykonać jeden cykl i powrócić w początkowe położenie. U mnie niestety, gdy puszczę dźwigienkę wycieraczki zatrzymują się. Gdy ponownie ja nacisnę, ruszają by po puszczeniu dźwigienki ponownie się zatrzymały. Aby więc wycieraczki wykonały jeden cykl muszę trzymać do dołu dźwigienkę i w odpowienim momencie puścić, aby zatrzymały się one w mniej więcej początkowym położeniu. Poza tą usterką wszystkie biegi działają poprawnie. Aha w momencie przekręcenia kluczyka czasami jeden cykl robi tylna wycieraczka. Gdzie szukać tej usterki i co wymienić aby ją naprawić. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam
Jaro_27

rychu4 17-07-2006 10:50

Sie ma
Miałem podobny problem z wycieraczkami w Focusie mojego ojca (w moim jeszcze jest ok). W serwisie wymieniono przekaźnik czy moduł - no tak bynajmniej zeznawali - auto było jeszcze na gwarancji, więc nie wiem ile to może kosztować.
Co do tylnej wycieraczki to wlącza się ona automatycznie w momencie gdy przednie wycieraczki są włączone w trybie czasowym (i może normalnym - nie pamiętam dokładnie)i załączamy wsteczny bieg. W takim przypadku tylna wycieraczka robi jeden cylk. Proponuję sprawdzić taką kombinację, może to ona powoduje załączenie owej wycieraczki.
Pozdrawiam
Tomek

TiBi 18-07-2006 11:05

Wycieraczki
 
Ja bym sprawdził przekaźnik K162 (w skrzynce bezpieczników) i modół A38 - gdzieś obok lub s tyłu (Central Timer Module). Jeśli chodzi o K162 to sprawa jasna - łatwo zdiagnozować. Z modułem czasowym to będzie bardziej skomplikowane. Nie mam pojęcia co tam w środku siedzi. Dziwne te objawy. Cykl wyzwalany ręcznie nie działa (brak automatycznego powrotu a automat działa. Myślałem może, że to wyłącznik przy silniku wycieraczek. Tylko dostęp do nirgo ****iany bo trzeba zdejmować całą osłonę ramiona itp.
Powodzenia.

skies 02-03-2007 06:19

Miałem podobne objawy tzn. po naciśnięciu dźwigni włącznika wycieraczek w dół wycieraczki powinny wykonać jeden cykl, a w moim przypadku po tygodniu używania samochodu od zakupu ( auto 4 letnie) wycieraczki zatrzymywały się po puszczeniu dźwigni - nie wykonywały pełnego cyklu. Działało to losowo - czasami wykonywały pełny cykl.
Dobrałem się do centralnej skrzynki bezpieczników, wyciągnąłem szary przekaźnik opisany powyżej i przeczyściłem styki. Włożyłem z powrotem i wycieraczki działają prawidłowo.
Tak więc opisana powyżej metoda naprawy jest jak najbardziej skuteczna. :)

zala_z1 04-03-2007 20:39

Witam.to dosc czesta usterka zazwyczaj pada przekaznik wycieraczek kosztuje okolo 30 zl i mozna go sobie samemu wymienic,Pozdrawiam dla pewnosci mozesz sobie jeden z nich przelozyc w miejsce drugiego bo sa 2 i sa takie same jeden odpowiada za przoddrugi za tyl pozdrawiam

adi602 18-04-2007 21:54

Witam.U mnie problem tkwił w zatartych na amen mechanizmach wycieraczek.Po wymontowaniu wycieraczek i mechanizmu trzeba bylo troszkę się namęczyć aby przywrócić je do ruchu.Podziwiam wytrzymałość silniczka od wycieraczek (zdaje się, że Bosch), ponieważ chciał przesunąć wycieraczkami, ale zatarcie powodowało, że nie może (to była trasa 5 godzinna- był gorący, ale się nie spalił) :)

pk40 19-04-2007 20:39

:
Cytat:

Napisał jaro_27
Mam mały problem z wycieraczkiami w Foce I. Otóż po naciśnięciu dźwigienki w dół powinny one wykonać jeden cykl i powrócić w początkowe położenie. U mnie niestety, gdy puszczę dźwigienkę wycieraczki zatrzymują się. Gdy ponownie ja nacisnę, ruszają by po puszczeniu dźwigienki ponownie się zatrzymały.

Czytaj tutaj. tu jest wyjaśnienie większości problemów z wycieraczkami

Michal77 05-09-2007 10:41

Witam wszystkich forumowiczów.!!
Moj problem dotyczy tylniej wycieraczki, a mianowicie po wlączeniu rusza i staje po jkaichs 10 cm i (czynnosci tej toważyszy dosc glośne "buczenie") zeby zakończyc pelny obieg ,trzeba wyjsc z auta iphcnac wycieraczke prawie do końca.Pisze prawi ponieważ jakies 5-10 cm od końca obiegu zaczyna działac i juz sama wraca do położenia 0.

Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał to prosze o pomoc. (i jak zdiac tylnia wycieraczke bo po odkeceniu nakretki nie idzie jej wyrwac tak zapieczona) :fcp5

Jester 05-09-2007 14:18

Cytat:

Napisał Michal77
Witam wszystkich forumowiczów.!!
Moj problem dotyczy tylniej wycieraczki, a mianowicie po wlączeniu rusza i staje po jkaichs 10 cm i (czynnosci tej toważyszy dosc glośne "buczenie") zeby zakończyc pelny obieg ,trzeba wyjsc z auta iphcnac wycieraczke prawie do końca.Pisze prawi ponieważ jakies 5-10 cm od końca obiegu zaczyna działac i juz sama wraca do położenia 0.

Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał to prosze o pomoc. (i jak zdiac tylnia wycieraczke bo po odkeceniu nakretki nie idzie jej wyrwac tak zapieczona) :fcp5

Objaw jakby zębatka się wytarła.
Dobrze kombinujesz ze zdejmowaniem. W jakimś opisie sugerowano Coca Colę i WD40, a później opukiwanie. Podobo 15 min i schodzi. Należy użyć dużego wkrętaka i podważać z obu stron podkładając coś między wkrętak i szybę.

bargus 04-10-2008 00:00

Re: Problem z wycieraczkami.
 
Ja miałem podobnie. Zamieniłem "szare przekaźniki" (tylna i przednia wycieraczka) i jest miodzio. :fcp2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.