Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zewnetrzne uszczelki drzwi - wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182543)

Przemek_ 20-05-2013 20:35

Zewnetrzne uszczelki drzwi - wymiana
 
Cześć,

Czy ktoś z Was wymieniał zewnętrze uszczelki na drzwiach, te które stykają się z szybą - czasem określane jako parapety.
Muszę je wymienić u siebie ale nie wiem jaki jest sposób montażu? Czy są wciskane, czy wcześniej powinienem kupić jakiś klej itd. No i może macie jakieś namiary gdzie można je kupić patrzyłem na jednym e-sklepie Forda i na Allegro, cena trochę powalająca...za 4 uszczelki ok 400pln

Pzdr

Martini3g 20-05-2013 21:32

Odp: Zewnetrzne uszczelki drzwi - wymiana
 
Są wciskane. Po prostu, z tym że by wymienić parapety w przednich drzwiach musisz poluzować lusterka.

juri2069 20-05-2013 21:33

Odp: Zewnetrzne uszczelki drzwi - wymiana
 
wymienia się je bardzo prosto bo wystarczy wyjąć szybe i wyciagnac uszczelki.....zalezy ktore bo jedna pojdzie przed szyba a inna po .....wyjmowalem wtedy jak przyciemnialem szyby....
niczym sie nie klei.
Oczywiscie latwo nie znaczy szybko, troszke rozkrecania boczkow jest

a moze cos pomylilem z tymi szybami... hahaha sorki jesli tak :P

wrzoch 20-05-2013 22:34

Odp: Zewnetrzne uszczelki drzwi - wymiana
 
A z jakiej to przyczyny musisz wymienić wszystkie?

steell 20-05-2013 22:44

Odp: Zewnetrzne uszczelki drzwi - wymiana
 
Pewnie z takiej jak wszyscy, "popuchły" ja wymieniłem obie przednie, ale tylne też są coraz gorsze wiec też chyba pójdą do wymiany.
Winne puchnięciu są wkładki - paski aluminiowe które sie utleniają po jakimś czasie

Przemek_ 21-05-2013 09:19

Odp: Zewnetrzne uszczelki drzwi - wymiana
 
Dokładnie nie inaczej, zwłaszcza od strony kierowcy jest tragedia. Pozostałe wyglądają trochę lepiej, ale szału nie ma też juz zaczynają puchnąć. A jak wymienić to juz chyba wszystkie żeby to jakoś wyglądało.

Sibilian 23-05-2013 16:23

Odp: Zewnetrzne uszczelki drzwi - wymiana
 
A próbował ktoś regenerować uszczelki kąpielą w gorącej wodzie, a następnie nacieraniem silikonem? Czytałem gdzieś, że to bardzo dobry sposób.

wbbmzg 24-05-2013 16:57

Odp: Zewnetrzne uszczelki drzwi - wymiana
 
...nie wiem czy gorąca woda pomoże na spuchnięty (utleniony) kawałek metalu zatopiony w gumie
Tutaj to raczej tylko wymiana pomaga

qerda 25-05-2013 14:41

Odp: Zewnetrzne uszczelki drzwi - wymiana
 
Pytanie do osób, które wymieniały w ostatnim czasie: gdzie kupowaliście? Bo jak wspomniał kolega w 1 poście, na allegro dosyć drogo chodzą.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.