Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Spryskiwacz tylnej szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=11190)

Dyrekk 03-03-2006 18:16

Spryskiwacz tylnej szyby
 
Moze ktos mial taka usterke. Nie dziala spryskiwacz tylnej szyby (kombi) , slysze jak pracuje silniczek ale nic nie leci. No chyba ze jest osobny zbiorniczek a ja o nim nie wiem. Moze spadl jakis wężyk ale gdzie go szukac??? [/b]

andrew.thc 03-03-2006 18:41

jest tylko jeden zbiorniczek na przód i tył
może masz zapchany tylni spryskiwacz?
jeśli słyszysz że pracuje silniczek,a nic nie leci....wniosek że masz prawdopodobnie nieszczelną instalacje!
ciężko określić
powodzenia

1olek 03-03-2006 22:27

Witam
U mnie spadl wezyk ze zbiorniczka, ciezko sie bylo tam dostac bo trzeba bylo oslonke od spodu odkrecic. Usterke latwio zauwazyc bo po uruchomieniu spryskiwacza pod silnikiem przy prawym kole pojawia sie kaluza. Moze masz to samo.
Pozdrawiam

marko26 05-03-2006 09:09

Witaj.
Sprawdź czy masz w zbiorniczku płyn (ewentualnie uzupełnij), zaparkuj na suchej nawierzchni, włącz spryskiwacz i trzymaj go przez jakiś czas ( najlepiej z przerwami) potem wyjdź z samochodu i zobacz czy nigdzie nie jest mokro pod samochodem. Potem sprawdź czy jest sucho w samochodzie ( przewód do tylnej klapy idzie w poprzeczce dachu od strony pasażera), jeśli nigdzie nie bedzie mokro to najprawdopodobniej masz zatkany przewód. Zacznij od sprawdzenia końcowej kulki z otworem ( np. szpilką).

pyton 05-03-2006 10:14

To taka mała rada zacznij sprawdzać czy nie leje się w środku auta, ja zacząłem właśnie od zewnątrz i zanim doszedłem do wnętrza to już miałem całą podsufitówkę mokrą ale było lato wiec szybko wyschła, zaraz za słupkiem jest miejsce gdzie łączy się wężyki mi właśnie tam spadł i lało się do środka.

D-fens 05-03-2006 22:38

Poznałem tą przypadłość w swoim przypadku - kwestia była banalna - zamarzł płyn w przwodzie lub w samej dyszy spryskiwacza. Ale problem wynikł z mojej winy - rzadko używałem tylnego spryskiwacza i został w nim płyn letni :) i nie przepłukałem przwodu po zmianie na zimowy.

adi 07-03-2006 09:28

najprościej zacznij od tego:
do zbiorniczka dochodzą dw przewody,widac je jak wchodza w otwór koło tego kołnierza przy zbiorniczku.pociagnij delikatnie za jeden i drugi i zobacz czy którys nie jest luzny i wychodzi całkowicie.
bo skoro z przodu ci psika tzn ze silniczek działa,a moze tylko ten jeden wężyk od tylnej wycieraczki tylko spadł.

powodzenia!

p.s. ale skoro by ten wężyk spadł to podczas psikania na tył pod autem by robiła sia kałuża bo zmaist w wezyk leciec leciało by na ziemie!

impactom 08-03-2006 16:01

dokładnie jak napisał jeden z kolegów - u mnie spadł przewód i po prawej stronie z przodu zrobiłą sie kałurza - trochce trudno było sie dostac ale w koncu założyłem rurke na silniczek i gra!

Domel 09-03-2006 18:23

U mnie miałem tę samą przypadłość. Otóz banalna sprawa. Zdejmij osłonę na tylnej klapie pod trzecim świtałem stopu i będziesz miał dojście do weżyka i dyszy spriskiwacza. U mnie był zagięty wężyk i dlatego nie leciał płyn. Też podobnie jak inni rozbierałem zbiornik z płynem...niepotrzebnie. Wszystko było ok. i wpadłem na sprawdzenie samej dyszy...BINGO. Powodzenia

einstein7 23-12-2007 13:43

Prośba o wyjaśnienie - co to jest osłona ścianki czołowej
 
Witam,
od niedawna jestem posiadaczem Fordzika Kombi (rodzinka nieco większa, więc i nabytek odpowiedni).

Problem stary jak świat - i go jako tako rozpoznałem (wyciek przy prawym przednim kole, wężyk sobie dynda)- wypadł mi wężyk przedniego spryskiwacza (więc prawie jak tylny). Nie rozumiem niestety z rysunków i opisów w książce "zrób to sam", o co chodzi z "osłoną ścianki czołowej" (mam tam odkręcić 9 śrub, bo mój silnik to benzynka). Jakoś tak napisane jest, że nic z tego nie kumam - cóż to takiego - maskownica przednia chłodnicy czy co?

Gdybym miał więcej czasu, to pewnie bym sobie postał przy autku i długo pooglądał - ale problemy są dwa:
1) jest zimno a ja nie mam garażu więc muszę robić na zewnątrz
2) dzisiaj niedziela, jutro wigilia a ja chcę pojechać na wigilię i przecież w trasę bez wody w szybach nie pojadę
proszę o to krótkie wyjaśnienie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.