Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Opinia o 2.0 TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66236)

kazimierzw 03-04-2009 07:07

Opinia o 2.0 TDCi
 
Witam. Czytam to forum i jestem w ciężkim szoku. Czy to są tak bardzo awaryjne samochody w stosunku do innych, czy tylko tu ludzie piszą co ich boli. Czy inne marki diesli to są takie dobre. Sam mam mondka, ale już powoli wpadam w paranoję szukając usterek bo przecież w " tym" typie występują. Będę wdzięczny o rzetelne opinie i wypowiedzi. Wydaje mi się, że we wszystkich po jakimś przebiegu coś się psuje. A może się mylę?? Szczególnie cenne będą uwagi ludzi, którzy się na tym trochę znają. Czekam na wypowiedzi.

1olek 03-04-2009 07:42

Odp: Opinia o mondeo 2.0 TDCi
 
Kolego ty juz masz mondeo po FL a w tym modelu wiekszosc poprawiono ;)

slazdu 03-04-2009 10:22

Odp: Opinia o mondeo 2.0 TDCi
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1129392)
Kolego ty juz masz mondeo po FL a w tym modelu wiekszosc poprawiono ;)

Racja. W tym modelu część została już naprawiona, ale...
Spotkałem się z podobnymi opiniami ludzi zawodowo zajmujących się samochodami i ich naprawami dot. wadliwości samochodów.
Kiedyś Mercedes i Volvo wyprodukowały takie modele, na których co niektórzy przejeżdżali po 1Mkm, lejąc paliwo, zmieniając oleje itd. O mało nie zbankrutowali :) Te f-my.
Teraz f-my motoryzacyjne ścigając się pomiędzy sobą wprowadzają ciągle nowe bajery, mające zachęcić do kupna, ale nowych. Wytrzymują one tyle ile trwa gwarancja. Czasem krócej (ASO), czasem dłużej (szczęśliwi posiadacze). Po tym okresie bezawaryjnej radości nadchodzi okres żniw dla serwisów / ASO itd.
Trudno się z tym nie zgodzić :)
Tak samo jest z Fordami i innymi samochodami. Wystarczy poczytać inne fora. Trzeba się cieszyć tym co się ma i zastanowić, czy wróciłbyś do poprzedniego samochodu. Może był to Fiat 126, Polonez, albo stary Golf. Decyzja należy do czytającego tegoż posta.
Pozdr. i miłego weekendu. :))))
slazdu

Mariusz 03-04-2009 11:21

Odp: Opinia o mondeo 2.0 TDCi
 
Mam mondka Mk3 od 9 miesięcy. Jak narazie (odpukać) nic nie wymieniałem prócz łącznika stabilizatora osi przedniej- prawa strona. Nie liczę wymiany oleju, filtrów itp. rzeczy. Podstawa- lać na dobrych stacjach paliwo Shell, Orlen, może jescze jakieś inne(gdzie jest duży ruch) i nie mieć zbyt ostrego kopytka (sprzęgło, dwumasa). Tyle ode mnie, pozdro i bezawaryjnej jazdeczki!

tlopuc 03-04-2009 12:39

Odp: Opinia o mondeo 2.0 TDCi
 
Panowie forum jest po to aby podzielić się swoimi problemami z samochodem i znaleźć rozwiązanie lub pomóc komuś kto ma problem. Jeżeli ktoś zacznie czytać forum dotyczące dowolnej marki to szybko stwierdzi że taki samochód do kupa złomu. Więc nie popadajmy w paranoję, w każdym samochodzie wszystko się może zepsuć i tu właśnie są takie przypadki rozważane.

Snajper_881 03-04-2009 20:12

Odp: Opinia o mondeo 2.0 TDCi
 
Powiem Tyle:diesel, turbo, moment obrotowy, oszczedność, czego chcieć więcej? Mija rok prawie użytkowania i z silnikiem kurde nic normalnie się nie stało. Owszem, są jakieś drobne usterki jak na 4 letnie auto to chyba normalne i to w dodatku sama elektronika, podgrzewanie fotela,lusterka lewego, przepalona żarówka :D i...tyle. :)
Lej tak jak mówił kolega sprawdzone paliwo, dobre paliwo i nie panikuj o żadne wtryski bo to mit jest. :)
Miłego użytkowania i pozdrawiam! :)

kazimierzw 16-04-2009 07:50

Odp: Opinia o mondeo 2.0 TDCi
 
Nareszcie jakieś pozytywy. A już się zastanawiałem czy się go nie pozbyć i poszukać czegoś innego. Tylko pytanie czy to coś byłoby lepsze.

wat1 16-04-2009 11:15

Odp: Opinia o mondeo 2.0 TDCi
 
Cytat:

Napisał kazimierzw (Post 1139812)
Nareszcie jakieś pozytywy. A już się zastanawiałem czy się go nie pozbyć i poszukać czegoś innego. Tylko pytanie czy to coś byłoby lepsze.

Proponuję zamianę na Lagunę DCi :)
Wtedy dopiero się dowiesz co to znaczy mieć awaryjny samochód:!:
Kolega z pracy kupił taką lagunkę z 2003r i jest załamany a ma ją dopiero 4 miesiące. Praktycznie co chwilę jakaś awaria większa lub mniejsza i co najlepsze nie ma chętnych do odkupienia:wink:
szerokiej drogi

mondeo70235 16-04-2009 15:03

Odp: Opinia o mondeo 2.0 TDCi
 
kolego każde autko się psuje,tylko wiele osób głośno otym niemówi,mam w firmie flote róznych marek,zaczynając od merca,volvo,audi,jeepa,czy toyote i każdego coś boli ,sa to samochody dwu trzy letnie mają niespełna po 60 70 tys. km .

franczesko 16-04-2009 15:13

Odp: Opinia o mondeo 2.0 TDCi
 
Cytat:

Napisał kazimierzw (Post 1129363)
Witam. Czytam to forum i jestem w ciężkim szoku. Czy to są tak bardzo awaryjne samochody w stosunku do innych, czy tylko tu ludzie piszą co ich boli. Czy inne marki diesli to są takie dobre. Sam mam mondka, ale już powoli wpadam w paranoję szukając usterek bo przecież w " tym" typie występują. Będę wdzięczny o rzetelne opinie i wypowiedzi. Wydaje mi się, że we wszystkich po jakimś przebiegu coś się psuje. A może się mylę?? Szczególnie cenne będą uwagi ludzi, którzy się na tym trochę znają. Czekam na wypowiedzi.

Nie dziwie Ci sie, ale wez pod uwage ze na forum zwykle sie pisze o awariach.. a nikt nie pisze jak mu to mondi super chodzi bo i po co?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.