Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Ruszanie na skręconych w lewo kołach jedno stuknięcie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=136902)

marko1986 05-08-2011 16:36

Ruszanie na skręconych w lewo kołach jedno stuknięcie
 
Witam

Pojawił się u mnie dziwny objaw. Mianowicie kiedy skręcę koła max w lewo i ruszam słychać takie głuche pojedyncze stuknięcie od strony pasażera (raczej), jakby jaki¶ luz się kasował. Kiedy dam do tyłu i ruszę ponownie(koła nadal skręcone w lewo) dĽwięk znowu się pojawia:\ Przy ruszaniu na wprost, czy skręconych kołach w praw± stronę nie słychać tego dĽwięku. Dodam że wahacze fabrycznie nowe oryginalne...

Proszę o jakie¶ wskazówki...

gabrysia1 05-08-2011 18:47

Odp: Ruszanie na skręconych w lewo kołach jedno stuknięcie
 
Ja się dopisuję, mam to samo tylko po stronie kierowcy, moje podejrzenia to uwalony przegub. Byłem na szarpakach i luzu brak, wszystko sprawne.

MacieqZST 05-08-2011 19:03

Odp: Ruszanie na skręconych w lewo kołach jedno stuknięcie
 
Pęknięta sprężyna być może.

marko1986 05-08-2011 19:43

Odp: Ruszanie na skręconych w lewo kołach jedno stuknięcie
 
Jutro podniosę i obejrzę auto, policzę zwoje na sprężynach, a i na szarpaki pojadę może co¶ m±drego powiedz±...

berek1903 06-08-2011 12:36

Odp: Ruszanie na skręconych w lewo kołach jedno stuknięcie
 
moze masz pękniet± osłone na przegubie efektem tego dostał sie piasek woda na kule i powoduje jego powolne niszczenie ,miałem tak samo i raz niezd±rzyłem wymienic na czas gumy wiec poszedł przegób natomiast 2 razy zauwazyłem ze guma jest peknieta znowu wiec wymieniłem ale sam± gume ,zapusciłem nowy smar i do dzi¶ ciszsza (wiec sprawdz gume jesli jest peknieta gdzies nawet mała szczelina to mozesz przypuszczac ze te stuki to wina przegubu
pozdrawiam

marko1986 06-08-2011 14:28

Odp: Ruszanie na skręconych w lewo kołach jedno stuknięcie
 
Znalazłem przyczynę:) Gdy wyjmowałem ostatnio wahacz (tuleje się posypały) musiałem poluzować ¶ruby belki zawieszenia żeby belka opadła lekko w dół .Po to żeby wyci±gn±ć wahacz. Jedna ¶ruba o nr 21 i dwie 10(pomocnicze)
Okazało się że jedna była trochę przerdzewiała( ta główna 21) i gdy już wydawało się że jest dokręcona na max to w rzeczywisto¶ci brakowało około 3/4 obrotu.

I to wła¶nie luz na tej ¶rubie powodował to stuknięcie.
Po przesmarowaniu WD40 i dokręceniu do końca mogę się cieszyć błog± cisz± z zawieszenia:)

MacieqZST 06-08-2011 22:00

Odp: Ruszanie na skręconych w lewo kołach jedno stuknięcie
 
Niedopatrzenie i tak bywa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.