Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57245)

xkulix 15-12-2008 13:25

FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM
 
Witam,

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum i prosze o porade.
Kupilem w zeszlym tygodniu Forda Fusion Gold 2006 1.6 benzyna. I mam problem z wyłączenie radia kiedy wlaczam silnik radio automatycznie sie wlacza i po wylaczeniu silnika sie "teoretycznie wylacza (przycisk w pokretle glosnosci nie reaguje kiedy go wciskam zeby je wylaczyc). Po ostatnim weekendzie rano zastala mnie niemila niespodzianka nie moglem odpalic auta - rozladowal sie akumulator jaka moze byc tego przyczyna. Prosze o jakas podpowiedz

pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

arek tuner 15-12-2008 17:17

Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM
 
Najprawdopodobnie będzie uszkodzone ;zał/wył'' w riadiu .To że się włącza i wyłącza przy przekręcaniu stacyjki to one tak majma .Ale w FF jest taki wyłącznik czasowy jeżeli nic nie jest włączane i wyłączane to po pół godziny sam się powinien wyłączyć, riadio ,lampki.Jeżeli z autem nikt nie grzebał to możesz sam lub ktoś co się zna ,sprawdzić zał /wył .Przeczyścić styk.A akumulator to sobie podładuj dobrym prostownikiem ;nie z hipermarketu'' bo ja mam terz ten rocznik ite akumulatory są kiepskiej jakości i mógł to być zbiek okoliczności.A riadio tak do końca się nie wyłącz , sam sprawdzałem ,on jest w stanie takiego uśpienia bo na głośniki dalej przychodzi sygnał z wzmacniacza .Ja naprzykład ta miałem bo te radio wymontowałem. Sprawdż styki i naładuj akumulator -zobaczyszco dalej.

xkulix 15-12-2008 18:36

Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM
 
A jak wymatowac radio jest jakis latwy sposob na to?? jutro bede ladowal akumulator w miare dobrym prostownikiem (nie z marketu).

arek tuner 15-12-2008 19:29

Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM
 
Najprościej -rozbierz normalny szczelinomierzi wyjmij listki o grubości 1mm 09mm 08mm i07mm włóż po rogachw radiu są szczeliny pionowe. Wkładając u góry czoło listków kieruj lekko do góry a czym głębiej na wpros .A u dołó najpierw w dół potem przy końcu na wprost .Tam są takie haczyki które trzeba odgiąć Górne w dół a dolne do góry.A akumulator podłącz conajmniej na 24 godziny . Jak masz miernik uniwersalny lub poproś kolegę ktury umie zmierzyć napięcie na akumulatorze wraz z prostownikiem musi być conajmniej 16,2V.Jak masz korki do odkręcania sprawdż poziom elektrolitu i uzupełnij jak jest ponirzej stanu wodą destylowaną ale przed ładowaniem. Te 16,2 V to musi być po24godzinach ładowania.

xkulix 17-12-2008 09:44

Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM
 
Witam,
Dzisiaj znowu mialem problem z akumulatorem i odpalalem na kable. tylko jest problem z naladowaniem akumulatora poniewaz na prostowniku pokazuje mi ze niby jest naladowany - amperowierz pradu ladowania pokazuje 0. Laduje prostownikiem LEADER 220. Nie wiem co zrobic w takiej sytuacji....

Mar78 17-12-2008 11:14

Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM
 
Proponuję sprawdzić alarm tzn. nie uzbrajaj go na noc. Dość często winowajcą rozładowanego aku jest właśnie alarm.

Proponuje też sprawdzić (dobrym amperomierzem) prąd pobierany z aku w położeniu kluczyka 0 (zero). Nie powinien być większy niż kilkanaście mA.

dr_Oktan 17-12-2008 14:27

Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM
 
Auto dość młode i nie powinno mieć problemów z akumulatorem , nawet jeszcze dobrych mrozów nie ma, chyba że.... poprzedni właścicel /może handlarz/ zrobił podmianę akumulatora, włożyć ci stary padnięty a zabrał dobry :fcp16

arek tuner 17-12-2008 19:29

Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM
 
Przy rozładowanym Akum. amperomierz nie może pokazywać 0 . Masz najprawdopodobnie uszkodzony prostownik. Podłącz zwykłą żarówkę na 12V czy świeci do prostownika będziesz wiedźał czy prostownik jest dobry.Jak jesteś z Śąska to możemy się umuwić i zobacze tn prostownik, Pracuje przy akumulatorach i prostownikach kupe lat i moja rada ; jak prostownik nie ma conajmniej 3kg to się go nie kupuje.

kubaw20055 17-12-2008 23:48

Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM
 
Też kiedyś miałem raz coś takiego, że przez noc akumulator rozładował mi się do zera (a na pewno wszysto było wyłączone i domknięte), ale do dzisiaj nie wiem co to było :fcp9 . Naładowałem i działa normalnie

Davo 18-12-2008 11:28

Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM
 
Witam ja mam troche inna rade sprawdz kolego akumulator bo orginalne forda maja taka wlasnie zywotnosc okolo 2-3 lat i wiem to z doswiadczenia bo fordy w rodzinie mam od 1995r i przewaznie wytrzymywal w nich akumulator nie wiecej niz wymienieone wyzej lata u mnie nawet w fusionie wytrzymal nie spelna 2,5roku ,pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.