Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] przepływomierz powietrza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57473)

jarek334 18-12-2008 20:19

przepływomierz powietrza
 
Witam ostatnio zostałem szczęśliwym nabywcą Galaxy mam problem mianowicie auto jest na gaz kiedy silnik nabierze odpowiedniej temperatury i przełączy na gaz samochód zaczyna strasznie szarpać gdy odłączam kostkę do przepływomierza powietrza szarpie tez ale znacznie mniej czy to jest wada przepływomierza czy coś innego? ostatnio byłem na diagnostyce i wyszedł błąd 0231 Adaptacja lambda , Addytyw.za wysoka nie wiem co to do końca znaczy dodam jeszcze ze pali 20L gazu a na bezynie normalnie i nie szarpie za pomoc dziekuje i pozdrawiam.

jarek334 22-12-2008 18:25

Re: przepływomierz powietrza
 
widze ze niebardzo moze mi ktos pomuc z tym przeplywomierzem powietrza,ale nasowa mi sie pewna teorja moze ktos z was wie co sie dzieje z autem jak ten przeplywomiesz nie dziala moge zawsze wtedy wyciagnac jakies wnioski co do wymiany niepotrzebnych elemetow .

Klaif 22-12-2008 19:25

Re: przepływomierz powietrza
 
podstawa: PODŁĄCZ KOMPA I SPRAWIĆ PRZEZ VAG'A
Przepływomierz można sprawdzić na dwa sposoby... montując pożyczony od innego pojazdu, który jest "mniej zużyty"
lub podłączając pod kompa, ale specjalnego nie pamiętam nazwy podobno ma bibioteke parametrów dla wszystkich aut a koszt jego to ok 60 000PLN
[tak mi mówiono, ale nie spotkałem takiego... no ale ja to hobbysta nie serwisant.]

A sprawdzałeś silniczek krokowy??? częsta bolączka aut na gazie.

i pamiętaj o pierwszej linice...

kristofer2252 23-12-2008 21:07

Re: przepływomierz powietrza
 
Witam.Odłączony wężyk gumowy(około 20cm,pózniej plastikowy)za filtrem powietrza .Może ktoś się oriętuje?

jarek334 24-12-2008 09:59

Re: przepływomierz powietrza
 
Witam.Odłączony wężyk gumowy(około 20cm,pózniej plastikowy)za filtrem powietrza .Może ktoś się oriętuje?
z tego co wiem to u mnie za filtrem jest trójnik i są tam gumowe wężyki ale jak to jest w TDI to nie mam pojęcia załóż nowy temat na pewno ci ktoś odpowie tylko to opisz dokładnie gdzie się znajduje i mniej więcej wychodzi pozdrawiam :fcp1

jarek334 26-12-2008 12:42

Re: przepływomierz powietrza
 
jednak okazuje sie ze moj przeplywomierz powietrza jest do D. cos w nim brakuje i jest uszkodzony czy moge wstamic nie orginalny przeplywomiesz np. firmy TMT albo jakiejs innej firmy bo takie kosztuja od 250zl do 500 a BOSCHA do 1000 ZL

Klaif 26-12-2008 23:40

Re: przepływomierz powietrza
 
Cytat:

Napisał jarek334
jednak okazuje sie ze moj przeplywomierz powietrza jest do D. cos w nim brakuje i jest uszkodzony czy moge wstamic nie orginalny przeplywomiesz np. firmy TMT albo jakiejs innej firmy bo takie kosztuja od 250zl do 500 a BOSCHA do 1000 ZL

kup bosh'a albo pierburg'a. pierburg romi same wkłady, a warto wymienić cały... filtry też się syfią.
Bosha możesz szukać tez na allegro w tym że. patrz na komentarze patrz czy sprzedaje części i przepławki... jak ktoś się nacią ma negatyw.
i patrz by było opakowanie na pojedynczą przepływke te w opakowaniach masowych to są dziwne. nie spotkałem się z takimi nawet w serwisie. [może to odpady po produkcyjne tzn. nie przeszły testów.]
do silnika AUY: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.