Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Przegrzewające się kable zasilania lamp. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=158591)

bartek535 28-05-2012 06:14

Przegrzewające się kable zasilania lamp.
 
Mam problem z przegrzewającymi się kablami w prawej lampie przedniej. Kable po dłuższym czasie się topią. Czym to może być spowodowane. Lampy skrętne.

nabuchodonozor 28-05-2012 13:52

Odp: Przegrzewające się kable zasilania lamp.
 
mam to samo , aż mi się kostka stopiła...

bartek535 28-05-2012 14:58

Odp: Przegrzewające się kable zasilania lamp.
 
No ja już naprawiałem to 3 razy i już nie wiem co mam z tym zrobić. Może masę dołożyć??? albo przeczyścić.

white88 28-05-2012 20:11

Odp: Przegrzewające się kable zasilania lamp.
 
Główny problem to zły montaż.Jak żarówka będzie źle wsadzona to na stykach może być niewesoło.Zakładam że używacie takich żarówek jak powinny być.Znajomy kiedyś wsadzał żarówki nieprzeznaczone do jego samochodu(czyt, mocniejsze) dziwił się że mu sie kostka upala.Ponadto jak już się wymienia samą żarówkę warto zerknąć na styki czy nie są za luźne.Wiem że ta kostka nie wygląda ciekawie ale cóż...Chyba że występuje gdzieś jakieś mikro zwarcie?
Podsumowując grunt to poprawne połączenie bo przy tak sporych prądach najmnijejszy wzrost rezystancji powoduje wzrost temperatury prawo Joula nie śpi. Q=I^2 *R

bartek535 28-05-2012 20:26

Odp: Przegrzewające się kable zasilania lamp.
 
Naprawiłem to już po raz czwarty mam nadzieję że teraz będzie dobrze. A jeżeli chodzi o zły montaż, to faktycznie miałem luźny kabel w jednym styku i właśnie on się upalił.

moons 28-05-2012 20:26

Odp: Przegrzewające się kable zasilania lamp.
 
Pierwsze to tak jak pisze przedmówca sprawdzić czy żarówka dobrze siedzi w oprawce, można nawet podgiąć dużo mocniej styki niż to potrzeba. Drugie to słaba masa. Można by spróbować pociągnąć jeszcze raz masę tylko dla tej lampy.
Pozdrawiam

maureliusz 28-05-2012 21:20

Odp: Przegrzewające się kable zasilania lamp.
 
Znany problem w Focusach...nie wiem czy w Fordach ogólnie...wrrrr! Nawet ASO się przed tym nie broni. Wikar w krakowie sprzedaje nawet takie oprawki z terminalami do zaciśnięcia, czy też przylutowania :-))) Na moje pytanie o problem...tylko pokiwali głowami :-/

Inżynierowie Forda niech żyją!

bartek535 28-05-2012 21:28

Odp: Przegrzewające się kable zasilania lamp.
 
A po ile taki oprawki???:-) bo mogą się przydać jak znów się przepali:-)

nabuchodonozor 28-05-2012 21:48

Odp: Przegrzewające się kable zasilania lamp.
 
Cytat:

Napisał moons (Post 1833408)
Pierwsze to tak jak pisze przedmówca sprawdzić czy żarówka dobrze siedzi w oprawce, można nawet podgiąć dużo mocniej styki niż to potrzeba. Drugie to słaba masa. Można by spróbować pociągnąć jeszcze raz masę tylko dla tej lampy.
Pozdrawiam

masz na myśli poprowadzenie kabelka bezpośrednio od aku...???

maureliusz 28-05-2012 21:57

Odp: Przegrzewające się kable zasilania lamp.
 
e grosze. Jakaś Chińszczyzna za 12zł-15zł. Możesz to pewnie wszędzie dostać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.