Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   jak i czym wyczyscic silniczek krokowy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=7182)

adi 18-08-2005 13:48

jak i czym wyczyscic silniczek krokowy?
 
czytałem kilka postów o waszych problemach z silniczkem krokowym-ja mysle ze moze i mnie ten problem dotyka:
na wolnych obrotach co jakis czas-kilka razy na minute spadaja mi obroty o 100-150 obr/min a potem podnosza sie znów do ok 850-800.
wiec mysle ze i czas zobaczyc i moj silniczek-tylko jak do tego sie zabrac-co myc szorowac czy czyscic pędzelkiem a mzoe WD40 napsikac????
na czy polegaja głównie usterki czy"zaciecia sie tego"ustrojstwa i jak ja moge w domowy sposób mu pomóc?

a moze to nie silniczek krokowy tylko cos mam z przepływomierzem?

prosze podpowiedzcie-
pozdrowionka!

waldor 18-08-2005 18:37

Czasami tak skaczą obroty jeżeli się odłacza akumulator.
Jeżeli nie odłaczałeś, to nie ta usterka-jeśli tak to napisz.

SKOT 23-08-2005 11:35

Ja bym stawiał na elektroniczny regulator ustawienia przepustnicy...ale to element w większosci przypadków nie rozbieralny tekze niema szans na dokładne umycie, poza wyczyszczeniem styków...ale próbować zawsze wartro

ereres 24-08-2005 09:47

Witam
Silnik krokowy najlepiej czyścić preparatem do czyszczenia gaźników. Są takie specyfiki w spray-u. Psikasz i środek rozpuszcza wszelkie osady i zanieczyszczenia a przy tym bardzo szybko odparowuje ( coś na bazie tri lub eteru). U mnie zadziałało. Miałem takie same objawy. Uważaj tylko by nie kapło na lakier :( :( :( :( :( :( :( :( :(
pozdrawiam

ereres

rogue 27-08-2005 09:34

Czyscilem przy uzyciu benzyny ekstrakcyjnej i pendzelka. p zakonczeniu operacji krotka kapiel w WD40. Mozna przy okazji wyczyscic przeplywomierz. Tak dla lepszego samopoczucia :D . Calosc operacji nie potwa dluzej niz wypicie :564:

pzdr

friti 28-08-2005 13:07

wiec jak do wyczyscic no tak jak inni pisa delikatnie ja zawsze czyscilem zmywaczem dotarcz :) jest to cos w wstylu benzyny akstrakcyjnej ale jest duzo lepsz e:) i jak bedziesz silniczek czyscil to sprawdz czy chodzi :) i nie zapomnij o gniezdzie silniczka tez wyczysc :)

Pozdrawiam

Łukasz

moonship 28-08-2005 13:11

byc moze glupie dla was pytanie ale jak znalezc i jak wyglada silniczek krok. w 1.8 mkI tez mam problem z obrotami
wielkie dzieki za pomoc

introligator 29-08-2005 10:14

Nie mialem czasu sie bawic z czyszczeniem krokowca u mnie, wiec oddalem go do mechanika. 50 PLN i silniczek chodzi jak nowy :)

Skolmi 29-08-2005 10:17

Cytat:

Napisał introligator
Nie mialem czasu sie bawic z czyszczeniem krokowca u mnie, wiec oddalem go do mechanika. 50 PLN i silniczek chodzi jak nowy :)

O masz. Ja bym Ci za 49 wyczyścił, a nawet taniej :P

introligator 29-08-2005 11:52

No problem. Nastepnym razem sie zglosze :)

BTW. Dzisiaj mnie moj krazownik zadziwil. Na obwodnicy w Ostrowi Mazowieckiej rozpedzil sie do 195 km/h. Silnik ma juz 285k przejechane, a poszedl jak z instrukcji obslugi :razz:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.