Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] demontaż tapicerki z drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=40560)

Menczyk 23-03-2008 19:55

demontaż tapicerki z drzwi
 
witam, podpowiedzcie jak zdemontować tapicerkę z drzwi,żeby dostać się do podnośników szyb? pojawił sie problem z szybami, przestała działać w drzwiach kierowcy,pasażera z przodu reaguje tylko na kluczyk a na wyłączniki potrafi uchylić się o centymetr i tak zostaje,tylne drzwi prawe słychać pracujący silniczek ale szyba nie pracuje. Wiem o sztywniejących kablach, właśnie odkryłem takie we wiązce dochodzącej do klapy bagażnika(brak oświetlenia tablicy), już ktoś próbował je naprawiać niezbyt udolnie bo popękane przewody zawinął taśmą izolacyjną.

T.M 23-03-2008 20:59

Re: demontaż tapicerki z drzwi
 
Demontowałem to 3 lata temu i jak dobrze pamiętam, pod uchwytami do zamykania drzwi są jakieś śruby. Trzeba lekko podważyć małym śrubokrętem.
Po obwodzie tapicerki masz żółte zatrzaski, które podczas demontażu zwykle łamią się. Zacznij od spodu. Podważaj delikatnie czymś płaskim i szerokim w okolicy zatrzasku. Jak pierwszy puści to następne pójdą łatwiej - dajej można palcami. Trzeba uważać, żeby nie połamać tapicerki. Wcześniej kup zapasowe kołeczki - zatrzaski. Niestety, nie pamiętam jak jest z klamką. Chyba ściąga się osłonę pod rączką a klamka zostaje na miejscu i nie trzeba jej demontować.
pozdro
Tomek

kacper1k3 23-03-2008 21:20

Re: demontaż tapicerki z drzwi
 
Witam.Dokładnie jest ta jak pisze kolega T.M mósisz zdemontować czarną zaślepkę pod klamką pod nią jest wkręt mocujący plastik wkoło klamki ,sama klamka zostaje na drzwiach.Dalej trzeba postępować jak pisze mój przedmówca.

wiesiek 67 01-04-2008 22:59

Re: demontaż tapicerki z drzwi
 
Czy zdejmowałeś już tą tapicerke? Bo robi sie to troche inaczej.

wiesiek 67 01-04-2008 23:01

Re: demontaż tapicerki z drzwi
 
Czy zdejmowałeś już tą tapicerke? Bo robi sie to troche inaczej.

wiesiek 67 01-04-2008 23:01

Re: demontaż tapicerki z drzwi
 
Czy zdejmowałeś już tą tapicerke? Bo robi sie to troche inaczej.

owiabiks 01-04-2008 23:40

Re: demontaż tapicerki z drzwi
 
to napisz jak bom ciekawy

wiesiek 67 02-04-2008 20:59

Re: demontaż tapicerki z drzwi
 
Zdemontuj uchwyt do zamykania drzwi, podwaz malym śrubokrętem tą wypukłą część za którom ciagniemy drzwi, następnie punktowo podwaz caly uchwyt śrubokrętem do gury, wyskoczy z zatrzasków, są tam umiejscowione dwie śruby, wykręć je a następnie udezaj ręką w tapicerke od spodu ona wysunie się z tych żółtych plastikowych zatrzasków ( idzie bardzo ładnie) następnie linke od klamki( otwierania drzwi) podwaz zatrzask od strony linki, linka sie rozłonczy. Aby założyć tapicerkę delikatnie powyciągaj zatrzaski z drzwi ( podwarzając na boki) i wsuń je w otwory w tapicerce. Tapicerke zakładaj od gury a zatrzaski dociskaj do drzwi.

chlebki 02-04-2008 21:38

Re: demontaż tapicerki z drzwi
 
Sorry ale coś nie tak. Być może tak się to robi w nowej budzie ale w starej to nie przejdzie. Śruba jest w innym miejscu, linka nie jest połączona z tapicerką a tapicerki nie da się zsunąć z zatrzasków bo ich prowadnice ustawione są nie tylko pionowo ale też poziomo. Jedynie "wyrywanie " zatrzasków z otworów nic innego. Na allegro są specjalne patenty do ich wyjmowania.

wiesiek 67 02-04-2008 22:18

Re: demontaż tapicerki z drzwi
 
Ok pewnie masz racje, ja mam w nowej budzie, ściągałem tapicerke dwa dni temu i tak to robilem.


POZDRO


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.