Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Tempomat- gdzie go włączyć (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89962)

Lofbirr 27-01-2010 21:02

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
sms od czlowieka z forda: rozrzad 250kkm :P
tak wiec przy 100kkm nie ma co chyba panikowac ;)

String 28-01-2010 07:24

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
Cytat:

Napisał Lofbirr (Post 1346015)
sms od czlowieka z forda: rozrzad 250kkm :P
tak wiec przy 100kkm nie ma co chyba panikowac ;)

NIe wiem jak Ty, ale ja właśnie ściągnąłem z Belgii Fokę 1,6 TDCi z przebiegiem na pewno prawdziwym: 94,5 tys. km. i powiem jedno - nie zamierzam czekać z rozrządem do 250 kkm.
Zbyt wiele osób zmieniających rozrząd w okolicach 150 kkm (lub wcześniej) stwierdza spore zużycie elementów. Ja u siebie dojeżdżę tak do 130 kkm i dla świętego spokoju wymienię.

Pozwodzenia i bezawaryjności życzę

Lofbirr 28-01-2010 07:53

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
ale mi tlumaczyc nie musisz, w partnerze zmienialem rozrzad 3 razy (ok 230-240kkm zrobione w sumie). ale skoro tutaj sa inne zalecenia to nie ma co przesadzac, rownie dobrze moznaby zmieniac rozzrzzad co 50kkm, tylko po co ?

Rainman 28-01-2010 15:54

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
Dzięki trochę mnie uspokoiliście:). Co do rozrządu i jego wymiany ponoć wszystko zależy od kupionych elementów, oryginały lub podróbki, albo cos pomiędzy oryginalne podróbki:), tak miał kumpel np w Skodzie Fabi, na oryginalnym rozrządzie można zrobić (ponoć) 70kk (tak przykładowo), a na podróbce 50kk a według różnicy cenowej opłaca się ten tańszy. A co do rozrządu w Foce to razem z nim podobno trzeba wymienić koło pasowe ponieważ po 100kk jest w opłakanym stanie.
Miał bym jeszcze dwa dziwne pytania pierwsze może to mniej dziwne, do czego jest taka mała czerwona kulka znajdująca się na środku deski prawie przy szybie?
Drugie pytanie, po zakupie nie których rzeczy mam dziwny zwyczaj nadawania im skrótów np laptop TOSHIBA (tośka), Karabin WEIHRAUCH HW98 (HaWusia) etc. i zanim wbiłem na forum naszła mnie nazwa (jako że miałem chyba farta na kupno tego rodzynka w morzu wraków) z fokusa zrobić Fuksa :), ale na nazwę Foczka (foka) bym nie wpadł, skąd się wzięła ta ksywka bo bardziej mi to pasuje do Forda Ka:)?
pozdrawiam wszystkich miłośników i posiadaczy Foczek:)

tori_amos 28-01-2010 19:09

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
Rainman:
Ad.1 to (wg mnie) czujnik nasłonecznienia, niezbędny element przy automatycznej klimie
Ad.2 już nasi pradziadowie mówili na Focusa -> Foka(czka) :-) ,a tak serio to chyba zadziałała zasada wolnych skojarzeń, choć sądząc z twojej wypowiedzi, u każdego inna :-) , podobnie jak z testem Rorschacha ;-)

maureliusz 28-01-2010 20:15

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
Temat trochę zszedł na boczny tor...
Foka mówili na Focusa I i w sumie, to nawet trochę podobny z przodu;-)))

tori_amos 28-01-2010 20:45

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
Słuszna uwaga kolego maureliusz, zaczęlismy pisać ...od dupy:-) a temat główny zjechał na boczne tory...
Tak więc, żeby go przywrócić ( lub zamknąć;-) ) - napisz Rainman co to w końcu z tym twoim tempomatem? Czy jest ci on, a jedynie kieras został zmieniony po jakimś "strzale" lub innej usterce (swoją drogą to za takich "znajomych" co ci sprzedali furkę to ja dziekuję:-( , czy był jedynie wymysłem sprzedającego "znajomego" ...

Rainman 29-01-2010 08:20

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
Sorki bo chyba temat właśnie zszedł z mojej winy:). Niestety co do tempomatu jeszcze nie wiem ponieważ, sprawa z zakupem mojego auta jest dość skomplikowana tzn. (już po raz ostatni odbiegając od tematu:) ), w grę wchodzą dwa miasta i wioska:). W jednym mieszkam do drugiego dojeżdżam do pracy i tu też kupiłem auto. Jako że auto jest sprowadzone musiałem je jakoś przewieźć a najbliżej (najtaniej) było je zawieść do mojej dziewczyny u której jestem tylko w weekendy (około 10Km od miasta w którym pracuje). Jako że samochód oglądałem w sobotę kupiłem w niedziele gdzie zaraz po przyjeździe na wieś godz 17ta auto zostało opite żeby jeździło i się nie psuło. Cóż na dworze ciemno, zimno, w domu goście i tym sposobem nie miałem nawet czasu oblookać wszystkich bajerów:), ale jutro postaram się to sprawdzić:) ponieważ sam jestem ciekaw.
Wracając do głównego tematu, auto na pewno nie było dzwonione, jak już okradzione lub po prostu sprzedający się trochę zagalopował, ale gdyby faktycznie okazało się jednak że brakuje tylko samych przycisków to jaki był by koszt takiej kierownicy, czy może jest ona przygotowana w jakiś sposób pod montaż przycisków?

Komor 29-01-2010 08:46

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
Tylko 4 ramienne maja przyciski, uda Ci się wyrwać za 150-200 zł w dobrym stanie już.

bartosh11 29-01-2010 09:31

Odp: Tempomat- gdzie go włączyć
 
Orientuje się ktoś ile może kosztować założenie tempomatu w ASO lub u "pana Zdzisia" w warsztacie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.