Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nie pracuje na 1 cylinder 1.8HE (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127416)

lampus69 03-06-2011 20:10

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
Mam takie same objawy... Nagle lampka "Check Engine" się zaświeciła, a potem autko straciło zupełnie moc no i od krótkiego czasu problem z odpalaniem... Auto było podpięte pod kompa i wyskakuje błąd lewego cylindra, kable i świece nowe... Jutro kupuję nową cewkę, jak nie ona będzie problemem to w pon auto do warsztatu...

SrebnaStrzała 03-06-2011 20:14

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
Ja się wtrącę z pytaniem, czemu cewka może robić taki problem? Pytam z czystej ciekawości bo nie wiem.

lampus69 03-06-2011 20:26

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1663923)
Ja się wtrącę z pytaniem, czemu cewka może robić taki problem? Pytam z czystej ciekawości bo nie wiem.

W poprzednich postach z podobnymi objawami 99%, że cewka.... Tym się sugeruję...

SrebnaStrzała 03-06-2011 20:31

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
Cytat:

Napisał lampus69 (Post 1663940)
W poprzednich postach z podobnymi objawami 99%, że cewka.... Tym się sugeruję...

Ja liczę że ktoś mi napisze trochę od strony technicznej abym wiedział co i jak mimo że u mnie cewki nie ma.

marcinv530erx 03-06-2011 21:06

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
Podaje impuls elektryczny który na swiecy daj iskre .

bolek-tarnow 04-06-2011 10:44

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
a jak padnie cewka to juz iskry nie bedzie, wiec i zaplonu na ktoryms cylindrze lub cylindrach. benzynowiec potrzebuje iskry do zaplonu, a diesel pracuje na samozaplonie ropy wiec nie potrzebuje swiec iskrowych.

karloss 04-06-2011 11:26

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
To może ja jeszcze wtrącę swoje trzy grosze.
Jakieś 3 tygodnie temu wymieniłem cewkę na Boscha (z logiem FoMoCo - taka czarna, inny kształt niż te dotychczasowe) i jestem w pełni zadowolony. Dodam, że wcześniej wymieniłem na cewkę też oryginalną (koszt. ok 150zł) między innymi sprzedawaną kiedyś przez gościa z Lublina, jakby ktoś nie kojarzył.
Pierwsza cewka, ta za 150zł sprawowała się przez około 1,5 tyg. bez zastrzeżeń, potem zaczęło się szarpanie, brak mocy, jednym słowem kiepsko. Auto przy dodawaniu gazu dławiło się, ale były momenty, gdy pracowało zupełnie OK.
I tutaj mam swoją teorię:
- cewka uległa przegrzaniu, co doprowadziło do micro przebić wewnątrz;
- micro przebicia mogą się regenerować, dlatego były momenty, gdy cewka pracowała OK i to mnie zmylało, że to może być wina cewki (szukałem problemu w układzie paliwowym);
- przy nagłym dodaniu gazu zwiększa się ilość paliwa, która trafia do cylindra, słaba iskra (przebicia w obwodzie cewki - straty) dobrze nie zapali takiej mieszanki i stąd praca jakby na 3 cylindrach i zmulenie auta, odpuszczenie gazu i lekkie dodawania go później rozwiązuje problem.

Po wymianie cewki na nową jak ręką odjął. Wszystko cacy:)
Sorry za przydługi wywód, ale może komuś się przyda.

lampus69 04-06-2011 15:10

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
No u mnie jednak problemem były przerwane przewody... Na szczęście obyło się bez większych kosztów...

SrebnaStrzała 04-06-2011 15:18

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
No dobra ale z tego co piszecie jeśli byłaby to cewka to chyba wszystkie cylindry powinny mieć problem a nie tylko jeden? Cewka jest jedna nie 4 ?

bolek-tarnow 04-06-2011 15:27

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
fakt nie ma czterech pojedynczych cewek ale jest jedna podwójna. nie znam sie na jej dokladnej budowie ale sadze, ze musi byc podzielona na cztery (nazwijmy to) sekcje, jesli jedna z nich nie domaga to dany cylinder nie pracuje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.