Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana akumulatora 1.8tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91821)

Vadero 15-02-2010 16:20

Wymiana akumulatora 1.8tdci
 
Padł mi aku, kupiłem nowy i teraz pytanko - mogę smiało wyłączyc stary aku i wsadzać nowy? tylko radio mi się rozkoduje?

flood 15-02-2010 17:22

Odp: Wymiana akumulatora 1.8tdci
 
tak, mnie rozkodowalo sie tylko radio, wymieniaj smialo:)

Jędrek1964 15-02-2010 17:26

Odp: Wymiana akumulatora 1.8tdci
 
Nie wiem jak jest w nowszych Fokach, ale u mnie po odłączeniu akumulatora trzeba było wprowadzić kod radia i zaprogramować szyby, no i licznik dzienny się wyzerował.
Instrukcja mówi też że po odłączeniu akumulatora trzeba przejechać kilkanaście kilometrów aby coś tam się ponownie poustawiało lub zaprogramowało.
Nic poza tym się nie dzieje.

Vadero 15-02-2010 17:26

Odp: Wymiana akumulatora 1.8tdci
 
Cytat:

Napisał Jędrek1964 (Post 1363668)
Nie wiem jak jest w nowszych Fokach, ale u mnie po odłączeniu akumulatora trzeba było wprowadzić kod radia i zaprogramować szyby, no i licznik dzienny się wyzerował.
Instrukcja mówi też że po odłączeniu akumulatora trzeba przejechać kilkanaście kilometrów aby coś tam się ponownie poustawiało lub zaprogramowało.
Nic poza tym się nie dzieje.

Zaprogramowac szyby?...

Vadero 15-02-2010 17:27

Odp: Wymiana akumulatora 1.8tdci
 
Cytat:

Napisał flood (Post 1363664)
tak, mnie rozkodowalo sie tylko radio, wymieniaj smialo:)

łokej - podziękował. Zaraz idę padlinie zmienić aku... trochę będize rozkręcania, bo długaśny jest strasznie, więc chyba muszę podszybie plastikowe zdjąć.

Jędrek1964 15-02-2010 17:33

Odp: Wymiana akumulatora 1.8tdci
 
Cytat:

Napisał Vadero (Post 1363673)
Zaprogramowac szyby?...

Tak, zamykanie globalne z pilota.
Inaczej przy zamykaniu Foki jak przytrzymam przycisk zamknięcia to zamyka mi wszystkie otwarte okna :)

flood 15-02-2010 17:33

Odp: Wymiana akumulatora 1.8tdci
 
o wymianie akumulatora bylo obszernie troche wczesniej. Sa rozne szkoly:) Jedni twierdzili ze wystarczy zdjac oslone z gory i przodu i wysunac akumulator, drudzy ze nie obedzie sie bez demontazu filtra z przodu.
Ja zaliczam sie do pierwszej szkoly:) udalo mi sie wymienic bez demontazu filtra.

Vadero 15-02-2010 17:33

Odp: Wymiana akumulatora 1.8tdci
 
Cytat:

Napisał Jędrek1964 (Post 1363683)
Tak, zamykanie globalne z pilota.
Inaczej przy zamykaniu Foki jak przytrzymam przycisk zamknięcia to zamyka mi wszystkie otwarte okna :)

a to git - spoko :) dzięki za pomoc.

Vadero 15-02-2010 17:34

Odp: Wymiana akumulatora 1.8tdci
 
Cytat:

Napisał flood (Post 1363684)
o wymianie akumulatora bylo obszernie troche wczesniej. Sa rozne szkoly:) Jedni twierdzili ze wystarczy zdjac oslone z gory i przodu i wysunac akumulator, drudzy ze nie obedzie sie bez demontazu filtra z przodu.
Ja zaliczam sie do pierwszej szkoly:) udalo mi sie wymienic bez demontazu filtra.

z tego co pamiętam, to po wyjęciu filtra strasznie cięzko mi się puche nakładało na tą rurę z prepływomierzem. jeśli się da, to spróbuję bez tego się obejść.
Dzięki za podpowiedź :)

maciej_m 15-02-2010 17:57

Odp: Wymiana akumulatora 1.8tdci
 
kod do radia trzeba ponownie wprowadzić. reszta bez kłopotu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.